Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Kryminologia i resocjalizacja to propozycja kształcenia, która charakteryzuje się interdyscyplinarnym charakterem, ponieważ pozwala pozyskać wiedzę z różnych obszarów i różnych dyscyplin, w tym przede wszystkim z zakresu: pedagogiki, prawa, kryminologii, psychologii i socjologii. W bogatym programie nauczania odnaleźć można przedmioty poświęcone profilaktyce społecznej, organizacji wymiaru sprawiedliwości, patologiom życia społecznego, pedagogice resocjalizacyjnej czy zagadnieniom prawa karnego i prawa wykroczeń.
Studenci Kryminologii i resocjalizacji poruszają się po licznych zagadnieniach. Zdobywają obszerną i złożoną wiedzę, ale oprócz tego rozwijają jasno określone umiejętności. O jakich umiejętnościach mowa? Przede wszystkim w zakresie: podejmowania działań o charakterze edukacyjnym, opiekuńczym, profilaktycznym i resocjalizacyjnym oraz realizowania strategii i programów profilaktycznych i resocjalizacyjnych, jak również oceny sytuacji ryzykownych i patologii społecznych związanych z zachowaniem agresywnym, przestępczym, przemocą w rodzinie czy narkomanią.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Kryminologii i resocjalizacji posiadają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą pracować w aresztach śledczych, zakładach karnych, służbach mundurowych, centrach interwencji kryzysowej, ośrodkach wspomagania rodziny oraz placówkach wychowawczych i terapeutycznych.