• BIOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  Studia w Białymstoku - Uniwersytet w Białymstoku - kierunek studiów biologia

  Absolwent zdobywa wszechstronne wykształcenie przyrodnicze oraz wiedzę o najbardziej aktualnych i najważniejszych metodach badawczych stosowanych w naukach biologicznych wraz z możliwością ich zastosowania w praktyce. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego.

  Pozwalają zdobyć umiejętności w posługiwaniu się szerokim wachlarzem technik laboratoryjnych, analitycznych oraz molekularnych na poziomie genów, komórek roślinnych i zwierzęcych, organizmów i ekosystemu. Absolwent nabywa umiejętności samodzielnego pozyskiwania materiału biologicznego, doboru technik przydatnych do wykonywania badań mikrobiologicznych, środowiskowych, waloryzacji przyrodniczej i monitoringu środowiska.

  Różnorodne zajęcia terenowe prowadzone są na terenie parków narodowych i krajobrazowych położonych w bliskim sąsiedztwie Wydziału Biologii.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku biologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, matematyka

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Podstawą kwalifikacji na studia drugiego stopnia jest złożenie przez kandydata wymaganych dokumentów.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • EKOBIZNES

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat

  Studia w Białymstoku - Uniwersytet w Białymstoku - kierunek studiów ekobiznes

  Studia na tym kierunku oferują szeroką wiedzę interdyscyplinarną. Absolwent nabywa umiejętności łączenia zagadnień związanych z ekonomią, zarządzaniem oraz gospodarowaniem środowiskiem przyrodniczym. Rozumie rolę i znaczenie środowiska w różnych formach aktywności gospodarczej.

  Poznaje teorie i metodologię badań ekonomicznych, w tym marketingowych oraz metodologię nauk przyrodniczych i ścisłych. Poznaje zasady zrównoważonego rozwoju i potrafi je zastosować w praktyce. Posiada wiedzę niezbędną do sprostania wymaganiom stawianym przez politykę ekologiczną i strategię rozwoju zrównoważonego Unii Europejskiej.

  Kształcenie bazuje na unikatowych walorach środowiska płn.-wsch. Polski oraz profesjonalnej bazie badawczo-dydaktycznej Wydziału Biologii i Wydziału Ekonomii i Finansów.

  Absolwent może podjąć dalsze kształcenie na studiach drugiego stopnia na kierunku Biologia lub Ekonomia i pokrewnych. Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności biznesowej w oparciu o założenia „zielonej gospodarki” lub podjęcia pracy w podmiotach gospodarczych i instytucjach zajmujących się ochroną przyrody, branżach związanych z gospodarowaniem i ochroną środowiska.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekobiznes brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, matematyka, wiedza o społeczeństwie

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • MIKROBIOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat

  Studia w Białymstoku - Uniwersytet w Białymstoku - kierunek studiów mikrobiologia

  Absolwent posiada wszechstronną wiedzę teoretyczną i posługuje się specjalistyczną terminologia fachową w zakresie wirusologii, immunologii, biochemii i biologii bakterii, jak również mikroorganizmów eukariotycznych. Dzięki dostępowi do nowoczesnej, specjalistycznej aparatury analitycznej i pomiarowej Absolwent opanuje różnorodne techniki laboratoryjne z zakresu biologii molekularnej, biotechnologii i diagnostyki mikrobiologicznej oraz mikrobiologicznej oceny stanu środowiska.

  Dodatkowym atutem zachęcającym do podjęcia studiów na kierunku Mikrobiologia jest fakt, że proces kształcenia bazuje na unikatowych walorach środowiska płn.-wsch. Polski, potencjale przemysłu rolno-spożywczego regionu oraz profesjonalnej bazie badawczo-dydaktycznej Wydziału Biologii, który jest zlokalizowany na terenie nowoczesnego kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mikrobiologia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  biologia, fizyka, fizyka i astronomia

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet w Białymstoku

Opinie (3)

Kasia Ocena odpowiedz

Z całego serca ODRADZAM Wam ten uniwersytet. Moja przygodna z nim dobiegła końca i mogę Was zapewnić, że moja noga nigdy tu już nie zawita. Kompletny bałagan oraz brak szacunku dla studenta. Niektórzy prowadzący myślą, że jeśli zamkną się w swoich gabinetach gdy student ma do nich sprawę to załatwi to ICH problemy. Zajęcia terenowe przez dwa lata odbywały się w Gugnach, w miejscu do którego nie ma dojazdu, a na pytanie jak mamy tam dotrzeć słyszeliśmy, że możemy podjechać do pobliskiej wioski i dojść do ,,bazy badawczej'' z buta jakieś 5 km przez las. Chcesz mieć czas na nauczenie się na sesję ? Na pewno nie na tym uniwersytecie. A dlaczego? Odpowiedź na to pytanie udzieliła młodszemu rokowi ,,ważna'' osobistość, a brzmiała ona: ,,bo tak jest od kilkunastu lat'' :) Nie mogę odmówić, że niektórzy prowadzący są rzetelni oraz otwarcie na studenci.Lecz dla niektórych czas kwarantanny był momentem gdzie ewidentnie zrobili sobie ,,wolne'' od pracy i ignorowali wszelkie próby skontaktowania się z nimi. Osoby najlepsze na roku biorą leki psychotropowe by dać sobie rade z natłokiem zadań, sprawozdań i zaliczeń. O obronie swojej pracy licencjackiej, godzinie i witrynie na jakiej ona się odbędzie dowiedziałam się kilka dni przed.

Joanna Ocena odpowiedz

Bardzo dobra uczelnia. Przyjazna studentowi

Gość Ocena odpowiedz

Jeśli zastanawiacie się czy iść na chemie to wam opowiem jak to tutaj wygląda: - prowadzący zajęcia są świetni, da się z większością dogadać, - budynek jest nowy, a co za tym idzie - są nowe laboratoria, - pewnie niektórych zadowoli fakt jak powiem, że łatwo tutaj ściągać (niektórzy prowadzący nawet jak cię przyłapią to nic z tym nie robią), - brak możliwości wyboru dodatkowych przedmiotów (mimo, że jest opcja rejestracji na USOSie na dodatkowe przedmioty to i tak zostaną wybrane przedmioty niezadeklarowane przez studentów, a jak się okazuje, przez panie w dziekanacie), - jest dużo zapychaczy (przynajmniej jeden niepotrzebny przedmiot humanizujący na semestr, gdzie na innych uczelniach się tego nie spotyka), typu: "tajemnice wszechświata - dialog wiary z nauką", - wydział nie patrzy na punkty ECTS (przykład: jak masz 2 z prawie każdego przedmiotu to zamiast powtarzać cały rok, możesz po prostu płacić za nawet 7 warunków), - pomijając fakt, że masz niezaliczony przedmiot z DRUGIEGO ROKU to i tak możesz przystąpić do obrony swojej pracy licencjackiej, - częste problemy z planem zajęć (podawany jest na dzień przed rozpoczęciem roku akademickiego, mimo faktu, że w regulaminie uczelni jest informacja, że plan powinien być ukazany cytując: "nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem semestru lub roku akademickiego"; często się zdarza, że uczelnia wymaga od was bycia w "dwóch miejscach na raz" - macie laby z organa na 8 w środę? damy wam też tego samego dnia, o tej samej godzinie laby z instrumentów!), - na różnych zajęciach laboratoryjnych wykonuje się takie same doświadczenia (przykładowo: wykonywałeś [niezliczoną ilość razy] miareczkowanie strąceniowe na laboratorium z chemii analitycznej? to nie szkodzi! wykonasz takie samo doświadczenie na laboratorium z chemii fizycznej, chemii nieorganicznej i metodach instrumentalnych; swoją drogą zajęcia na pierwszym roku z chemii ogólnej były całkowicie bez sensu, bo tak naprawdę na innych zajęciach się omawiało to samo, ale w szerszym spektrum), - podobno z droższym sprzętem laboratoryjnym będziemy mogli pracować na studiach II stopnia, - usłyszeliśmy kiedyś opowieść od jednego z prowadzących zajęcia, że instytutowi udało się jakiś sprzęt ze śmietnika zdobyć, ale do dzisiaj nie wiedzą do czego się go używa.