Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Elektrotechnika jest działem nauki i techniki zajmującym się podstawami teoretycznymi i zastosowaniami zjawisk fizycznych związanych z elektrycznością. Zagadnienia, które skupia w sobie elektrotechnika można podzielić na zagadnienia związane z wytwarzaniem, przesyłaniem i rozdzielaniem energii elektrycznej oraz zagadnienia związane z przetwarzaniem jej na inne rodzaje energii. Nie trudno odgadnąć, że elektrotechnika to także ciekawy i popularny kierunek kształcenia. A w której szkole wyższej można zgłębiać jej zasady? W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Kształcenie na kierunku Elektrotechnika w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie umożliwia pozyskanie wiedzy nie tylko z obszaru elektrotechniki, ale również automatyki, elektroniki, energetyki, informatyki oraz mechatroniki. Studenci nabywają kwalifikacji o szerokim profilu zawodowym w zakresie wytwarzania, przesyłania i użytkowania energii elektrycznej, a także projektowania, budowy i eksploatacji maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, stosowanych obecnie szeroko we wszystkich obszarach działalności gospodarczej.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Elektrotechnika w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie charakteryzują się bogatym programem nauczania, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • matematyka praktyczna,
 • maszyny elektryczne,
 • zarządzanie produkcją,
 • elektronika i energoelektronika,
 • teoria obwodów,
 • cyfrowe przetwarzanie sygnałów

 

Studenci otrzymują ponadto dwie ścieżki kształcenia do wyboru. Są to: Odnawialne źródła energii oraz Instalacje elektryczne. Co równie istotne, zobowiązani są do odbycia praktyk zawodowych.

 

Nabywane umiejętności

Jakie umiejętności mogą nabyć studenci Elektrotechniki? Między innymi: stosowania aparatu matematycznego do analizy i opisu obiektów i procesów technicznych, programowania klasycznego i obiektowego, czytania dokumentacji technicznej, tworzenia modeli obwodowych, projektowania i konstrukcji układów pomiarowych wielkości elektrycznych i magnetycznych, programowania mikroprocesorów i mikrokontrolerów, projektowania i stosowania układów automatyki i automatycznej regulacji.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać przyszłość po zakończeniu nauki? Absolwenci Elektrotechniki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w biurach projektowych, biurach konstrukcyjnych, laboratoriach, zakładach przemysłowych.

 

Opinie

Elektrotechnikę można odnaleźć w wielu katalogach dydaktycznych. To może rodzić trudność wyboru odpowiedniej uczelni. Osoby planujące studia w Lesznie nie powinny mieć problemu z wyborem szkoły wyższej. Jakie ma Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie opinie? Rafał, student Elektrotechniki mówi:

„Studiuję w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej trzeci rok i dobrze wiem, że nie mogłem wybrać dla siebie lepszego miejsca. To uczelnia nowoczesna, która kładzie nacisk na zdobycie praktycznej wiedzy i rzeczywistych umiejętności.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Elektrotechnikę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie:

Absolwent kierunku Elektrotechnika w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • programowania klasycznego i obiektowego,
 • programowej obsługi urządzeń w czasie rzeczywistym,
 • czytania dokumentacji technicznej,
 • stosowania metod numerycznych,
 • tworzenia modeli obwodowych oraz ich opisu matematycznego,
 • teorii pola elektromagnetycznego,
 • posługiwania się standardowymi przyrządami pomiarowymi analogowymi i cyfrowymi,
 • zasad działania układów elektronicznych i energoelektronicznych,
 • projektowania układów mikroprocesorowych pod kątem zastosowań przemysłowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Elektrotechnika:

Absolwent kierunku Elektrotechnika w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • biurach projektowych,
 • biurach konstrukcyjnych,
 • laboratoriach,
 • zakładach przemysłowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

O przyjęciu na I rok studiów stacjonarnych decyduje miejsce kandydata na liście rankingowej sporządzonej na podstawie kolejności składanych dokumentów.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunku Elektrotechnika - wszystko co musisz wiedzieć

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Lesznie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)