Informatyka i systemy informacyjne

Informatyka i systemy informacyjne

Informatyka i systemy informacyjne

21.03.2022

Informatyka i systemy informacyjne – Politechnika Warszawska rekrutacja 2022/2023

Informatyka jest dziedziną, o której można opowiadać bez końca, ponieważ funkcjonuje w wielu elementach naszego życia. Korzystanie z jej osiągnieć jest już czymś oczywistym, co nie budzi większych emocji, ani zaskoczenia. Mogłoby się wydawać, że rynek przepełniony jest specjalistami z zakresu tej dziedziny, tymczasem współczesny świat poszukuje ich coraz intensywniej, co sprawia, że od wielu lat kierunki informatyczne zajmują najwyższe pozycje w rankingach popularności wśród kandydatów na studia. Informatyka, również jako kierunek kształcenia, zmienia się i aktualizuje. Przykładem jest Informatyka i systemy informacyjne, czyli kierunek oferowany przez Politechnikę Warszawską.

Studia na kierunku informatyka i systemy informacyjne w PW
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Informatyka i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej umożliwia pozyskanie wiedzy szerokiej, na którą składają się liczne zagadnienia dotyczące między innymi matematyki, fizyki, elektroniki i telekomunikacji, czy algorytmów i ich złożoności obliczeniowej. Studenci zaznajamiają się z programowaniem obiektowym i strukturalnym, systemami operacyjnymi, sieciami komputerowymi, transmisją danych, czy grafiką komputerową. Poznają zagadnienia sztucznej inteligencji, zagadnienia sieci neuronowych i inteligencji obliczeniowej, jak również metody statystycznej analizy danych i platform Big Data.

Program kształcenia na kierunku Informatyka i systemy informacyjne nastawiony jest na pozyskanie obszernej wiedzy, w przestrzeni której znajdują się różnorodne zagadnienia matematyczne oraz zagadnienia informatyczne, na czele z programowaniem obiektowym, programowaniem strukturalnym, algorytmami i strukturami danych, systemami operacyjnymi, czy technologiami tworzenia aplikacji. W toku studiów studenci Informatyki i systemów informacyjnych zaznajamiają się między innymi z budową sprzętu cyfrowego, transmisją danych, analizą matematyczną, matematyką dyskretną. Ponadto, mogą dostosować kształcenie do zainteresowań dzięki przedmiotom obieralnym, które dotyczą zarówno teoretycznych, jak i praktycznych aspektów informatyki i oferują znaczne rozszerzenie i uszczegółowienie dotychczas zdobytej wiedzy z danej tematyki.

Absolwenci studiów na kierunku Informatyka i systemy informacyjne posiadają solidne przygotowanie z zakresu matematyki i teoretycznych podstaw informatyki, umożliwiające im uzupełnianie wiedzy w obecnej, szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej. Potrafią posługiwać się narzędziami informatycznymi, programować w różnych językach, obsługiwać sprzęt informatyczny i oprogramowanie.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Informatyka i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej oparte są na programie, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:

 • analiza matematyczna,
 • architektura komputerów,
 • algebra liniowa z geometrią,
 • metody numeryczne,
 • systemy operacyjne,
 • programowanie w środowisku graficznym,
 • projektowanie obiektowe,
 • inżynieria oprogramowania,
 • transmisja danych,
 • teoria automatów i języków formalnych,
 • programowanie matematyczne

 

Nabywane umiejętności

Studenci Informatyki i systemów informacyjnych nabywają umiejętności między innymi w zakresie formułowania algorytmów i ich programowania, projektowania sieci komputerowych, tworzenia aplikacji internetowych, budowania systemów bazodanowych, przeprowadzania testów funkcjonalnych, wykonywania analiz sposobu funkcjonowania systemu informatycznego.

 

Sprawdź

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Politechnika Warszawska rekrutacja

Rekrtuacja na studia w Warszawie

 

Kształcenie umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie komunikacji człowiek- komputer, sztucznej inteligencji, inżynierii oprogramowania, cyklu życia systemów informatycznych, technologii sieciowych oraz systemów wbudowanych. Oprócz tego, studenci zaznajamiają się z pojęciami z obszaru ekonomii, które odnoszą się do inwestycji informatycznych i projektów informatycznych.

 

Praca po studiach

Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu kształcenia? Absolwenci studiów na kierunku Informatyka i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi jako projektanci, programiści lub testerzy, w zespołach realizujących projekty informatyczne i weryfikujących komponenty systemów IT zgodnie z ich specyfikacją, analitycy i architekci systemów przetwarzania danych, administratorzy systemów informatycznych czy specjaliści do spraw ochrony danych i bezpieczeństwa informacji.

 

Opinie

Wybór odpowiedniej uczelni nierzadko sprawia kandydatom niemałe kłopoty. Startujący na studia porównują oferty dydaktyczne, sprawdzają siatkę zajęć, przeglądają wybór specjalności. Zastanawiając się nad podjęciem kształcenia na kierunku Informatyka i systemy informacyjne warto zainteresować się omawianą przez nas uczelnią. Jakie ma Politechnika Warszawska opinie? Maciek, student Informatyki i systemów informacyjnych mówi:

„Zastanawiając się nad wyborem uczelni, przeglądałem rankingi, porównywałem programy kształcenia, czytałem o osiągnięciach absolwentów. Po zebraniu i przeanalizowaniu wielu informacji zdecydowałem się na Politechnikę Warszawską i będąc teraz na trzecim roku wiem, że nie mogłem wybrać lepszego miejsca.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Informatykę i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej:

Absolwent kierunku Informatyka i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • analizy matematycznej,
 • matematyki dyskretnej,
 • statystyki i metod numerycznych,
 • zasad funkcjonowania współczesnych komputerów i sieci bezprzewodowych,
 • technologii sieciowych,
 • systemów wbudowanych,
 • przetwarzania plików tekstowych,
 • tworzenia aplikacji internetowych,
 • formułowania algorytmów.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Informatyka i systemy informacyjne:

Absolwent kierunku Informatyka i systemy informacyjne na Politechnice Warszawskiej znajdzie zatrudnienie między innymi jako:

 • projektant i twórca oprogramowania,
 • analityk i architekt systemów przetwarzania danych,
 • administrator systemów informatycznych,
 • specjalista do spraw ochrony danych i bezpieczeństwa informacji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Warszawska

Komentarze (0)