Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Inżynieria systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych skierowana jest w szczególności do tych osób, które interesować się mogą np.: organizacją centrów logistycznych, portów czy terminali intermodalnych; funkcjonowaniem infrastruktury i zastosowaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych w logistyce; planowaniem transportu intermodalnego; projektowaniem systemów przeładunkowych.
Absolwenci inżynierii systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych mogą szukać zatrudnieniaa m.in. w: przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, energetycznych czy budowlanych. Ponadto kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, cenione są także np. w: przedsiębiorstwach branży TSL, centrach logistycznych, intermodalnych terminalach przeładunkowych czy w portach morskich, kolejowych i lotniczych.
Studia na inżynierii systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych pozwalają poszerzyć wiedzę w zakresie m.in.: procesów logistycznych; techniki, automatyki i mechaniki funkcjonowania systemów logistycznych; różnorodnych form doskonalenia infrastruktury logistycznej. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: systemom produkcji, zaopatrzenia, transportu, magazynowania i dystrybucji; automatycznej identyfikacji ładunków; eksploatacji obiektów i urządzeń logistycznych.
Studenci inżynierii systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych szkolą się w zakresie m.in.: przeprowadzania analiz biznesowych, organizacyjnych i zarządczych; oceniania i projektowania sprawności systemów logistycznych oraz ich optymalizacji technicznej; awizacji dostaw i śledzenia transportu w łańcuchu dostaw. Uczestnicy zajęć poznają np.: systemy transportowo-magazynowe, intralogistykę przedsiębiorstw i operatorów logistycznych, wymagania oraz normy działania w portach morskich, lotniczych i kolejowych czy w centrach logistycznych i intermodalnych terminalach przeładunkowych.
W programie studiów na inżynierii systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: nowoczesnych technologii cyfrowych stosowanych w systemach logistycznych; zasad funkcjonowania obiektów logistycznych; specyfiki infrastruktury i urządzeń lub metod sterowania przeładunkiem;
Inżynieria systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych przygotowują absolwentów do pracy np. na stanowiskach kierowniczych, analitycznych, eksperckich, organizacyjnych lub doradczych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również rozpocząć własną działalność w branży logistycznej.
Absolwent inżynierii systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Inżynieria systemów logistyczno-transportowych, portów i terminali intermodalnych to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Studenci logistyki zapoznawani są z najważniejszymi zagadnieniami związanymi m.in. z logistyką produkcji i dystrybucji, zarządzaniem zapasami lub łańcuchami dostaw, projektowaniem procesów logistycznych, ekonomiką transportu czy infrastrukturą logistyczną i ekologiczną. Absolwenci tego kierunku specjalizują się w zakresie m.in. realizacji zakupów, magazynowania czy dystrybucji towarów. Studenci tego kierunku uczą się np. konstruować oraz wykorzystywać dostępne narzędzia do minimalizacji kosztów, maksymalizacji obsługi klienta czy osiągania przewagi konkurencyjnej.
Absolwenci logistyki mogą liczyć na zatrudnienie np. w magazynach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, firmach transportowych, zakładach komunikacji miejskiej czy centrach logistycznych. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą aplikować na stanowiska np. kierownicze, analityczne, organizacyjne czy doradcze. Ponadto absolwenci są przygotowani do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług logistycznych czy transportowych.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: