Informatyka w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Informatyka w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Informatyka w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku informatyka można podjąć na 5 uczelniach publicznych: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

Informatyka studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

 

1. Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych)

Kierunek studiów Informatyka będący propozycją Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc 150 osób)
  • niestacjonarnym

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu programowania i tworzenia aplikacji, a także chcesz przyczynić się do rozwoju sztucznej inteligencji oraz poznać najnowsze dokonania, to kierunek studiów Informatyka może cię zainteresować. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć dwie specjalności, dostosowane do wymagań współczesnego rynku pracy, a także do zainteresowań studentów, są to:

  • inżynieria oprogramowania,
  • sztuczna inteligencja.

Decydując się na kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności z zakresu matematyki, a także fizyki, ponieważ to właśnie na tych dwóch przedmiotach opiera się ten kierunek studiów. Jako student poznasz m.in. podstawy programowania, a także tworzenia aplikacji i stron internetowych, jednak najpierw będziesz musiał nauczyć się najpopularniejszych języków programowania. Dodatkowo jako student będziesz również uczęszczać na lektorat z wybranego języka obcego, co pozwoli ci na swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

Program studiów na kierunku Informatyka w Warszawie opiera się na wielu przedmiotach ogólnych, a także tych specjalnościowych. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. programowanie, matematykę, fizykę, analizę matematyczną, programowanie aplikacyjne, struktury danych, a także języki programowania oraz wybrany język obcy na poziomie B2. Natomiast przedmioty specjalnościowe mogą różnić się między sobą w zależności od wybranej specjalności.

Absolwenci kierunku studiów Informatyka mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach i firmach zajmujących się systemami komputerowymi, działach IT, szkołach, a także w firmach zajmujących się infrastrukturą IT. Jako absolwent możesz również otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki)

Studia na kierunku Informatyka będące propozycją Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc 135 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 7900 zł)

Kierunek studiów Informatyka jest świetną propozycją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu matematyki, fizyki, a co najważniejsze programowania i pisania aplikacji. Dlatego, jeśli nie masz problemów z naukami ścisłymi, a informatyka od zawsze cię pasjonuje, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie.

Będąc studentem kierunku Informatyka, zdobędziesz wiele cennych umiejętności z zakresu m.in. tworzenia stron internetowych lub pisania aplikacji na różne systemy operacyjne. W trakcie studiów dowiesz się również, jakie są najpopularniejsze języki programowania i nauczysz się je samodzielnie wykorzystywać. Swoje zdobyte umiejętności będziesz mieć szansę sprawdzić podczas obowiązkowych praktyk zawodowych.

W programie studiów na kierunku Informatyka, możemy znaleźć wiele przedmiotów praktycznych jak i teoretycznych. Niektóre z nich to m.in. systemy operacyjne, grafy i sieci, algorytmy, struktury danych, języki programowania, a także wybrany język obcy na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym. Program przewiduje również praktyki zawodowe, które mogą zostać zrealizowane w wybranej przez studenta placówce.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako programista, tester lub informatyk m.in. w firmach zajmujących się systemami IT, działach IT, a także możesz otworzyć własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

3. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy)

Studia informatyczne na kierunku Informatyka będące propozycją Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie są realizowane w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc 115 osób)
  • niestacjonarnym 

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu programowania i tworzenia stron internetowych, a przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie większego problemu, to kierunek studiów Informatyka może cię zainteresować.  

Wybierając kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakres budowy nowoczesnych urządzeń, a także działania sieci. Jako student nauczysz się m.in. tworzenia serwerów, stron internetowych czy aplikacji. Wiedzę, jaką zdobędziesz na zajęciach teoretycznych, będziesz mieć szansę sprawdzić w praktyce podczas ćwiczeń, gdzie samodzielnie będziesz tworzyć np. aplikacje za pomocą wybranego języka programowania.

W programie studiów na kierunku Informatyka możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów teoretycznych, jak i praktycznych. Niektóre z nich to m.in. algorytmy i struktury danych, programowanie obiektowe i aplikacyjne, matematyka, analiza matematyczna, języki programowania, a także wybrany język obcy na poziomie B2. W programie możemy również znaleźć godziny przeznaczone na zrealizowanie praktyk zawodowych.

Absolwenci kierunku studiów Informatyka mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach zajmujących się programowaniem, tworzeniem aplikacji lub stron internetowych, działach IT lub mogą otworzyć własną działalność gospodarczą. 

Dowiedz się więcej

 

4. Uniwersytet Warszawski (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki)

Kierunek studiów Informatyka oferowany przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc 177 osób)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu informatyki, świata IT lub grami komputerowymi, a przedmioty takie jak matematyka czy fizyka nie stanowią dla ciebie większego wyzwania, to kierunek studiów Informatyka może cię zainteresować.

Będąc studentem na kierunku Informatyka, będziesz mieć szansę, aby rozwinąć się w zakresie nauk ścisłych takich jak np. matematyka i fizyka, na których opiera się kierunek Informatyka. Jako student nauczysz się języków programowania, co pozwoli ci na nauczenie się programowana oraz pisania aplikacji. Dodatkowo będziesz zobowiązany również do uczęszczania na lektorat z wybranego języka obcego wraz ze słownictwem specjalistycznym, co pozwoli ci na swobodną komunikację w branży, a także na arenie międzynarodowej.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka to m.in. matematyka, analiza matematyczna, fizyka, programowanie obiektowe, język obcy, a także struktura danych. W programie przewidziano również czas na praktyki zawodowe.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie m.in. jako programista, tester oprogramowania lub informatyk m.in. w działach IT, firmach zajmujących się oprogramowaniem, a także systemami. Absolwenci decydują się również często na otworzenie własnej działalności gospodarczej i pracę na własny rachunek.

Dowiedz się więcej

 

5. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Cybernetyki)

Studia na kierunku Informatyka będące ofertą Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie realizowane są w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc 100 osób)
  • niestacjonarnym (cena za pierwszy rok studiów wynosi 9800 zł)

Kierunek studiów Informatyka jest przeznaczony dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu informatyki, programowania, a także sztucznej inteligencji. Dlatego, jeśli przedmioty ścisłe nie stanowią dla ciebie wyzwania, to ten kierunek studiów może być dla ciebie ciekawą propozycją. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki czemu każdy ze studentów może znaleźć coś dla siebie, są to m.in.:

  • informatyczne systemy zarządzania,
  • internetowe technologie multimedialne,
  • mobilne systemy komputerowe,
  • sieci teleinformatyczne,
  • systemy informatyczne.

Decydując się na kierunek studiów Informatyka, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu systemów informatycznych, budowy komputerów, a także matematyki i fizyki. Jako student dowiesz się również, jak tworzyć m.in. aplikacje i strony internetowe oraz jak wykorzystać sztuczną inteligencję m.in. w codziennym życiu. Dodatkowo jako student Informatyki będziesz rozwijać się w ramach wybranej przez siebie specjalności.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Informatyka, opierają się na zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, w czasie, których studenci mają szanse przetestować swoje umiejętności i mogą samodzielnie stworzyć m.in. aplikacje. Niektóre z przedmiotów to m.in. matematyka, fizyka, analiza matematyczna, programowanie, język obcy, a także ekonomia. Trzeba również pamiętać, że niektóre przedmioty mogą się różnić między sobą, ponieważ część z nich jest uzależniona od wybranej przez studenta specjalności.

Po ukończeniu studiów na kierunku Informatyka jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie m.in. w działach IT, korporacjach, prywatnych firmach zajmujących się serwerami lub w firmach telekomunikacyjnych. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

Sprawdź

Studia informatyczne w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU INFORMATYKA - WARSZAWA

Komentarze (0)