• BADANIA KLINICZNE W MEDYCYNIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe są przeznaczone dla osób zainteresowanych organizowaniem, prowadzeniem i monitorowaniem badań klinicznych. Podstawowym celem jest wyposażenie Słuchaczy w wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie planowania i prowadzenia badań klinicznych.

  Wykładowcami są zarówno nauczyciele uniwersyteccy jaki i praktycy o dużym doświadczeniu z zakresu organizacji, realizacji i nadzorowania badań klinicznych. Łącząc doświadczenia akademickie z wiedzą i umiejętnościami osób pracujących w obszarze badań klinicznych stworzyliśmy unikalny w kraju kurs umożliwiający związanie dalszej kariery zawodowej z tym bardzo dynamicznym obszarem rynku ochrony zdrowia.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • KODER MEDYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób zainteresowanych kodowaniem i rozliczaniem świadczeń medycznych. Ich celem jest wykształcenie wykwalifikowanej kadry, której zadaniem będzie gromadzenie informacji medycznej pozwalające na zgodne z przepisami uzyskiwanie płatności za udzielane świadczenia opieki zdrowotnej.

  Studia oferują pozyskanie wiedzy z zakresu stosowania procedur medycznych, prawidłowego prowadzenia dokumentacji medycznej, kodowania przyczyn świadczeń, chorób i procedur medycznych, tworzenia sprawozdań z leczenia za pomocą kodów, nadzorowania właściwego wykonywania umów z NFZ, organizacji pracy działów rozliczeń, analizy i controllingu. Wykładowcami są zarówno nauczyciele akademiccy jak i praktycy o dużym doświadczeniu z zakresu prowadzenia dokumentacji medycznej, rozliczania świadczeń zdrowotnych, kodowania informacji statystyczno-medycznej oraz zarządzania jakością w ochronie zdrowia.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • PROMOCJA ZDROWIA I EDUKACJA ZDROWOTNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna trwają dwa semestry i obejmują łącznie 184 godzin w tym: 140 godz. wykładów, 20 godz. warsztatów, 24 godz. seminaria. Zajęcia będą odbywać się kolejno w trzech blokach tematycznych: Profilaktyka zdrowotna, Profilaktyka chorób, Edukacja zdrowotna. Maksymalnie 8 godzin lekcyjnych dziennie w wyznaczone średnio co dwa tygodnie terminy zjazdów (sobota i niedziela). Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych „Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna” jest zaliczenie wszystkich zajęć przewidzianych w programie studiów oraz przedstawienie i obrona pracy dyplomowej. Po ukończeniu studiów podyplomowych „Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna" słuchacz otrzyma świadectwo ukończenia studiów sygnowane przez władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • ŚRODOWISKOWE CZYNNIKI RYZYKA ZDROWOTNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe „Środowiskowe czynniki ryzyka zdrowotnego” trwają dwa semestry i obejmują łącznie 250 godzin dydaktycznych w tym: 138 godz. wykładów oraz 112 godz. seminarium. Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich zajęć, które przewidziane są w programie studiów oraz uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Zajęcia odbywać się będą w trzech modułach tematycznych, w wyznaczonych co dwa tygodnie terminach zjazdów. Po ukończeniu studiów podyplomowych słuchacz uzyska świadectwo ukończenia studiów podyplomowych „Środowiskowe czynniki ryzyka zdrowotnego”, sygnowane przez władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską) trwają dwa semestry i obejmują łącznie 180 godzin w tym:120 godz. wykładów, 40 godz. warsztatów, 20 godz. seminariów. Zajęcia będą odbywać się kolejno w czterech blokach tematycznych: Organizacja i zarządzanie, Ekonomika Ochrony zdrowia, Ochrona zdrowia u Unii Europejskiej, Komunikacja społeczna. Maksymalnie 8 godzin lekcyjnych dziennie w wyznaczone co dwa tygodnie terminy zjazdów (sobota i niedziela). Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych „Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską)” jest zaliczenie wszystkich zajęć przewidzianych w programie studiów oraz uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Po ukończeniu studiów podyplomowych „Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską)" słuchacz otrzyma świadectwo ukończenia studiów sygnowane przez władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (10)

Anonim Ocena odpowiedz

Oceniam na 5 gwiazdek.

Paweł Ocena odpowiedz

Nigdzie nie znalazłem tak dobrej oferty edukacyjnej w regionie jak tutaj, a szukałem i zastanawiam się nad wyborem uczelni prawie rok. Tutaj do nauki podchodzi się zupełnie inaczej. Liczy się pozyskiwanie umiejętności, wiedza praktyczna, na dodatek w jak najszerszym aspekcie. W mojej opinii dietetyka to przyszłościowy kierunek i juz mam kilka pomysłów na to co będę robił po studiach a nawet może w ich trakcie :)

Kuba Ocena odpowiedz

Szczerze polecam.

Agnieszka Ocena odpowiedz

Podczas studiów na ŚUM znalazłam pracę, która w połączeniu z pomocą uczelni dała mi dużo przydatnej wiedzy oraz praktyki. Uważam, że podczas studiów trzeba znaleźć pracę, wtedy dopiero docenia się same studia. Polecam ŚUM. Warto studiować.

Grażynka :) Ocena odpowiedz

Jestem na ŚUM. Po pierwszym roku mogę powiedzieć, że cieszę się ze swojego wyboru. Jednak zobaczymy co będzie dalej :)

Tomek Ocena odpowiedz

Studiuję i polecam.

Arek Ocena odpowiedz

5/5

Anita Ocena odpowiedz

Polecam. Bardzo dobry kierunek. Spalnia moje oczekiwania.

Cobi Ocena odpowiedz

Jest okej - fajne zajęcia i nikt nikomu nie robi problemów. Dużo moich znajomych z liceum poszło na studia razem ze mną, więc tworzymy ekipę i nawet jesteśmy razem w grupie.

Mała_Mi Ocena odpowiedz

A ja jestem zadowolona i polecam :) W zasadzie wszyscy znajomi z grupy, którzy kończyli ze mną ten kierunek pracują teraz w zawodach ?około medycznych?. Warto sobie też spojrzeć na stronę Fb Wydziału lub miasta i zobaczyć jaką metamorfozę przeszedł budynek!