Logistyka międzynarodowa

Logistyka międzynarodowa

Logistyka międzynarodowa

26.01.2022

Logistyka międzynarodowa – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 2022

Logistyka międzynarodowa to kierunek interdyscyplinarny, a to oznacza, że oferuje studentom pozyskanie wiedzy z różnych dziedzin. Ta różnorodność ma być niezbędnym czynnikiem, podstawą do pracy w zróżnicowanym środowisku. Logistyka międzynarodowa to kierunek skierowany do osób, które w przyszłości chciałyby podjąć pracę w jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. To kierunek, który oferuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Studia na kierunku logistyka międzynarodowa w UEK
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

 

Nabywane Umiejętności

Kształcenie na kierunku Logistyka międzynarodowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie umożliwia pozyskanie wiedzy na temat procesów zarządzania łańcuchami dostaw ze szczególnym uwzględnieniem zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, tworzenia i wyposażania centrów logistycznych oraz zarządzania projektami. Studia kładą szczególny nacisk na procesy analizy danych, prognozowanie zdarzeń i procesów oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań ICT.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Logistyka międzynarodowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie charakteryzują się bogatym programem kształcenia, a studenci realizują między innymi takie przedmioty jak:

 • modele biznesu w przedsiębiorstwach logistycznych,
 • cyfryzacja i automatyzacja w magazynie,
 • metody i techniki rozwiązywania problemów logistycznych,
 • metody analiz logistycznych,
 • globalizacja procesów logistycznych,
 • zarządzanie projektami,
 • transport multimodalny

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu kształcenia? Absolwenci Logistyki międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w firmach spedycyjnych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach o specjalizacji logistycznej w dystrybucji i handlu, przedsiębiorstwach transportowych.

 

Opinie

Studia logistyczne cieszą się niesłabnącą popularnością, zatem odnalezienie kierunków dotyczących logistyki nie jest zbyt trudnym zadaniem. Należy jednak zastanowić się nad wyborem konkretnej oferty edukacyjnej, ponieważ każda z nich może oferować inny zakres pozyskiwanej wiedzy. Planując rozwój w zakresie logistyki międzynarodowej warto zwrócić uwagę na omawiana przez nas uczelnię. Jakie ma Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie opinie? Damian, student Logistyki międzynarodowej mówi:

„Uniwersytet Ekonomiczny to uczelnia dla osób, które wiążą swoją przyszłość z biznesem albo własną działalnością gospodarczą. To uczelnia, która oferuje ciekawe kierunki, interesujące zajęcia, a także daje warunki do rozwijania innych pasji i zainteresowań.”

 

 

STUDIA W KRAKOWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Krakowie

Studia w Krakowie

 

 

LOGISTYKA MIĘDZYNARODOWA - ważne informacje

Logistyka międzynarodowa studia Kraków

Logistyka międzynarodowa studia

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując kierunek Logistyka międzynarodowa na UEK:

Absolwent kierunku Logistyka międzynarodowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • procesów negocjacyjnych w logistyce,
 • ekologistyki,
 • logistycznej obsługi klienta,
 • globalizacji procesów logistycznych,
 • motywowania i kierowania międzynarodowym zespołem logistycznym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Logistyka międzynarodowa:

Absolwent kierunku Logistyka międzynarodowa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • firmach spedycyjnych,
 • przedsiębiorstwach produkcyjnych,
 • przedsiębiorstwach o specjalizacji logistycznej w dystrybucji i handlu,
 • przedsiębiorstwach transportowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku logistyka międzynarodowa brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

geografia, język obcy, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Komentarze (0)