Studia fizyczne Kraków

Studia fizyczne Kraków

Studia fizyczne Kraków

Największy wybór studiów

fizycznych w Krakowie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia fizyczne Kraków | woj. małopolskie

Studia fizyczne w Krakowie realizować możecie na kilku państwowych uczelniach, o których za pewne nie raz słyszeliście przy okazji informacji o nowinkach ze świata nauki. Kraków to cenione miasto akademickie, w którym studenci z przyjemnością i natchnieniem pochłaniają skomplikowane teorie, by później wykorzystywać je w praktyce zawodowej. Dzięki studiom fizycznym Twoja kariera może być ściśle powiązana z astronomią, możesz obserwować przestrzeń kosmiczną, jak i możesz wejść w rolę twórcy-konstruktora i pracować wspólnie z międzynarodowymi zespołami nad stworzeniem robota, który będzie idealną kopią człowieka.

Nauki fizyczne to dziedzina wiedzy, bez której nie funkcjonowałby świat nauki. Studia fizyczne w Krakowie to wspaniała okazja poznania tajników astrofizyki i kosmologii, jak i biofizyki i fizyki medycznej, niezbędnej dziedziny rozwoju nowych metod operowania, jak i farmakologii. Kierunki studiów fizycznych w Krakowie odnoszą się także do przemysłu włókienniczego, jak i producentów różnego rodzaju komponentów do samochodów, komputerów, czy dodatków do urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Przez wzgląd na działalność Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, większość studiów fizycznych na tej uczelni wiąże się z przemysłem górniczo-hutniczym.

POPULARNE KIERUNKI Z FIZYKĄ W KRAKOWIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W KRAKOWIE SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI Z FIZYKĄ W KRAKOWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia fizyczne w Krakowie

Studia fizyczne, podobnie jak większość studiów w Polsce, obwarowane są konkursem świadectw w ramach rekrutacji. Polega to na wybraniu przez komisję rekrutacyjną aplikantów o najlepszych wynikach maturalnych i dopuszczenie ich do wybranych studiów. Starając się o przyjęcie na studia fizyczne musicie szczególną uwagę przyłożyć do zdawania na maturze fizyki w wersji rozszerzonej, a także postarać się o bardzo dobre wyniki z egzaminu z matematyki.

Fizyka bez matematyki nie istnieje, więc zadbajcie o jej dobry wynik na maturze! Postarajcie się również zatroszczyć się o język obcy. Wynik z tego przedmiotu często pełni rolę decyzyjną w rozgrywce! Bez języka angielskiego nie poradzicie sobie w świecie nauki tak nowoczesnej jak fizyka!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FIZYCZNE W KRAKOWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach fizycznych

Kończąc studia fizyczne czeka na Ciebie praca w przemyśle żywieniowym, zbrojeniowym, informatycznym, jak i w sektorze nowych technologii. Bez fizyki, jak pisaliśmy, świat się nie rozwinie, więc osoby mające pojęcie teoretyczne i znające praktyczne rozwiązania dla danych problemów fizycznych, są cenionymi pracownikami różnych branż. Wszelkie laboratoria medyczne, farmaceutyczne, farmakologiczne, również zatrudniają fizyków do prowadzenia prac badawczych, jak i zajmujących się skomplikowanym sprzętem laboratoryjnym.

Fizycy to także naukowcy - jeśli czujecie pociąg do kariery naukowej to obranie kierunku fizycznego jest idealnym rozwiązaniem. Fizycy prowadzą jedne z najciekawszych badań technologicznych. Wciąż brakuje tęgich głów do rozwiązywania zagadek wszechświata. Dlatego praca naukowa fizyków jest dobrze opłacana. Jeśli jednak nie czujecie w sobie powołania fizyka to możecie zawsze zostać w szkole i uczyć przyszłe pokolenia rozumienia świata. 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI STUDIA  FIZYCZNE

Na studia fizyczne, astronomiczne i technologiczne oczywiście zaprasza Uniwersytet Jagielloński, słynący z jakości i długich tradycji nauczania. Kierunki kształcenia, jakie oferuje to:

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

 • astrofizyka i kosmologia 
 • astronomia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • biofizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • nauki fizyczne: fizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • nauki fizyczne: biofizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zaawansowane materiały i nanotechnologia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


AGH W KRAKOWIE STUDIA FIZYCZNE

Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej

 • fizyka medyczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizyka techniczna - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • geofizyka - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • inżynieria ciepła - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • metalurgia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 


POLITECHNIKA KRAKOWSKA STUDIA FIZYCZNE

Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki

 • fizyka techniczna

 


UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE STUDIA FIZYCZNE

Wydział Matematyczno - Fizyczno - Techniczny

 • fizyka

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)