Studia fizyczne

Największy wybór studiów

fizycznych w Polsce

Odkryj ponad 20 kierunków fizycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

 

2020/2021

Studia fizyczne

Fizyka to nie tylko teorie i suche wzory. Dzisiaj nauka ta znajduje zastosowanie w naprawdę wielu różnorodnych dziedzinach: w informatyce, medycynie, robotyce, energetyce, przemyśle żywieniowym i farmaceutycznym, ochronie środowiska. W odpowiedzi na tak duże zapotrzebowanie, uczelnie wyższe oferują szeroki wachlarz specjalizacji, na których fizyka naucza jest właśnie pod kątem wykorzystania jej w jednej z tych dziedzin. Powstają również kierunki, na których fizyka łączona jest z innymi naukami ścisłymi. Biofizyka to dziedzina zajmującą się badaniem procesów fizycznych zachodzących w żywych organizmach. Geofizyka jest dyscypliną, w której bada się Ziemię metodami naukowymi używanymi w fizyce. Fizyka chemiczna zajmuje się badaniem fizycznych aspektów zjawisk chemicznych. Fizyka medyczna wykorzystuje metody fizyczne w celach medycznych – w profilaktyce, diagnostyce, terapii czy rehabilitacji. Ciekawą propozycją jest kierunek fizyka komputerowa (informatyczna), zajmujący się zastosowaniem komputerów i ich możliwości w badaniach fizycznych.  Dokonując wyboru, warto zapoznać się z charakterystyką kierunków fizycznych, by odnaleźć ten, który zgodny jest z naszymi planami zawodowymi. Szczegółowe opisy znajdziesz na naszej stronie. 
Po studiach fizycznych pracę znaleźć możesz w przemyśle ciężkim, w przemyśle żywieniowym, w branży informatycznej, elektrycznej, energetycznej, w sektorze nowoczesnych technologii, w laboratoriach medycznych, diagnostycznych i farmaceutycznych, w instytucjach badawczych, w placówkach opieki zdrowotnej, w organizacjach monitorujących stan środowiska naturalnego.
Coraz więcej uczelni wyższych kładzie nacisk na praktyczną formę nauki i oferuje swoim studentom zajęcia w laboratoriach czy salach badawczych. Podczas rekrutacji na studia fizyczne pod uwagę brane są wyniki z matury z fizyki, matematyki, chemii, informatyki. Dzięki temu kierunki fizyczne otwarte są nie tylko dla absolwentów klas matematyczno-fizycznych, ale również  uczniów, którzy w liceum chodzi do klas biologiczno-chemicznych czy geograficznych. 
Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

KIERUNKI Z FIZYKĄ

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA FIZYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

Miasto
SORTOWANIE:

POKAŻ WSZYSTKIE

STUDIA FIZYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto
SORTOWANIE:

Trzeba wiedzieć

ODKRYJ STUDIA FIZYCZNE

Miasto
SORTOWANIE:

Komentarze (0)