Aplikacje Internetu rzeczy

Aplikacje Internetu rzeczy

Aplikacje Internetu rzeczy

27.01.2022

Aplikacje Internetu rzeczy – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 2022

Studia na kierunku aplikacje internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku aplikacje internetu rzeczy w UAM
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Aplikacje Internetu rzeczy to kierunek, którego zadaniem jest wykształcenie wysokiej klasy specjalistów przygotowanych do stosowania najnowszych narzędzi informatycznych i komunikacyjnych, zarówno w kontaktach automatycznych, jak i do realizacji interfejsu człowiek- maszyna, w aplikacjach systemów „inteligentnych”, których podstawą jest filozofia Internetu Rzeczy oraz Internetu Usług. Kierunek ten odnaleźć można pod literą „A”, w katalogu edukacyjnym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kształcenie na kierunku Aplikacje Internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy, stanowiącej połączenie zagadnień z zakresu ekonomii, nauk ścisłych i nauk technicznych. Studenci zaznajamiają się z nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonowania firmy w ramach elektronicznej gospodarki opartej na wiedzy, najnowszymi technologiami informatyczno- komunikacyjnymi, jak również metodami zbierania i przetwarzania danych. Ponadto, zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie budowy sieci komputerowych oraz sieci automatyki, a także projektowania złożonych aplikacji Internetu rzeczy i tworzenia nowych rozwiązań w ramach rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Aplikacje Internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • programowanie CAD / CAM,
 • sieci automatyki i domotyki,
 • aplikacje multimedialne,
 • interfejs człowiek- maszyna,
 • analityka i optymalizacja webowa,
 • fizyka sensorów,
 • elektronika cyfrowa i automatyka,
 • fizyka przetwarzania obrazu,
 • wirtualizacja procesów sieciowych,
 • prawo autorskie i patentowe,
 • bazy danych

 

Nabywane umiejętności

Studenci kierunku Aplikacje Internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu nabywają umiejętności między innymi w zakresie prowadzenia własnej firmy, prowadzenia działań reklamowych w Internecie, przygotowywania i zarządzania stroną www, projektowania złożonych aplikacji Internetu Rzeczy i Usług, od poziomu sterowników po zarządzanie i interfejs.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku Aplikacje Internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach konsultingowych, firmach informatycznych, korporacjach międzynarodowych, administracji państwowej.

 

Opinie

Aplikacje Internetu rzeczy to kierunek, którego popularność rośnie z każdym rokiem. Nie oznacza to jednak, że dostępny jest w każdej szkole wyższej. Chcąc studiować go w Poznaniu należy zwrócić uwagę na omawianą przez nas uczelnię. Jakie ma Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu opinie? Karol, student Aplikacji Internetu rzeczy mówi:

„UAM to nowoczesna uczelnia, oferująca nowoczesne kierunki i umożliwiająca zdobycie nowoczesnych umiejętności. Jeśli komuś zależy na pozyskaniu właśnie nowoczesnego wykształcenia, to nie może wybrać innego miejsca do nauki. Tylko UAM w Poznaniu.”

 

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

Kierunki studiów w Poznaniu

Studia w Poznaniu

 

 

APLIKACJE INTERNETU RZECZY - ważne informacje

Aplikacje Internetu rzeczy studia Poznań

Aplikacje Internetu rzeczy studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Aplikacje Internetu rzeczy na UAM:

Absolwent kierunku Aplikacje Internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • automatyki układów fizycznych,
 • analizy techniczno- ekonomicznej projektów teleinformatycznych,
 • zasad prowadzenia firmy,
 • zasad analizy finansowej i księgowości,
 • programowania aplikacji mobilnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Aplikacje Internetu rzeczy:

Absolwent kierunku Aplikacje Internetu rzeczy na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach konsultingowych,
 • firmach informatycznych,
 • korporacjach międzynarodowych,
 • administracji państwowej.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komentarze (0)