Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

astrofizyka i kosmologia

Odkryj kierunek astrofizyka i kosmologia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Astrofizyka i kosmologia studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku astrofizyka i kosmologia w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Astrofizyka i kosmologia Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie astrofizykę i kosmologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ).
 

Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku astrofizyka i kosmologia są kierunkiem o charakterze interdyscyplinarnym, które łączą przekazywanie wiedzy oraz umiejetności z zakresu zarówno fizyki, jak i szeroko rozumianej kosmologii. Program studiów kształci studentów zarówno z obszaru fizyki, jak i astrofizyki, matematyki, a także fizyki kwantowanej, dzięki czemu studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie w tym obszarze i będą przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie związanym z tą dziedziną nauki. 

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów, absolwenci kierunku astrofizyka i kosmologia przygotowani są do podjęcia pracy w zawodzie i bez problemu znajdą pracę między innymi na takich stanowiskach jak na przykład pracownik instytucji fizycznych oraz astrofizycznych, pracownik ośrodków, które prowadzą obserwacje satelitarne, w jednostkach oświatowych, a także w międzynarodowych grupach badawczych. 

czytaj dalej wszystko o Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Astrofizyka i kosmologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek astrofizyka i kosmologia w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku astrofizyka i kosmologia, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Astrofizyka i kosmologia w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA W KRAKOWIE?

Astrofizyka i kosmologia to kierunek studiów, który koncentruje się przede wszystkim na przekazaniu wiedzy oraz wykształceniu potrzebnych umiejętności praktycznych z dziedziny nauk ścisłych. 

W programie studiów studenci odnajdą między innymi zagadnienia związane z naukami ścisłymi, technicznymi, jak i również przyrodniczymi oraz otrzymają specjalistyczą wiedzę z zakresu fizyki oraz astrofizyki. 

W trakcie trwania studiów studenci uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych, otwartych wykładach, a także będą odbywać praktyki zawodowe, które dostarczą im nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i pozwolą na zdobycie pierwszego doświadczenia.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku astrofizyka i kosmologia na uczelni w Krakowie będą mieli możliwość zdobycia wiedzy oraz umiejętności, które będą im potrzebne do tego, aby rozpocząć karierę zawodową związaną z tą właśnie dziedziną nauki.

Na wykładach oraz praktycznych zajęciach prowadzonych przez wykładowców, którzy są praktykami w tej dziedzinie studenci zapoznają się z zaawansowanymi programami oraz narzędziami informatycznymi, a także nauczą się wykonywania obliczeń matematycznych oraz fizycznych.

Ponadto, program studiów dostarczy studentom również wiedzy między innymi z zakresu fizyki, matematyki, mechaniki, astrofizyki, teorii względności, czarnej dziury, kosmologii teoretycznej czy cząstek elementarnych pochodzenia kosmicznego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA W KRAKOWIE?

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

 

Astrofizyka i kosmologia w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA W KRAKOWIE?

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia w Krakowie pozwalają studentom na zdobycie wiedzy, dzięki której absolwenci gotowi są do tego, by podjąć się pracy w zawodzie, posiadając elementarną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, jak i przyrodniczych oraz wiedzę specjalistyzą o astrofizyce oraz fizyce ogólnej i nie tylko studenci stają się ekspertami w tej dziedzinie nauki. 

Absolwenci studiów na kierunku astrofizyka i kosmologia mogą znaleźć zatrudnienie między innymi na takich stanowiskach jak na przykład pracownik instytucji fizycznych oraz astrofizycznych, pracownik ośrodków, które prowadzą obserwacje satelitarne, w jednostkach oświatowych, a także w międzynarodowych grupach badawczych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku astrofizyka i kosmologia :

  •  członek międzynarodowej grupy badawczej ,
  •  pracownik instytucji fizycznych i astrofizycznych ,
  •  pracownik ośrodków prowadzących obserwacje satelitarne ,
  •  pracownik jednostek oświatowych ,
  •  nauczyciel w szkole (po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji zgodnym z rozporządzeniem ministra dotyczącym standardów kształcenia nauczycieli) .

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Astrofizyka i kosmologia Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Astrofizyka i kosmologia Kraków studia stacjonarne

Kierunki fizyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia