Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia – Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie 2021

Studia na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Wydaje się, iż popularność kosmetologii zaczęła rosnąć stosunkowo niedawno, jednak różnego rodzaju zabiegi upiększające i poprawiające zdrowie wykonywane były już w starożytności. Dyscyplina ta rozwijała się wraz z postępem nauki, a także zmianami jakie zachodziły w społeczeństwach. Obecnie, kosmetologia to dziedzina popularna; na dodatek nie tylko wśród kobiet. A gdzie kształcą się specjaliści w tej dziedzinie? W Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu kosmetologii. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego, stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań. Ponadto, zdobywają wiedzę na temat prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania. Co istotne, studenci otrzymują dostęp do produktów kosmetycznych renomowanych marek, dzięki czemu sami z pełną świadomością budują swoją opinię, która w przyszłości będzie punktem wyjścia do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej oraz zawierania umów z potencjalnymi partnerami. 

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie charakteryzują się bogatym programem kształcenia, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

 • fizjologia i patofizjologia,
 • histologia i biologia komórki,
 • kosmetologia upiększająca,
 • immunologia z podstawami alergologii,
 • dermatologia,
 • farmakologia,
 • mikrobiologia z parazytologią,
 • receptura kosmetyczna,
 • estetyka,
 • chemia kosmetyczna

 

Nabywane umiejętności

Absolwenci studiów drugiego stopnia na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia nabywają umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu Kosmetologii. Przygotowani są do planowania i wykonywania zabiegu kosmetycznego w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań oraz stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem. Potrafią odczytywać skład kosmetyku i ustalać jego zastosowania. Absolwenci są gotowi do pracy z lekarzem dermatologiem, a także do współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne, jak również do kierowania zespołem kosmetologów i nadzorowania przebiegu stosowania kosmetyków i technik kosmetycznych. Uzyskują także przygotowanie do organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego o pełnym zakresie świadczonych usług.

 

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po studiach? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, laboratoriach, szkołach kosmetycznych.

 

Opinie

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że skoro Kosmetologia cieszy się rosnącą popularnością, to odnalezienie jej w ofertach dydaktycznych szkół wyższych nie stanowi dużego problemu. A gdzie studiować ten kierunek w Warszawie? Przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie opinie? Karolina, studentka Kosmetologii mówi:

„Studia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia zamieniły moje hobby w poważny pomysł na życie. Uczę się, aby zrealizować swoje plany i marzenia i wiem, że ze zdobytym wykształceniem osiągnę wszystko, co sobie założyłam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • przeprowadzania analizy kolorystycznej,
 • odczytywania receptury kosmetycznej,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • chemii kosmetycznej,
 • kosmetologii upiększającej,
 • prowadzenia ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
 • organizowania, wyposażania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach kosmetycznych,
 • gabinetach odnowy biologicznej,
 • firmach kosmetycznych,
 • laboratoriach,
 • szkołach kosmetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Warszawie

Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)