Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku studiów, dzięki któremu nie zaznasz rutyny w przyszłej pracy? Jesteś kreatywny i potrafisz wymyśleć niestandardowe rozwiązania problemów? Zależy Ci na tym, żeby Twoja praca pozytywnie wpływała na jakość życia innych ludzi? Zatem nic prostszego! Jeśli nadal nie podjąłeś decyzji odnośnie studiów to weź pod uwagę kierunek Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym i ciesz się możliwościami jakie oferuje!

Na początku należy zaznaczyć, że możesz wybrać jedną z dwóch specjalności realizowanych w ramach tego kierunku. O jakich specjalizacjach dokładnie mowa? Pierwsza z nich to Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, natomiast druga to Zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych. Uczęszczając na zajęcia poznasz anatomię i fizjologię człowieka, dowiesz się w jaki sposób można zapobiegać przewlekłym chorobom oraz zdobędziesz wiadomości z obszaru ochrony środowiska. Dodatkowo nauczysz się udzielać pierwszej pomocy medycznej. Co jeszcze Cię czeka? Będziesz miał możliwość uczestniczenia w zajęciach z psychologii, które pomogą przy tworzeniu programów profilaktycznych. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności prowadzanie rozmów z pacjentami.

Jesteś zainteresowany podjęciem studiów na kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym ale obawiasz się, że trudno będzie Ci znaleźć zatrudnienie? Nic bardziej mylnego. Jako absolwent tego kierunku możesz podjąć pracę w naprawdę wielu miejscach. Gdzie dokładnie? Zatrudnienie znajdziesz w placówkach naukowo-badawczych, instytucjach sanitarno-epidemiologicznych czy jednostkach ochrony środowiska. Po ukończeniu studiów możesz również pracować w jednostkach administracji publicznej, które sprawują kontrole nad pracą służby zdrowia. Nadal nie jesteś przekonany? Dzięki zdobytym kompetencjom śmiało możesz uczestniczyć w procesie tworzenia programów profilaktycznych, które zdobywają coraz więcej zwolenników. Jak sam widzisz perspektywy na przyszłość są różnorodne i obejmują wiele dróg rozwoju, zatem zrób pierwszy krok w stronę zawodowego sukcesu i wybierz studia na kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym!

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek zarządzanie państwem, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski lub język obcy nowożytny, jeden wskazany przez kandydata przedmiot

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE RYZYKIEM ZDROWOTNYM

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Medyczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • znajomości technik służących wykrywaniu czynników zagrażających zdrowiu
  • rozumienia zależności między czynnikami ryzyka a stanem zdrowia społeczeństwa
  • dysponowania podstawowymi wiadomościami z obszaru prawa w procesie zarządzania ryzykiem zdrowotnym
  • tworzenia programów profilaktycznych
  • analizowania zjawisk zachodzących w populacji dotyczących zdrowia

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym

Absolwent kierunku Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik placówek naukowo-badawczych
  • pracownik instytucji sanitarno-epidemiologicznych
  • pracownik placówek podstawowej opieki zdrowotnej
  • pracownik jednostek zajmujących się ochroną środowiska
  • pracownik instytucji administracji publicznej nadzorujących pracę służby zdrowia

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE RYZYKIEM ZDROWOTNYM

Komentarze (1)

Miśka odpowiedz

Od 17 lat pracuję w administracji w podmiotach leczniczych. W ubiegłym roku rozpoczęłam studia magisterskie II stopnia na kierunku Zarządzanie Ryzykim Zdrowotnym na ŚUM w Bytomiu. W tej chwili stwierdzam że jestem raczej na ochronie środowiska a wiedza którą przekazują na tych studiach nie ma nic wspólnego z zarządzaniem. Nie polecam nikomu. Totalna strata czasu.