Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku inżynieria nanostruktur to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym
Uczelnie
Każdy, kto planuje w przyszłości rozpocząć studia na kierunku inżynieria nanostruktur, powinien na początku zorientować się, jak wyglądają wymagania rekrutacyjne. Maturzyści muszą sprawdzić więc, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. W przypadku inżynierii nanostruktur jest w czym wybierać. Pod uwagę brane są bowiem przedmioty przykładowo takie jak matematyka, fizyka, chemia, biologia, czy oczywiście język obcy!
Czym jest nanostruktura? Na pewno nie czymś, co można dostrzec gołym okiem. Rzadko więc rozmyślamy nad tym, jak ważne dla naszego funkcjonowania są nanostruktury, czyli swojego rodzaju cząsteczki, z których dosłownie wszystko jest zbudowane – nie tylko my sami, lecz także przedmioty, rośliny, materiały. Z nanostruktur składa się więc świat, ale dopiero od niedawna dysponujemy narzędziami pozwalającymi przyjrzeć się im z bliska. To rodzi także zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak te szczególne cząsteczki badać.
Uczelnie w Warszawie przygotowały więc propozycję kształcenia jaką jest inżynieria nanostruktur. Na ich studentów czeka szereg wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych, dzięki którym otrzymają pogłębioną wiedzę z zakresu nie tylko nauk przyrodniczych. Kierunek ma ten charakter interdyscyplinarny i jego studenci poznają również tajniki chemii, inżynierii czy matematyki.
Studia na kierunku inżynieria nanostruktur możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
Studia w Warszawie na kierunku inżynieria nanostruktur to dobry przykład podziału kształcenia w systemie bolońskim. Studenci swoją akademicką przygodę rozpoczynają od trzyletniego kształcenia I stopnia. Jest on czasem zdobywania podstawowej wiedzy i kwalifikacji. Studenci, którzy otrzymają tytuł licencjata, mogą dalej kontynuować kształcenie. Czeka na nich bowiem nauka na studiach magisterskich. Przez dwa kolejne lata kształcenia poszerzają wiedzę, kwalifikacje czy uczestniczą w praktykach i stażach.
Uczelnie w Warszawie w przypadku kierunku takiego jak inżynieria nanostruktur mają również do wyboru dwa tryby kształcenia – studia stacjonarne lub niestacjonarne. Warto pamiętać, że drugi z nich – nawet w przypadku kształcenia na publicznej szkole wyższej – wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne. Warto więc odpowiednio wcześnie przeanalizować swoją sytuację finansową.
Studia na kierunku inżynieria nanostruktur oferują swoim studentom przede wszystkim praktyczne wykształcenie, które oparte jest na stabilnych podstawach teoretycznych. Jaką wiedzę otrzymują więc studenci tego kierunku? Dotyczy ona przede wszystkim fizyki, chemii, matematyki, podstawowej znajomości metod obliczeniowych oraz oczywiście nanotechnologii czy inżynierii nanostruktur.
Najważniejsze są jednak umiejętności. Można zaliczyć do nich analizę problemów, umiejętność praktycznego stosowania metod numerycznych, przedstawianie i rozwiązywanie problemów z zakresu zagadnień ścisłych, a w szczególności nanotechnologii itd.
Studia na kierunku inżynieria nanostruktur trwają 3 lata podczas studiów licencjackich. Studia magisterskie wiążą się z kolei z dwoma latami kształcenia.
Studia w Warszawie na kierunku inżynieria nanostruktur oferują bardzo konkretne, praktyczne wykształcenie, które przekłada się także na różnorodne możliwości zatrudnienia. Inżynierowie posiadający wiedzę z tej wąskiej dziedziny są dziś poszukiwani nie tylko w Polsce, lecz również na arenie międzynarodowej – warto zainwestować więc w pozyskiwanie kwalifikacji właśnie z tego obszaru.
Możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów w Warszawie na kierunku inżynieria nanostruktur:
STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje
INŻYNIERIA NANOSTRUKTUR - ważne informacje