ul. W. Chodźki 4a

20-093 Lublin

E-mail:dziekanat.farmacja@umlub.pl

Telefon +48 81448 7000; +48 81528 8872

Fax +48 81448 7001

http://www.umlub.pl/uczelnia/struktura-organizacyjna/szczegoly,169.html#informacje

ul. W. Chodźki 4a

20-093 Lublin

E-mail:dziekanat.farmacja@umlub.pl

Telefon +48 81448 7000; +48 81528 8872

Fax +48 81448 7001

http://www.umlub.pl/uczelnia/struktura-organizacyjna/szczegoly,169.html#informacje

 • ANALITYKA MEDYCZNA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie Lublin - kierunek Analityka medyczna

  Studia przygotowują do profesjonalnej diagnostyki laboratoryjnej, zgodnie z wymogami dobrej praktyki laboratoryjnej oraz zasadami etyki zawodowej w zakresie chemii i biochemii klinicznej, hematologii laboratoryjnej, analityki ogólnej, cytologii klinicznej, mikrobiologii, diagnostyki parazytologicznej, serologii, transfuzjologii, biologii molekularnej, genetyki medycznej, immunologii i toksykologii i wirusologii.

  Student zdobywa podstawową wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych, biochemicznych i społecznych oraz zaawansowaną w zakresie medycyny laboratoryjnej.

  Nabywa praktycznych umie-jętności niezbędnych w zawodzie diagnosty laboratoryjnego, np. pobieranie i przygotowywanie materiału do badań, wykonywanie badań laboratoryjnych przy użyciu technik zautomatyzowanych i metod manualnych, autoryzowanie i interpretacja wyników badań, rozwiązywanie problemów diagnostycznych w różnych dziedzinach medycyny laboratoryjnej z wykorzystaniem współczesnych źródeł informacji.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Analityka medyczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Biologia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, matematyka

  Dowiedz się więcej

   

 • FARMACJA Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Uczelnie i studia w Lublinie - kierunek Farmacja

  Studia przygotowują do działalności zawodowej i naukowej na naj-wyższym poziomie.

  Uczą profesjonalnego sprawowania obowiązków farmaceuty w zakresie sporządzania, wytwarzania oraz oceny jakości i tożsamości produktów leczniczych, wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, sprawowania nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystywaniem produktów leczniczych oraz wyrobów medycznych, udzielania rzetelnej i obiektywnej informacji dotyczącej działania produktów leczniczych i stosowania wyrobów medycznych w warunkach racjonalizacji farmakoterapii, prowadzenia badań chemicznych, farmaceutycznych, farmakologicznych i toksykologicznych produktów leczniczych, udziału w badaniach klinicznych oraz zarządzania w obszarze farmacji.

  W ramach kierunku funkcjonują 4 bloki specjalizacyjne: analiza farmaceutyczna, lek roślinny, postępy farmakoterapii i farmacja przemysłowa.

  Program studiów obejmuje również obowiązkowe praktyki: 1 miesiąc w aptece ogólnodostępnej, po obronie pracy dyplomowej (po 3. roku studiów), 1 miesiąc w aptece szpitalnej (po 4. roku studiów) oraz 6 miesięcy w aptece ogólnodostępnej lub szpitalnej po obronie pracy dyplomowej.

  Uzyskanie dyplomu magistra farmacji daje możliwość zatrudnienia w aptekach na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji dyplomu.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Farmacja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • Chemia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, matematyka

  Dowiedz się więcej

   

 • KOSMETOLOGIA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Lublin - kierunek Kosmetologia

  Kształcenie na kierunku kosmetologia prowadzone jest w oparciu o przedmioty medyczne związane z profesjonalną pielęgnacją ciała ludzkiego oraz dbałością o zdrowie i urodę. Student zdobywa podstawową wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w stanach zdrowia i choroby, nauk o zdrowiu oraz zaawansowaną w zakresie kosmetologii. Szczególną uwagę poświęca leczeniu i pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. W trakcie studiów licencjackich zobligowany jest do odbycia 3-miesięcznej praktyki zawodowej.

  Podczas studiów pierwszego stopnia student nabywa praktyczne umiejętności niezbędne w pracy zawodowej, jak planowanie zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, odczytywanie ich składu, organizacji i prowadzenia gabinetu kosmetycznego czy współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

  Absolwent kierunku kosmetologia jest przygotowany do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych (działy dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości), laboratoriach, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych czy w szkołach kosmetycznych.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   
   
  Studia I stopnia
   
  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kosmetologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • Biologia
  • Jeden przedmiot do wyboru spośród: matematyka, chemia
   

   
  Studia II stopnia
   
  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Kosmetologia jest średnia ocen ze studiów I stopnia.
   
   

Opinie (12)

interesant Ocena

czy żeby sie dostać trzeba pisać rozszerzenie z matematyki lub chemii? czy wystarczy podstawa?

Agata J Ocena

Nie ma się co zastanawiać- fajny wydział (studiowałam Kosmetologię, jestem zadowolona)

Majka Ocena

bardzo fajna uczelnia :) miałam okazję studiować tu na 2 wydziałach i polecam oba

Przemek Ocena

Jestem zadowolony, ale zawsze może być lepiej

Julka Ocena

Studiuje kosmetologię na UM. Jestem bardzo mile zaskoczona jakością prowadzenia zajęć oraz możliwością uczestniczenia w dodatkowych kołach naukowych, które tworzone są przez samych studentów.

Mija Ocena

czego chcieć więcej? Dużo zajęć praktycznych, ciekawe koła naukowe wszystko to co potrzebne do tego żeby w pełni przygotować się do zawodu farmaceuty. Polecam

Lidka B. Ocena

Wykładowcy dają z siebie wszystko, dlatego jeżeli Ty też masz zamiar w pełni korzystać z wszystkich możliwości - sukces gwarantowany !

Maja T. Ocena

Wszystko to co spotkało mnie na tym wydziale, to to czego życzę wszystkim przyszłym studentom. Najlepsze lata mojego życia :)

Ola Ocena

Studiuje tu kosmetologię na drugim stopniu, polecam wszystkim, którzy wahają się przed wyborem uczelni.

Arek Ocena

Polecam farmację na wydziale farmaceutycznym

Magda Ocena

Gorąco polecam. Studia skończyłam już parę lat temu, ale z biegiem czasu wiem, że teraz wybrałabym tak samo :)

Nina Ocena

Polecam zarówno wydział jak i uczelnie. Trafiłam tu nie przypadkowo. Wybór jest ogromny, ale uważam, że był to strzał w dziesiątkę !