Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Studia w Krakowie na kierunku

astrofizyka i kosmologia

Odkryj kierunek astrofizyka i kosmologia w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

16.02.2023

Astrofizyka i kosmologia studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku astrofizyka i kosmologia w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Astrofizyka i kosmologia Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie astrofizykę i kosmologię możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ).
 

Opis kierunku

Studia w Krakowie na kierunku astrofizyka i kosmologia są kierunkiem o charakterze interdyscyplinarnym, które łączą przekazywanie wiedzy oraz umiejetności z zakresu zarówno fizyki, jak i szeroko rozumianej kosmologii. Program studiów kształci studentów zarówno z obszaru fizyki, jak i astrofizyki, matematyki, a także fizyki kwantowanej, dzięki czemu studenci zdobędą wszechstronne wykształcenie w tym obszarze i będą przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie związanym z tą dziedziną nauki. 

 

Praca po studiach

Po ukończeniu studiów, absolwenci kierunku astrofizyka i kosmologia przygotowani są do podjęcia pracy w zawodzie i bez problemu znajdą pracę między innymi na takich stanowiskach jak na przykład pracownik instytucji fizycznych oraz astrofizycznych, pracownik ośrodków, które prowadzą obserwacje satelitarne, w jednostkach oświatowych, a także w międzynarodowych grupach badawczych. 

czytaj dalej wszystko o Astrofizyka i kosmologia - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Astrofizyka i kosmologia stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek astrofizyka i kosmologia w Krakowie?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kierunku astrofizyka i kosmologia, aby przystąpić do procesu rekrutacji, muszą zdać maturę na poziomie podstawowym i złożyć komplet wymaganych dokumentów.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Astrofizyka i kosmologia w Krakowie

 • Astrofizyka i kosmologia w Krakowie - terminy rekrutacji

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń


  Terminy rekrutacji na uczelniach 2023/2024

  I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie stac.STUDIA STACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 07.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 14.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej
  niestac.STUDIA NIESTACJONARNE Termin rekrutacji I stopnia:
  od 01.06.2023
  do 07.07.2023
  Termin rekrutacji II stopnia:
  od 01.06.2023
  do 14.07.2023
  Termin dodatkowej rekrutacji:
  Dowiedz się więcej

  Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA W KRAKOWIE?

Astrofizyka i kosmologia to kierunek studiów, który koncentruje się przede wszystkim na przekazaniu wiedzy oraz wykształceniu potrzebnych umiejętności praktycznych z dziedziny nauk ścisłych. 

W programie studiów studenci odnajdą między innymi zagadnienia związane z naukami ścisłymi, technicznymi, jak i również przyrodniczymi oraz otrzymają specjalistyczą wiedzę z zakresu fizyki oraz astrofizyki. 

W trakcie trwania studiów studenci uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych, otwartych wykładach, a także będą odbywać praktyki zawodowe, które dostarczą im nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i pozwolą na zdobycie pierwszego doświadczenia.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku astrofizyka i kosmologia na uczelni w Krakowie będą mieli możliwość zdobycia wiedzy oraz umiejętności, które będą im potrzebne do tego, aby rozpocząć karierę zawodową związaną z tą właśnie dziedziną nauki.

Na wykładach oraz praktycznych zajęciach prowadzonych przez wykładowców, którzy są praktykami w tej dziedzinie studenci zapoznają się z zaawansowanymi programami oraz narzędziami informatycznymi, a także nauczą się wykonywania obliczeń matematycznych oraz fizycznych.

Ponadto, program studiów dostarczy studentom również wiedzy między innymi z zakresu fizyki, matematyki, mechaniki, astrofizyki, teorii względności, czarnej dziury, kosmologii teoretycznej czy cząstek elementarnych pochodzenia kosmicznego.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA W KRAKOWIE?

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia trwają 2 lata (studia II stopnia).

 

 

Astrofizyka i kosmologia w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ASTROFIZYKA I KOSMOLOGIA W KRAKOWIE?

Studia na kierunku astrofizyka i kosmologia w Krakowie pozwalają studentom na zdobycie wiedzy, dzięki której absolwenci gotowi są do tego, by podjąć się pracy w zawodzie, posiadając elementarną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, jak i przyrodniczych oraz wiedzę specjalistyzą o astrofizyce oraz fizyce ogólnej i nie tylko studenci stają się ekspertami w tej dziedzinie nauki. 

Absolwenci studiów na kierunku astrofizyka i kosmologia mogą znaleźć zatrudnienie między innymi na takich stanowiskach jak na przykład pracownik instytucji fizycznych oraz astrofizycznych, pracownik ośrodków, które prowadzą obserwacje satelitarne, w jednostkach oświatowych, a także w międzynarodowych grupach badawczych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku astrofizyka i kosmologia :

 •  członek międzynarodowej grupy badawczej ,
 •  pracownik instytucji fizycznych i astrofizycznych ,
 •  pracownik ośrodków prowadzących obserwacje satelitarne ,
 •  pracownik jednostek oświatowych ,
 •  nauczyciel w szkole (po zdobyciu odpowiednich kwalifikacji zgodnym z rozporządzeniem ministra dotyczącym standardów kształcenia nauczycieli) .

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Astrofizyka i kosmologia Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Astrofizyka i kosmologia Kraków studia stacjonarne

Kierunki fizyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul.Paca 37, , 04 - 386 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJQ3hXJMfNHkcREEMR9HcXsPk https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/dac53-viamoda-kierunki.jpg VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bc5e5-politechnika-bialostocka.jpg Politechnika Białostocka
 • ul. Kielecka 7, w Gdyni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv_d6MC2n_UYRoXqg1kicRPI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b1ca3-wsaib-gdynia-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
 • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku