Aplikacje internetu rzeczy (AIR)

Aplikacje internetu rzeczy (AIR)

Aplikacje internetu rzeczy (AIR) studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Zastanawiałeś się kiedyś nad studiami informatycznymi, ale stereotyp komputerowca zamkniętego w pokoju przed światem nigdy do Ciebie nie pasował? Chciałbyś mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał świat nowoczesnych technologii za kilkadziesiąt lat i masz innowacyjne pomysły na nowe zastosowania dla znanych dziś narzędzi? Jesteś gotowy, by stać się specjalistą od wielu dziedzin, dla którego poszczególne ścisłe dyscypliny nauki (fizyka, informatyka, ekonomia), to zbiory o płynnych krawędziach, które z chęcią przekroczysz, by odkrywać nowe zależności i budować świat „inteligentnych” technologii? Właśnie dla takich osób pomyślano studia na kierunku aplikacje Internetu Rzeczy (AIR). To kierunek przyszłości, w której człowiek kreuje świat sieciowych zależności między urządzeniami, domami czy miastami, tworząc zupełnie nową, fascynującą rzeczywistość.

 

Program studiów i przedmioty

Podczas studiów na kierunku aplikacje Internetu Rzeczy student poznaje podstawowe założenia Internetu Rzeczy oraz możliwości praktycznego wykorzystania najnowszych technologii. Zdobywa teoretyczną wiedzę z zakresu elektroniki, fizyki oraz ekonomii a także praktyczne umiejętności, tj. programowanie (Java, C#, SQL), tworzenie stron www i zarządzanie nimi (HTML, CSS), projektowanie aplikacji. Przyszły absolwent AIR zostaje wyposażony w wiedzę o prowadzeniu własnej firmy oraz tajnikach e-Biznesu. Swobodnie porusza się w temacie baz danych, multimediów i sieci komputerowych.

 

Praca po studiach

Po studiach na kierunku aplikacje Internetu Rzeczy jest w stanie odnaleźć się w wielu środowiskach pracy ze względu na swoje interdyscyplinarne doświadczenie. Z powodzeniem może pracować jako członek zespołu badawczego, informatyk w firmie stawiającej na innowacje lub w firmie konsultingowej. Absolwenci AIR bardzo często stają się specjalistami w szeregach korporacji lub instytucji administracji państwowej. Odpowiadają za wdrażanie innowacyjnych zmian w transporcie, gospodarce i usługach.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Przy rekrutacji na aplikacje Internetu Rzeczy na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Aplikacje Internetu Rzeczy jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej i średnia ocen na dyplomach.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK APLIKACJE INTERNETU RZECZY (AIR)

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU APLIKACJE INTERNETU RZECZY (AIR)

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Informatyczne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Wiedza, którą zdobędziesz, studiując aplikacje Internetu Rzeczy

  Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • założeń oraz zastosowań Internetu Rzeczy
  • wykorzystywania najnowszych technologii do tworzenia nowej rzeczywistości
  • funkcjonowania sieci komputerowych
  • multimediów
  • podstaw fizyki
  • projektowania aplikacji
  • programowania (Java, C#, SQL i in.)
  • tworzenia stron internetowych i zarządzania nimi
  • baz danych
  • prowadzenia własnej firmy i podstaw e-Biznesu

  Jak wyglądają studia na kierunku aplikacje internetu rzeczy (AIR) ?

   

  1. Typ i tryb studiów

  Program kształcenia na kierunku aplikacje internetu rzeczy (AIR) będzie oscylował głównie wokół zagadnień z obszaru nauk informatycznych i ścisłych.

  Powyższy kierunek można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Dlatego też ta opcja kształcenie będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   

  2. Program studiów i przedmioty

  Jako student kierunku aplikacje internetu rzeczy (AIR) będziesz miał okazję uczęszczać na wiele ciekawych i rozwijających zajęć, warsztatów i wykładów akademickich. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:

  • Firma w Internecie
  • Programowanie CAD/CAM
  • Sieci automatyki i domotyki
  • Aplikacje multimedialne

  Program kształcenia zakłada również realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

   

  3. Nabywane umiejętności

  Ze względu na praktyczny wymiar studiów na kierunku aplikacje internetu rzeczy (AIR) wykształcisz wiele cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Przede wszystkim, poznasz zaawansowane technologie informatyczne i nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób projektować i tworzyć aplikacje i strony internetowe. Studenci zdobędą także kompetencje z obszaru przetwarzania danych czy analizowania projektów teleinformatycznych.

  Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

  Studia drugiego stopnia na kierunku aplikacje internetu rzeczy (AIR) będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

  Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku aplikacje Internetu Rzeczy?

  Absolwent kierunku aplikacje Internetu Rzeczy znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • firmie informatycznej
  • firmie konsultingowej
  • firmie zajmującej się transportem
  • samodzielny badacz lub członek zespołu badawczego
  • pracownik korporacji
  • specjalista od innowacji w gospodarce
  • projektant aplikacji
  • webmaster

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU APLIKACJE INTERNETU RZECZY (AIR)

  Komentarze (0)