Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studenci edukacji dorosłych z coachingiem zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np.: andragogiki, teoretycznych podstaw coachingu, metodyki pracy edukacyjnej z osobami dorosłymi czy wykorzystywania nowoczesnych technologii informacyjnych we współczesnej dydaktyce dorosłych. W programie znajdują się również przedmioty poświęcone m.in. zastosowaniu psychologii klinicznej w edukacji dorosłych, potrzebom i możliwościom edukacyjnym dorosłych czy technikom komunikacyjnym stosowanym w pracy edukacyjnej z dorosłymi.
Uczestnicy zajęć w trakcie nauki dowiadują się np.: w jaki sposób zarządzać projektami edukacyjnymi; jak projektować karierę edukacyjną i zawodową człowieka; jak prowadzić sesje mentorskie skierowane do grup i indywidualnych jednostek; jak prowadzić poradnictwo edukacyjne i spersonalizowane zajęcia edukacyjne.
Absolwenci edukacji dorosłych z coachingiem mogą liczyć na zatrudnienie np. w: placówkach kształcenia ustawicznego; szkołach dla dorosłych; uniwersytetach trzeciego wieku; uniwersytetach otwartych; zakładach kształcenia i dokształcania; instytucjach kulturalnych; przedsiębiorstwach i organizacjach samorządowych. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność coachingową lub doradczą.
Studenci edukacji dorosłych z coachingiem szkolą się w zakresie np.: organizacji dokształcania i doskonalenia zawodowego pracowników; organizowania szkoleń i kursów dla indywidualnych odbiorców i instytucji lub przedsiębiorstw; diagnozowania potrzeb osób dorosłych; profesjonalnego komunikowania się z osobami dorosłymi; mediowania i negocjowania; projektowania ofert edukacyjnych dla dorosłych.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: specyfice uczenia się dorosłych; sposobom wspierania dorosłych w ich rozwoju osobowym i zawodowym; zasadom pracy edukacyjnej z osobami dorosłymi i starszymi. Uczestnicy poznają m.in. podstawy andragogiki, gerontologii czy psychologii rozwojowej i psychologii uczenia się. Studia te poświęcone są również np.: instytucjonalnym, prawnym, etycznym i metodologicznym aspektom edukacji dorosłych.
W programie studiów na edukacji dorosłych z coachingiem znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Krakowie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: metod i narzędzi stosowanych w edukacji dorosłych, coachingu i poradnictwie edukacyjnym, zawodowym i życiowym; przepisów prawa pracy i prawa rodzinnego; wpływu różnic kulturowych, rozwojowych i środowiskowych w projektowaniu lub realizowaniu działań edukacyjnych i coachingowych.
Studia na edukacji dorosłych z coachingiem przygotowują absolwentów do pełnienia roli zawodowej nauczyciela lub andragoga – zgodnie ze wszystkimi rozporządzeniami dotyczącymi tego tych zawodów. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą aplikować na stanowisko np. nauczyciela dorosłych, organizatora kształcenia, samodzielnego organizatora przedsięwzięć edukacyjnych czy osoby wspierającej szeroko rozumiany rozwój osobowy i zawodowy.
Absolwent edukacji dorosłych z coachingiem może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Edukacja dorosłych z coachingiem to ścieżka kształcenia, którą w Krakowie można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Pedagogika to kierunek, który skierowany jest w szczególności do osób zainteresowanych np.: edukacją i wychowaniem dzieci, młodzieży lub osób dorosłych; szeroko pojętym doradztwem zawodowym; diagnozowaniem i rozwiązywaniem różnorodnych problemów wychowawczych; opieką nad dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi lub dorosłymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: psychologii, socjologii, zarządzania, etyki, filozofii czy antropologii.
Absolwenci pedagogiki mogą podjąć pracę np. w dowolnym przedszkolu, w szkole, instytucji kulturalnej, nowoczesnym przedsiębiorstwie, biurze doradczym, centrum pomocy rodzinie czy domach opieki społecznej. Ponadto kompetencje osób, które ukończyły ten kierunek, cenione są także m.in. w świetlicach, schroniskach młodzieżowych, urzędach, więzieniach, aresztach czy gabinetach psychologiczno-pedagogicznych. Pedagodzy mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Dowiedz się więcej: pedgogika studia w Krakowie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Krakowie