Studia chemiczne Warszawa

Studia chemiczne Warszawa

Studia chemiczne Warszawa

Największy wybór studiów

chemicznych w Warszawie

Odkryj kierunki chemiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia chemiczne Warszawa| woj. mazowieckie

Chemia to kierunek niezwykle wymagający i zarazem wciągający, początkowe zafascynowanie mieszaninami, związkami i ich pochodzeniem, nie mija. Rozwija się wręcz w fascynację zapachami i mechanizmami działania zmysłów – tak twierdzą liczni absolwenci studiów chemicznych, których marzeniem było, by zostać na przykład perfumiarzami – osobami, które profesjonalnie tworzą zapachy. Innych przyciągnęła na studia chemiczne w Warszawie tajemnica – skryte powody reagowania określonych substancji oraz tak zwane doświadczenia widowiskowe, podczas których coś wybucha, strzela, dymi. Jednak sama fascynacja i zacięcie nie wystarczą, by podjąć naukę na tych – jakby na to nie patrzeć, trudnych studiach. Aby przetrwać i zdobyć realną wiedzę i umiejętności, niezbędna jest wiedza matematyczna i cierpliwość. Bez nich lepiej nie podchodzić do zaawansowanych ćwiczeń chemicznych…

Chemia to studia ciekawe nie tylko przez wzgląd na ćwiczenia i laboratoria – studenci tego kierunku uczą się o wielu dodatkowych aspektach, na przykład jak wykorzystać chemię do rozwoju, gdzie dane techniki są wykorzystywane, dają też duże możliwości zmiany rzeczywistości – wielu absolwentów pozostaje na ścieżce naukowej, prowadząc badania, których wyniki realnie wpływają na kształt naszego świata, opracowują proekologiczne substancje, pozbywają się szkodliwych związków, jak i otwierają nam oczy na to, z czego złożony jest świat, bo wciąż, co do tego faktu, nie mamy stuprocentowej pewności.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA CHEMICZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI CHEMICZNE W WARSZAWIE

SORTOWANIE:

KIERUNKI CHEMICZNE W WARSZAWIE

chemia medyczna

Rekrutacja i wymagania na studia chemiczne w Warszawie

Każda uczelnia prowadząca studia chemiczne w Warszawie ma inne wymagania rekrutacyjne, jednak w każdej z nich to chemia jest królową nauk i to jej wyniki egzaminu maturalnego są najbardziej cenione. Równie przydatnym przedmiotem, jaki z pewnością docenią komisje rekrutacyjne, będzie matematyka i fizyka. Nie zapominajcie również o języku obcym, chemia bez angielskiego praktycznie nie istnieje!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA CHEMICZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach chemicznych

Pracując w roli chemików znajdziecie zatrudnienie w laboratoriach analitycznych różnego typu – tych przemysłowych, kryminalistycznych, farmaceutycznych, jak i sanitarno-epidemiologicznych. W każdego rodzaju laboratorium będziecie odpowiedzialni za wykonywanie badań, raportowanie ich wyników, jak i realizację większych projektów badawczych. Niejednokrotnie wykształceni chemicy parają się ochroną środowiska – badają, sprawdzają, obliczają i weryfikują stan naszej natury, jak i przepowiadają na podstawie badań ewentualną przyszłość danego terenu! Chemicy działają w branży spożywczej, petrochemicznej, przetwórczej, jak i w przemyśle ciężkim. 

Spora część absolwentów chemii odnajduje swoje miejsce w kosmetologii i jej pochodnych, na przykład jako wspomniany wcześniej współczesny perfumiarz, tworzący nowe zapachy. Jeśli jednak żadna z tych opcji Ciebie nie przekonuje to zawsze możesz pozostać szalonym naukowcem i rozpocząć pracę dydaktyczno-naukową w szkolnictwie cywilnym, jak i wojskowym. Instytuty badawcze cały czas skrycie działają i się rozwijają. Po studiach na Wojskowej Akademii Technicznej będziecie przygotowani do pracy jako specjalista ds. skażeń, oraz specjalista w składach materiałów niebezpiecznych, wysokoenergetycznych, jak i wybuchowych. A jeśli i taka opcja nie jest dla Ciebie – to zawsze możesz ukończyć kurs pedagogiczny i zostać nauczycielem chemii!

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA CHEMICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

Studia chemiczne w Warszawie możesz podjąć na czterech państwowych uczelniach i kontynuować swoje zainteresowania na studiach doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Instytucie Chemii Fizycznej. To ośrodek skupiający najlepszych chemików, prowadzących najciekawsze projekty badawcze. Zanim jednak dotrzesz do studiów III stopnia, musisz zdobyć tytuł licencjata lub inżyniera i magistra!

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA CHEMICZNE

  • Chemia – studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne, w j. polskim i angielskim
  • Energetyka i Chemia Jądrowa – studia I i II stopnia, stacjonarne
  • Zaawansowane metody instrumentalne i techniki pomiarowe – studia I stopnia, licencjackie

dowiedz się więcej

 


POLITECHNIKA WARSZAWSKA STUDIA CHEMICZNE

Politechnika Warszawska i Wydział Chemiczny, zapraszają na:

  • Technologię chemiczną – studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie
  • Biotechnologię - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA CHEMICZNE

Kolejną państwową uczelnią prowadzącą studia chemiczne w Warszawie jest Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, tu odbywa się kształcenie na kierunku:

  • Chemia – studia I i II stopnia, licencjackie i magisterskie, stacjonarne

dowiedz się więcej

 


WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA STUDIA CHEMICZNE

Wojskowa Akademia Techniczna oferuje również kształcenie w dziedzinie chemii na kierunku:

  • Chemia - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie
  • Inżynieria Materiałowa - studia I i II stopnia, inżynierskie i magisterskie

Na WAT możecie specjalizować się w trzech zakresach: materiały wybuchowe i pirotechnika, materiały niebezpieczne i ratownictwo chemiczne, ochrona przed skażeniami

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)