KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

Kosmetologia – studia online

Współcześnie, w dobie kultu ciała i młodości, na znaczeniu zyskują wszelkie zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne, które pozwalają na dłużej zachować promienny i młody wygląd, pożądany przez miliony ludzi na całym świecie. Dlatego też, gabinety kosmetyczne, ośrodki spa i wellness czy kliniki medycyny estetycznej, cieszą się coraz większą popularnością, a ludzie chętnie korzystają z ich usług.

Biorąc pod uwagę tego typu tendencje, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kosmetologii, którzy posiadaliby wszechstronną wiedzę medyczną, biologiczną i chemiczną oraz umiejętności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek kosmetologia – studia online, który skierowany jest do absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoją wiedzę i zyskać nowe kwalifikacje zawodowe. Zajęcia na specjalności: menadżer ośrodków spa i wellness odbywają się niemal w całości w trybie online, przy użyciu platformy e-learningowej. Jeżeli więc zależy Ci na swobodzie studiowania oraz uzyskaniu gruntownego przygotowania zawodowego, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten kierunek.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku kosmetologia – studia online, powinieneś przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA – STUDIA ONLINE:

 • wiedza z zakresu zarządzania i marketingu
 • umiejętność zarządzania gabinetami spa i wellness
 • umiejętność podejmowania działań marketingowych
 • umiejętność wykonywania usług kosmetologicznych
 • wiedza medyczna i biologiczna

Jak wyglądają studia na kierunku kosmetologia studia online?

 

1. Tryb studiów

Pracujesz? Studiujesz? Chciałbyś jednocześnie zadbać jeszcze dodatkowo o swoje wykształcenie, brak ci jednak czasu na regularne uczęszczanie na zajęcia? Spokojnie, nawet jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to będziesz mieć możliwość dalszego intelektualnego rozwoju.

To dzięki studiom prowadzonym w trybie online! Czekają na ciebie tylko trzy weekendowe zjazdy w semestrze. Wszystkie zajęcia teoretyczne odbywać się będą na odległość, a ty komfortowo będziesz mógł korzystać z platformy e-learningowej.

Oferta ta zaadresowana jest dla studentów zainteresowanych kształceniem II stopnia. Podczas trwania zajęć bazować będziesz na wiedzy, którą już posiadasz oraz wzbogacisz ją o nowe kompetencje – zarówno te kosmetologiczne, jak i te związane z zarządzaniem i szeroko rozumianym managmentem.

 

 

2. Program studiów i przedmioty

W siatce dydaktycznej odnajdziesz takie przedmioty, dzięki którym dowiesz się chociażby jak zarządzać gabinetami kosmetycznymi i podnosić ich efektywność na aktualnym rynku kosmetycznym (który jest niezwykle potężny).

 

Studia na kierunku kosmetologia online utrwalą i rozbudują twoją wiedzę z zakresu:

 • mikrobiologii;
 • onkologii skóry;
 • medycyny estetycznej;
 • czy kondycji zdrowotnej człowieka.

 

To idealna propozycja kształcenia dla absolwentów kształcenia I stopnia, którym zależy na nieustannym rozwoju intelektualnym i poszerzaniu swoich kompetencji zawodowych. W tym przypadku towarzyszyć będzie również wygoda związana z przyswajaniem nowych treści.

 

 

3. Nabywane umiejętności

Wszyscy studenci, którzy zdecydują się realizować ścieżkę: menadżer ośrodków spa i wellness na kierunku kosmetologia, dostaną dostęp do specjalnej platformy e-learningowej, za pośrednictwem której będą odbywać się zajęcia teoretyczne. Natomiast warsztaty praktyczne odbędą się podczas zjazdów w wybrane piątki, soboty i niedziele semestru.

Program nauczania na specjalizacji, będzie oscylował głównie wokół treści związanych z zarządzaniem i marketingiem. W czasie studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z zakresu zarządzania gabinetem kosmetycznym oraz kierowania zespołem kosmetologów.

Co więcej, poznasz mechanizmy funkcjonowania rynku i nauczysz się wdrażać odpowiednie działania marketingowe, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej pracy zawodowej. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas praktyk lub stażu w prywatnych gabinetach kosmetologicznych.

Ile trwają studia na kierunku kosmetologia online?

Studia na kierunku kosmetologia online zadedykowane są dla osób, które na swoim koncie posiadają już co najmniej tytuł zawodowy licencjata.

Oznacza to w praktyce więc, że są to studia II stopnia. Trwają one dwa lata i mają charakter uzupełniający kwalifikacje oraz systematyzujący wiedzę. Studenci przygotowują się także do obrony pracy dyplomowej, dzięki czemu po jej pomyślnej obronie otrzymają tytuł magistra. To on z kolei pozwoli na aktywny rozwój zawodowy.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA – STUDIA ONLINE:

Praca po studiach

Absolwenci studiów medycznych, dzięki zdobytej wiedzy i wszechstronnemu wykształceniu, mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Dlatego też po ukończeniu specjalizacji menadżer ośrodków spa i wellness na kierunku kosmetologia – studia online, bez problemu odnajdziesz się na współczesnym, wymagającym rynku pracy.

Przede wszystkim, zostaniesz kompleksowo przygotowany do prowadzenia ośrodków spa i odnowy biologicznej oraz gabinetów kosmetycznych. Idealnie sprawdzisz się w roli menedżera lub nawet właściciela tego typu obiektów.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z klinikami medycyny estetycznej, salonami masażu czy klinikami dermatologicznymi. Swoją wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz w laboratoriach badawczych i firmach produkujących kosmetyki. Abiturienci często decydują się także na założenia własnej działalności gospodarczej, o profilu dopasowanym do ich wykształcenia.

 

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę np. w:

 • ośrodki spa i wellness
 • gabinety medycyny estetycznej
 • gabinety kosmetyczne
 • stanowiska kierownicze i menedżerskie
 • własna działalność gospodarcza

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU KOSMETOLOGIA - STUDIA ONLINE

Komentarze (0)