Studia muzyczne Rzeszów

Studia muzyczne Rzeszów

Studia muzyczne Rzeszów

Największy wybór studiów

muzycznych w Rzeszowie

Odkryj kierunki muzyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia muzyczne Rzeszów | woj. podkarpackie

„Życie bez muzyki jest błędem.” Słowa Friedricha Nietzschego są najmocniejszym cytatem związanym z tą dziedziną sztuki. Każdy wyznawca tej, jakże prawdziwej, tezy może się przed tym błędem ustrzec, wybierając studia muzyczne. Jednym z miast, w którym można znaleźć kształcenie w tym zakresie jest Rzeszów, czyli stolica województwa podkarpackiego.

Studia muzyczne w Rzeszowie prowadzone są na Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Choć kształcenie nie jest prowadzone na odrębnej uczelni artystycznej, program nauczania zdaje się być bogaty. W siatce zajęć widnieją, między innymi: Historia muzyki z literaturą, Harmonia jazzowa, Zagadnienia wykonawcze muzyki dawnej, Kształcenie słuchu, Kultura muzyczna regionu, Rytmika z metodyką.

Studia muzyczne to bardzo istotny profil kształcenia. W XXI wieku, w którym coraz trudniej o dźwięki stanowiące muzykę, niezwykle istotne jest to, by znalazł się ktoś, kto pokaże innym na czym ta dziedzina sztuki polega i jak wiele ma do zaproponowania.

Warto pamiętać słowa hiszpańskiego kompozytora Jordiego Savalla: „Zajmowanie się muzyką to przywilej.” Jeśli chcesz doświadczyć tego przywileju, to przeczytaj co oferują studia muzyczne w Rzeszowie

KIERUNKI MUZYCZNE W RZESZOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RZESZOWIE SĄ STUDIA MUZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia muzyczne w Rzeszowie

Rekrutacja na studia muzyczne w Rzeszowie to połączenie konkursu świadectw ze sprawdzianem praktycznym, który obejmuje sprawdzian dyspozycji: słuchowych, głosowych, manualnych i gry na instrumencie.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach muzycznych w Rzeszowie

Muzyka łagodzi obyczaje? Oczywiście, że tak, choć czasem mogłoby się wydawać, że coraz słabiej. Dlatego sytuacja muzyków na rynku pracy nie należy do najbardziej kolorowych. Czym może zająć się absolwent studiów muzycznych? Studia muzyczne uczą, między innymi, pracy w zespole – zatem, będąc absolwentem studiów muzycznych można szukać zatrudnienia w orkiestrach i innych zespołach; w filharmonii, teatrze, operze.

Jeśli chcemy rozpocząć drogą solową, to w tej materii bywa nieco ciężej, gdyż trzeba albo samemu zająć się aspektami managementu, bądź znaleźć osobę do pomocy w tych działaniach. Część absolwentów studiów muzycznych obiera pracę w szkole, w roli nauczyciela. Uczą kształcenia słuchu, zasad muzyki, gry na instrumencie, historii muzyki. Nierzadko też, absolwenci łączą obowiązki. Bywają nauczycielami, którzy pełnią rolę pianistów w zespołach jazzowych.

Wykształcenie muzyczne daje pewien rodzaj swobody, który pozwala robić wiele rzeczy i ze wszystkich czerpać ogromną radość i satysfakcję. Tzw. muzyka rozrywkowa zdaje się być jeszcze cięższym kawałkiem chleba, gdyż w tej materii nie ma czegoś takiego jak etat. Wszystko się robi na własną rękę, według własnego pomysłu, a pytanie czy on się sprawdzi bywa opatrzone ogromnym znakiem zapytania.

Niezależnie od tego, warto próbować spełniać marzenia, na dodatek przy akompaniamencie pięknych dźwięków. Należy wierzyć, że każdy muzyk będzie miał swoje pięć minut.

STUDIA MUZYCZNE W RZESZOWIE - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET RZESZOWSKI STUDIA MUZYCZNE

Wydział Muzyki:

  • Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Specjalności: Muzyka chóralna, Muzyka estradowa, Rytmika w edukacji przedszkolnej i szkolnej, Muzyka w mediach, Edukacja tańca, Prowadzenie zespołów muzycznych;
  • Instrumentalistyka. Specjalności: Gra na akordeonie, Gra na fortepianie, Gra na gitarze, Gra na organach;
  • Jazz i muzyka rozrywkowa. Specjalności: Wykonawstwo wokalne, Wykonawstwo instrumentalne.

Wydział Muzyki prowadzi także studia podyplomowe, na kierunkach: Prowadzenie zespołów tanecznych- Taniec polski, Muzykoterapia.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)