Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1,5 roku. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.
Integracja sensoryczna z terapią ręki to studia podyplomowe w Katowicach, które skupiają się na przekazaniu uczestnikom wiedzy i kompetencji do prowadzenia procesu terapii. Absolwenci zyskują przygotowanie do przeprowadzania konsultacji oraz diagnostyki integracji sensorycznej.
Studia umożliwiają absolwentom podjęcie pracy w roli specjalisty do prowadzenia diagnozy oraz terapii w zaburzeniach integracji sensorycznej oraz terapii ręki.
Studia w Katowicach na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki adresowane są do nauczycieli, pedagogów, nauczycieli pedagogiki wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej. To także dobry wybór dla każdego pedagoga specjalnego, psychologa, fizjoterapeuty, logopedy, terapeuty zajęciowego z przygotowaniem pedagogicznym, który chce podnieść swoje kwalifikacje w tym zakresie.
Wymagane jest też ukończenie studiów wyższych co najmniej na pierwszym stopniu.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki obejmują zagadnienia związane z tematyką Integracji Sensorycznej – procesu jej rozwoju, wpływu na funkcjonowanie czy rozwój emocjonalny dziecka, a także terapii ręki.
W trakcie kształcenia realizowane są zagadnienia o praktycznym charakterze, które przygotowują uczestników do samodzielnej pracy w trakcie prowadzenia diagnozy i terapii integracji sensorycznej oraz terapii ręki.
Zajęcia realizuje kadra wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz praktyków zawodowych, którzy na co dzień wykorzystują metody diagnozy i terapii integracji sensorycznej oraz terapii ręki. Prowadzą kształcenie za pomocą metod aktywizujących w formie seminarium czy warsztatów w sali przeznaczonej do Integracji Sensorycznej.
W siatce przedmiotów uwzględniono tematykę związaną z podstawami anatomii i fizjologii człowieka, budową czy funkcjami zmysłów i układów sensorycznych, a także teorią Integracji Sensorycznej.
Studia na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Absolwenci studiów na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki wykazują się obszerną wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie diagnozy oraz realizowania terapii zaburzeń integracji sensorycznej czy terapii ręki.
Uczestnicy w ramach kształcenia otrzymują także Certyfikat, który potwierdza posiadany Tytuł Terapeuty Integracji Sensorycznej. Otrzymują także Certyfikat Terapii Ręki. Wyróżniają się umiejętnościami pracy z osobami z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego.
Znają techniki edukacyjne, które mogą zastosować w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami w przetwarzaniu sensorycznym. Wspierają rodziny osób z takimi zaburzeniami i potrafią okazywać im pomoc.
Diagnozują potrzeby dzieci oraz młodzieży borykającej się z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Potrafią projektować, prowadzić oraz ewaluować zajęcia edukacyjne, o charakterze terapeutycznym, rewalidacyjnym oraz wychowawczym, których celem jest edukowanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego.
W efekcie absolwenci dążą więc do usprawnienia motoryki małej związanej z ruchami precyzyjnymi dłoni i palców.
Studia na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).
Po ukończeniu kształcenia na tym kierunku absolwenci są przygotowani do diagnozy oraz prowadzenia terapii zaburzeń integracji sensorycznej i terapii ręki. Mogą także otworzyć własny gabinet terapii i diagnostyki tych zaburzeń.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki
Studia na kierunku integracja sensoryczna z terapią ręki kształcą kadrę specjalistów, którzy dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy bez problemu staną się niezależni zawodowo oraz finansowo – np. otwierając własny gabinet terapii zaburzeń integracji sensorycznej.