Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja to studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Adresatami studiów są przede wszystkim absolwenci szkół wyższych, którzy pracują lub planują zatrudnienie w jednostkach administracji publicznej, takich jak m.in. urzędy miast, gmin, wojewódzkie czy starostwa powiatowe.
Rekrutacja na kierunek administracja - prawo, zarządzanie i organizacja jest zwykle otwarta dla wszystkich, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Przeważnie nie jest wymagana określona wiedza ani umiejętności. Kandydaci mogą być akceptowani na podstawie kolejności zgłoszeń, a w grupach może obowiązywać limit miejsc. Warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram rekrutacji. Studia podyplomowe w Warszawie mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja są realizowane w trybie niestacjonarnym. Zajęcia mogą się odbywać online dzięki narzędziom przeznaczonym do nauki na odległość. Słuchacze zwykle uczestniczą w ćwiczeniach lub warsztatach, dzięki którym trenują umiejętności praktyczne oraz zdobywają wiedzę teoretyczną podczas wykładów. Często mają również możliwość rozwoju swoich kompetencji miękkich. Zajęcia mogą być prowadzone przez pracowników dydaktycznych uczelni oraz specjalistów np. z zakresu administracji. Efekty kształcenia mogą być sprawdzane za pomocą testów semestralnych, a studia mogą być zakończone egzaminem za całego toku nauki.
Studia na kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studenci kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja mogą otrzymać wiedzę z zakresu m.in. podstaw prawnych funkcjonowaniu systemu administracyjnego. Mają również możliwość zapoznania się z wybranymi zagadnieniami prawa np. cywilnego, konstytucyjnego czy pracy. W trakcie studiów słuchacze mogą dowiedzieć się, czym są finanse publiczne i jak są rozporządzane. Podczas zajęć mogą nauczyć się zarządzać zmianą czy projektami unijnymi. Wykładowcy mogą się również podzielić wskazówkami na temat rekrutacji nowych pracowników i planowania zapotrzebowania na nowe osoby. Studenci mogą się także dowiedzieć, jak odpowiednio zorganizować biuro.
Tematy, które mogą się znaleźć w programie kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja to m.in.:
Słuchacze mogą także trenować swoje umiejętności komunikacyjne, które znacznie ułatwiają pracę w zespole. Mogą dowiedzieć się, jak rozwiązywać konflikty w organizacji oraz jak odpowiednio przekazywać treści innym. Studenci często uczą się także zarządzać własnym czasem i pracą.
Studia w Warszawie na kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja mają wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia pracy zawodowej. Mogą szukać zatrudnienia w różnych jednostkach administracji publicznej np. urzędach marszałkowskich, wojewódzki, gmin czy starostwach powiatowych. Dzięki zdobytej wiedzy mogą pełnić funkcje kierownicze i managerskie. Ukończenie studiów może się również przyczynić do uzyskania awansu w obecnym miejscu pracy.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku administracja - prawo, zarządzanie i organizacja: