Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia gospodarki cyfrowej to ścieżka kształcenia, która skierowana jest w szczególności do osób zainteresowanych np. rozwojem gospodarki cyfrowej w kraju i za granicą oraz postępującym procesem digitalizacji różnych gałęzi współczesnej gospodarki. Studia te pozwalają studentom zdobyć wiedzę na temat m.in. różnorodnych procesów związanych z produkcją w nowoczesnych przedsiębiorstwach czy komunikacją biznesową na arenie krajowej i międzynarodowej.
Studenci ekonomii gospodarki cyfrowej zdobywają wiedzę z zakresu nie tylko nauk ekonomicznych czy społecznych, ale również np. prawa, administracji, finansów i rachunkowości, zarządzania, logistyki czy informatyki. Uczestnicy zajęć poznają np. języki programowania, proces digitalizacji oraz zasady organizowania pracy przedsiębiorstwa.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia są przygotowani przez uczelnie w Warszawie nie tylko do pełnienia funkcji kierowniczych, doradczych, analitycznych czy eksperckich, ale także do samodzielnego prowadzenia własnej działalności gospodarczej, z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi gospodarki cyfrowej.
Studenci ekonomii gospodarki cyfrowej poznają specyfikę branży cyfrowej – w tym m.in. charakterystykę usług oferowanych przez przedsiębiorstwa 4.0. czy sposoby projektowania, produkowania i sprzedawania produktów zależnych od technologii cyfrowych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, które w szczególności poświęcone są zagadnieniom ekonomicznym i technologicznym.
Absolwenci ekonomii gospodarki cyfrowej wyróżniają się umiejętnościami poznawczymi i analitycznymi, które związane są np. z wyszukiwaniem i selekcjonowaniem informacji czy nawiązywaniem relacji biznesowych na rynku lokalnym i międzynarodowym. Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają kompetencje, które niezbędne są nie tylko do pracy analitycznej, ale również kierowniczej.
W programie studiów na ekonomii gospodarki cyfrowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki przemysłu czwartej generacji; historii transformacji cyfrowej; znaczenia międzynarodowych powiązań gospodarczych.
Osoby, które ukończyły ekonomię gospodarki cyfrowej, mogą podjąć pracę na takich stanowiskach jak np.: analityk baz danych, koordynator usług inteligentnych, specjalista do spraw nowych technologii czy właściciel działalności gospodarczej. Kompetencje absolwentów tej ścieżki kształcenia cenione są zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy.
Absolwent ekonomii gospodarki cyfrowej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Ekonomia gospodarki cyfrowej to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku ekonomia.
Ekonomia to kierunek studiów, który pozwala studentom zdobyć umiejętności oraz wiedzę, które niezbędne są m.in. do poprawnego oceniania mechanizmów ekonomicznych współczesnych gospodarek; analizowania wpływu globalnych procesów na rynki gospodarcze; stosowanie nowoczesnych metod i analiz w celu rozwiązywania problemów strategicznych lub operacyjnych. Studia na tym kierunku poświęcone są zagadnieniom z zakresu m.in. finansów i rachunkowości, bankowości, administracji, prawa, informatyki czy zarządzania.
Absolwenci ekonomii są przygotowani kompleksowo do pełnienia funkcji np. kierowniczych, doradczych, analitycznych, eksperckich, urzędniczych czy związanych z kontrolingiem lub logistyką. Ponadto osoby, które ukończyły studia na tym kierunku, wyróżniają się kompetencjami niezbędnymi do podjęcia własnej działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: ekonomia studia w Warszawie
Zobacz także: