Advanced Materials and Nanotechnology - Kraków

Advanced Materials and Nanotechnology - Kraków

Advanced Materials and Nanotechnology - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

advanced materials and nanotechnology

Odkryj kierunek advanced materials and nanotechnology w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Advanced Materials and Nanotechnology studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Advanced Materials and Nanotechnology to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Studia na kierunku advanced materials and nanotechnology w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Uczelnie

W Krakowie advanced materials and nanotechnology możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ).
 
Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku Advaned materials and nanotechnology to studia kształcące specjalistów w zakresie technologii i materiałów wykorzystywanych w najbardziej zaawansowanych gałęziach przemysłu. Program studiów dostarcza studentom wiedzy między innymi z obszaru fizyki kwantowej, chemii i wiedzy specjalistycznej o nanomateriałach, biomateriałach i materiałach fotonicznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci dzięki zdobytej wiedzy oraz kompetencjom, znając nowoczesne metody badawcze i techniki stosowane do badań materiałów zaawansowanych na mikro i makroskopowym poziomie będą mogli pracować między innymi na takich stanowiskach jak inżynier, projektant czy technolog w przemyśle związanym z nanotechnologiami, w przemyśle chemicznym, a także w przemyśle tworzyw sztucznych.

czytaj dalej wszystko o Advanced Materials and Nanotechnology - Kraków

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Advanced Materials and Nanotechnology w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku advanced materials and nanotechnology, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

Studia magisterskie przeznaczone są dla osób, które ukończyły już studia pierwszego lub drugiego stopnia bądź jednolite studia magisterskie, dlatego w trakcie rekrutacji należy przedstawić dyplom ukończenia kształcenia w danym zakresie. Kandydaci muszą złożyć wymagane dokumenty we wskazanym terminie.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Advanced materials and nanotechnology w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku advanced materials and nanotechnology w Krakowie?

Studia w Krakowie na kierunku advanced materials and nanotechnology są to studia fizyczne, które umożliwiają studentom zdobycie wiedzy między innymi z zakresu fotoniki i nanotechnologii, także biomateriałów i zaawansowanych materiałów dla technologii informacyjnych, materiałów nadnano i makrocząsteczkowych.

Program studiów dostarcza studentom również wiedzy z zakresu inżynierii, chemii, fizyki, wyższej matematyki oraz informatyki, a praktyczne zajęcia prowadzone w laboratoriach komputerowych i fizycznych umożliwiają studentom pracę na nowoczesnych oprogramowaniach badawczych oraz korzystania z narzędzi służących do przeprowadzania analiz danych.

Dzięki możliwości brania udziału w badaniach oraz wymianach z zagranicznymi ośrodkami naukowymi studenci jeszcze w trakcie trwania studiów mają możliwość na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Advanced Materials and Nanotechnology możemy podzielić na:

Typ

 • Studia II stopnia (magisterskie)

Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Advanced materials and nanotechnology to studia dostarczające wiedzy między innymi z zakresu ograniczonych i nieograniczonych zaawansowanych materiałów stosowanych w informatyce.

Studenci nauczą się również rozwiązywać najważniejsze problemy z różnych obszarów od urządzeń elektronicznych po alternatywne źródła energii, będą mieli okazję wykorzystywać promieniowanie świetlne do wytwarzania przetwarzania oraz przesyłania informacji i sygnałów, a także będą w stanie stworzyć materiały zastępcze, które będą imitować tkanki występujące w przyrodzie.

Studenci będą zajmować się projektowaniem, syntezą oraz strukturą i właściwościami materiałów.

Ile trwają studia na kierunku advanced materials and nanotechnology?

Studia na kierunku Advanced Materials and Nanotechnology trwają 2 lata (studia II stopnia).

Jaka praca po studiach na kierunku advanced materials and nanotechnology w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności oraz zdobywaniu kompetencji potrzebnych do rozpoczęcia pracy w zawodzie po ukończeniu studiów.

Absolwenci studiów na kierunku advanced materials and nanotechnology posiadając wiedzę z obszaru zarządzania oraz ekonomii mają szeroki zakres możliwości zawodowych i badawczych, mogą być zatrudnieni w sektorze zaawansowanych technologii lub założyć i prowadzić własne przedsiębiorstwo w branży high-tech.

Specjaliści z zakresu advanced materials and nanotechnology zajmują takie stanowiska jak na przykład projektant, inżynier czy technolog w przemyśle tworzyw sztucznych, przemyśle chemicznych czy przemyśle związanym z nanotechnologiami.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Advanced Materials and Nanotechnology:

 • akademickie instytucje badawcze,
 • laboratoria badawcze związane z przemysłem,
 • zakłady przemysłowe, które wykorzystują technologie oparte na nowo opracowanych materiałach.

 

Gdzie studiować na kierunku advanced materials and nanotechnology w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek advanced materials and nanotechnology w Krakowie:

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Advanced materials and nanotechnology w Krakowie?

Kierunki w Krakowie

arteterapia
chemia
game design
Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Sucharskiego 2,, 35-225 Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wsiz+rzeszow https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dadcc-wsiz-rzeszow.jpg Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska
 • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/09650-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
 • al. 29 listopada 46, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJs1jZtnxZFkcRIL31oU9pRng https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d5c56-ur-krakow.jpg Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni