Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na pedagogice resocjalizacyjnej z kryminologią skierowane są w szczególności do tych osób, które zainteresowane są m.in. funkcjonowaniem współczesnego systemu wymiaru sprawiedliwości oraz działaniem w zakresie np. wykonywania czynności opiekuńczo-wychowawczych, które skierowane są do osób niedostosowanych społecznie, mających problemy z prawem lub będących ofiarami przestępstw.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą liczyć na zatrudnienie np. w: placówkach wsparcia dziennego, placówkach wychowawczych i opiekuńczych, domach pomocy społecznej, instytucjach pieczy zastępczej czy gabinetach pedagogiczno-psychologicznych. Ponadto osoby, które ukończyły pedagogikę resocjalizacyjną z kryminologią, mogą rozpocząć własną działalność np. doradczą w zakresie resocjalizacji i profilaktyki społecznej,
Specjalności na kierunku pedagogika
Pedagogika resocjalizacyjna z kryminologią to ścieżka kształcenia, która umożliwia studentom m.in. rozwinięcie własnej kreatywności oraz innowacyjności, które niezbędne są do projektowania efektywnych programów resocjalizacyjnych lub profilaktycznych. W programie znaleźć można przedmioty poświęcone np.: pedagogice, kryminologii, wiktymologii, socjologii czy psychologii.
Uczelnie w Warszawie kładą nacisk na interdyscyplinarne przygotowanie absolwentów pedagogiki resocjalizacyjnej z kryminologią, dlatego studenci tej ścieżki kształcenia mają okazję do rozwijania cennych umiejętności komunikacyjnych czy organizacyjnych, a także zdobywania wiedzy w zakresie m.in. czynników rozwojowych w życiu człowieka czy funkcjonowania instytucji pomocowych w Polsce.
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: skutecznych strategii działania na rzecz wychowania, resocjalizacji i wsparcia różnych grup; roli pedagoga w resocjalizacji i profilaktyce społecznej; podstaw kryminologii i kryminalistyki.
Absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej z kryminologią są kompleksowo przygotowani do pracy na takich stanowiskach, jak np.: pedagog, kurator sądowy, asystent rodziny, wychowawca w placówce wsparcia dziennego, specjalista poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.
Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej z kryminologią może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Pedagogika resocjalizacyjna z kryminologią to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku pedagogika.
Studenci kierunku pedagogika szkolą się teoretycznie i praktycznie w zakresie m.in.: planowania, organizowania i prowadzenia działań opiekuńczo-wychowawczych i dydaktycznych; realizacji działań z zakresu pomocy społecznej i resocjalizacji; zrozumienia czynników kształtowania świadomości człowieka. W programie tych studiów przewidywane są przedmioty poświęcone np.: socjologii, psychologii, kulturze czy biologii.
Pedagog odnajdzie się na takich stanowiskach, jak np.: nauczyciel, opiekun, wychowawca, specjalista ds. HR, doradca zawodowy, trener czy szkoleniowiec. Kompetencje absolwentów pedagogiki cenione są m.in. w: szkołach, przedszkolach, ośrodkach wychowawczych, działach kadr, centrach pomocy rodzinie, instytucjach kulturowych, domach opieki społecznej, ośrodkach adopcyjnych czy instytucjach międzynarodowych.
Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie