Pedagogika - Warszawa

Pedagogika - Warszawa

Pedagogika - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

pedagogika

Odkryj kierunek pedagogika w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Pedagogika studia Warszawa | woj. mazowieckie

Pedagogika, choć to popularny kierunek kształcenia, nierzadko bywa niezrozumiany. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne z faktu, iż to niezwykle szeroka i skomplikowana dziedzina, która swoją problematyką obejmuje dzieci, dorosłych, seniorów. Pedagogika wspomaga wychowanie dziecka, lecz także nakierowanie dorosłego na odpowiednią drogę życiową, jak również opiekę nad osobą starszą. Można powiedzieć, że kierunek jakim jest Pedagogika nakierowany jest na każdego człowieka, każdego z nas.

Kierunek Pedagogika w Warszawie to możliwość szukania odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania związane z człowiekiem i jego otoczeniem. Studenci otrzymują szeroki wachlarz specjalności, wśród których mogą wybrać, między innymi: pedagogikę rewalidacyjną, edukację pozaformalną dorosłych, czy politykę oświatową. Każdy, kto interesuje się drugim człowiekiem otrzyma szansę znalezienia odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK PEDAGOGIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Kierunek pedagogika możesz studiować na:

Wydział Pedagogiczny UW

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek pedagogika możesz studiować na:

Pedagogika

Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Kierunek pedagogika możesz studiować na:

Pedagogika

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie

Kierunek pedagogika możesz studiować na:

Pedagogika

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Pedagogika w Warszawie?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Pedagogika w Warszawie? Aby przejść pozytywnie proces kwalifikacyjny należy bardzo dobrze poradzić sobie z każdym obowiązkowym przedmiotem na maturze. Do nich należy dobrać przedmiot dodatkowy spośród takich jak: biologia, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie, geografia, filozofia. Warto jednak dokładnie sprawdzić kryteria rekrutacyjne, gdyż mogą one różnić się w zależności od wybranej uczelni. Wymagania kwalifikacyjne mogą wydawać się nieskomplikowane, lecz będąc studentem należy zmierzyć się z wieloma zagadnieniami, widniejącymi w programie nauczania. Na liście przedmiotów do zaliczenia znajdują się, między innymi: pedagogika społeczna, analiza doświadczeń, socjologia wychowania, psychologia rozwoju człowieka, wiedza o rodzinie, systemy wsparcia dziecka i rodziny, metody pracy z grupą.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jaka praca po studiach na kierunku Pedagogika w Warszawie?

Jaka praca czeka na absolwentów kierunku Pedagogika w Warszawie? Absolwenci znajdą zatrudnienie w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej, środowiskowych formach pomocy, instytucjach kultury, świetlicach środowiskowych i terapeutycznych, poradniach wspierających dzieci i rodziny, szpitalach i zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Pedagogika w Warszawie?

Wybór kierunku kształcenia nie jest łatwą decyzją. A wybór miejsca, w którym będziemy się uczyć może być jeszcze większym problemem. Czy ma znaczenie miasto, w którym się uczymy? Oczywiście, że tak. Zatem, jakie ma kierunek Pedagogika w Warszawie opinie? Angelika, studentka Pedagogiki mówi:

„Studiując Pedagogikę w Warszawie otworzyłam oczy. Zrozumiałam jak wiele osób potrzebuje wsparcia, w różnej formie i intensywności. Wtedy też zdałam sobie sprawę, że dobrze wybrałam kierunek studiów i dobrze wybrałam przyszły zawód.”

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W WARSZAWIE

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia pedagogiczne wybrać

Studia na kierunku pedagogika - wszystko co musisz wiedzieć

Studia pedagogiczne w Warszawie

Jakie są kierunki pedagogiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)