Medycyna roślin - Wrocław

Medycyna roślin - Wrocław

Medycyna roślin - Wrocław

Studia we Wrocławiu

medycyna roślin

Odkryj kierunek medycyna roślin we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

31.01.2024

Medycyna roślin studia Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku medycyna roślin to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek medycyna roślin?

Medycyna roślin to kierunek inżynierski, który przyciąga uwagę wielu kandydatów na studia. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu. 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDYCYNA ROŚLIN WE WROCŁAWIU?

Medycyna roślin to unikatowy kierunek, który składa się przede wszystkim z wiedzy odnoszącej się do biologii oraz ekologicznych aspektów występowania i rozwoju poszczególnych grup agrofagów, które zagrażają roślinom, jak również z treści związanych z wpływem czynników abiotycznych na zdrowie roślin.

Interdyscyplinarnie tworzony program kształcenia pozwoli Ci zapoznać się z technikami ochrony roślin, chemią środków ochrony roślin, fizjologicznymi podstawami oddziaływania chemii na roślinę.

Studenci nauczą się rozpoznawać choroby, szkodniki i chwasty, a także będą oceniać stopień zagrożenia roślin uprawnych.

W trakcie kształcenia medycznego studenci zdobywają również wiedzę z zakresu agronomii, ogrodnictwa, ekonomiki, organizacji i zarządzania w rolnictwie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Medycyna roślin możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek medycyna roślin we Wrocławiu możesz realizować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.

Kształcenie w tym zakresie odbywa się w trybie dziennym, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest przedmiotami obowiązkowymi i fakultatywnymi oraz praktykami zawodowymi.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci medycyny roślin mają okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w formie wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych. Niektóre przedmioty będą realizowane w terenie, wiele z nich będzie miało charakter projektowy.

Kompleksowo opracowany program kształcenia składa się z przedmiotów ogólnych, które pozwolą Ci zrozumieć wszelkiego rodzaju przemiany, zachodzące w roślinach oraz ich miejsce i rolę w ekosystemie. Będziesz uczęszczał/a także na zajęcia związane z ochroną roślin, uprawą roślin, nawożeniem i mechanizacją.

W trakcie zdobywanej edukacji będziesz miał/a okazję zgłębiać wiedzę o chorobach i szkodnikach roślin rolniczych, ogrodniczych i ozdobnych. Poznasz również techniki ochrony roślin przed agrofagami także w kontekście działań proekologicznych. Zdobędziesz przy tym szereg praktycznych umiejętności.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDYCYNA ROŚLIN WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Medycyna roślin trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MEDYCYNA ROŚLIN WE WROCŁAWIU?

Na absolwentów medycyny roślin czeka wiele możliwości pracy i zawodowego, osobistego oraz naukowego rozwoju. Oczywiście są oni przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz do prowadzenia szkoleń z zakresu integrowanej ochrony roślin, ale mają także szansę na pracę w różnych branżach.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku medycyna roślin:

  • Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • kontrola celna
  • organy rządowe i samorządowe
  • służby doradcza

Możesz być zatrudniony także w służbach, które pracują na rzecz rolnictwa, gospodarki żywnościowej, ochrony środowiska i pielęgnacji roślin na terenach zurbanizowanych. Absolwenci obejmują stanowiska pracy w firmach, które zajmują się doradztwem w zakresie medycyny roślin w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie, jak również dystrybucją środków ochrony roślin.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek medycyna roślin we Wrocławiu?

Komentarze (0)