Studia podyplomowe

Największy wybór studiów

podyplomowych w Katowicach i Gliwicach

Odkryj ponad kierunki podyplomowe i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia podyplomowe Katowice | woj. śląskie

 

Studia podyplomowe w Katowicach zazwyczaj trwają 2 semestry, czyli 1 rok akademicki. Zdarza się jednak, że studia podyplomowe trwają dłużej.

Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które posiadają dyplom ukończenia studiów wyższych.

zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim są Studia Podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Kierunki studiów: 22

Studia podyplomowe: 86

Kierunki podyplomowe
acca po polsku - zarządzanie finansami i rachunkowość w środowisku międzynarodowym
administracja publiczna
akademia administratorów cisco

POKAŻ WIĘCEJ

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Kierunki studiów: 12

Studia podyplomowe: 44

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Kierunki studiów: 63

Studia podyplomowe: 34

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Kierunki studiów: 22

Studia podyplomowe: 46

Kierunki podyplomowe
academy of business management 3.0
administracja i finanse
akademia menedżera

POKAŻ WIĘCEJ

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kierunki studiów: 85

Studia podyplomowe: 26

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Kierunki studiów: 19

Studia podyplomowe: 98

Kierunki podyplomowe
adaptacja i zarządzanie zmianą w procesach transformacji cyfrowej
administracja - prawo, zarządzanie i organizacja
agile – zwinne metodyki zarządzania projektami

POKAŻ WIĘCEJ

STUDIA PODYPLOMOWE - KIERUNKI W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM

Grupa kierunków
Uczelnia
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
W
Z
Ż
Rozwiń

Jak wyglądają studia podyplomowe w Katowicach i Gliwicach?

Czym w ogóle są studia podyplomowe? I po co kontynuować studia po dyplomie, kiedy ma się już wyższe wykształcenie? Te pytania są bardzo zasadne, ale mamy na nie kilka dobrych odpowiedzi.

Na studia podyplomowe przede wszystkim decydują się dwie grupy ludzi: Ci, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę w danej dziedzinie, uzupełniać wykształcenie i doskonalić czy też aktualizować swoje kwalifikacje w danej branży oraz ci, którzy z jakiegoś powodu chcą zdobyć wykształcenie w nowych kierunkach i specjalnościach oraz przekwalifikować się, by podjąć zatrudnienie w branży nie związanej z zawodem wyuczonym, bez potrzeby przechodzenia przez proces podstawowej nauki na studiach I lub II stopnia.

 

Czas trwania i koszty studiów podyplomowych w Katowicach i Gliwicach

Studia podyplomowe stworzone są dla każdego, kto posiada już wyższe wykształcenie. Zajęcia organizowane są one w większości przypadków „w trybie niestacjonarnym” co oznacza, że zajęcia odbywają się wyłącznie w weekendy, czasami również w piątki, co tydzień lub co dwa tygodnie. Różnice wynikają głównie na poziomie konkretnych uczelni. Podobnie ma się sprawa z opłatami za naukę. 

Studia podyplomowe w większości przypadków są płatne, niezależnie od tego czy organizowane są przez uczelnie publiczne czy też prywatne. Oplaty uiszcza się za semestr nauki. Są to koszty oscylujące w granicy od 1200 do 3000 złotych za semestr - również w zależności od uczelni ale też konkretnego kierunku. Opłatę wnosi się zazwyczaj na konto uczelni. Można ją uiścić jednorazowo lub ratalnie, przy czym kwota końcowa może być rozbita tak na trzy jak i na sześć rat.

 

Oferta studiów podyplomowych w Katowicach i Gliwicach

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach proponuje swoim absolwentom oraz osobom, które chciałyby kontynuować naukę na poziomie studiów podyplomowych, następujące kierunki:

 • Na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu otwarte są kierunki podyplomowe na specjalnościach: Kompozycja, Dyrygentura symfoniczno - operowa, Dyrygentura chóralna, Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych, Muzykoterapia, Muzyka i ruch w edukacji i terapii, Kompozycja i aranżacja jazzowa, Instrumentalistyka jazzowa (fortepian, gitara, gitara basowa, kontrabas, skrzypce, flet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja, wibrafon, akordeon).
 • Na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym specjalności w zakresie instrumentalistyki to: Gra na instrumencie: fortepian, fortepian historyczny, organy, klawesyn, akordeon, gitara, harfa, skrzypce, altówka, wiolonczela, wiolonczela barokowa, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon, tuba, perkusja, skrzypce barokowe, wiola da gamba, lutnia, obój barokowy, fagot barokowy.

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach posiada w ofercie studiów podyplomowych następujące kierunki na studiach podyplomowych: Przygotowanie Motoryczne w Grach Zespołowych, Trener Personalny, Trener Zdrowego Stylu Życia, Fizjoterapia i Medycyna Sportowa, Kynoterapia, Nowoczesne i Tradycyjne Formy w Wellness i SPA, Neurorozwojowa Diagnoza i Korekcja Wad Postawy Ciała u Dzieci i Młodzieży, Trener Fitnessu i Ćwiczeń Siłowych, Trener Grupowych Form Fitnessu, Żywienie i Suplementacja Osób Aktywnych Fizycznie, Wychowanie Fizyczne, Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna, Edukacja dla Bezpieczeństwa i Obronności, Przygotowanie Pedagogiczne z Wychowania Fizycznego, Menedżer Sportu i Turystyki, Odnowa Biologiczna, Taniec i Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej, Taniec jako Aktywność Fizyczna, Koordynator Zespołu Opiekuńczo - Wychowawczego Osób Starszych oraz Studia Podyplomowe Trenerskie.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na wydziałach:

 • Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach: Neurorehabilitacja osób dorosłych oraz osób w wieku podeszłym, Geronotologia i opieka nad osobami starszymi, Edukacja seksualna, Terapia neurorozwojowa, Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii, Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, Fizjoterapia w kosmetologii.
 • Wydział Farmaceutyczny z OML w Sosnowcu: Analityka medyczna, Kosmetologia z elementami medycyny estetycznej, Kosmetologia z elementami podologii, Biotechnologia medyczna, Farmacja przemysłowa, marketing farmaceutyczny, Technologie informatyczne w medycynie i farmacji, Monitorowanie badań klinicznych.
 • Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu: Promocja zdrowia i edukacja zdrowotna, Środowiskowe czynniki ryzyka zdrowotnego, Zamówienia publiczne w ochronie zdrowia, Zarządzanie projektami w ochronie zdrowia, Żywienie człowieka w zdrowi i w chorobie, Zarządzanie podmiotami leczniczymi.
 • Wydział Lekarski w Katowicach: Prawo w ochronie zdrowia

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych, dające możliwość rozwoju inżynierom, informatykom, biznesmenom, kadrze zarządzającej organizacjami prywatnymi i publicznymi, finansistom, psychologom, a także młodym absolwentom. Kierunki podyplomowe podzielone są na następujące wydziały:

 • Wydział Biznesu, Finansów i Administracji, z kierunkami: Administracja i finanse.
 • Wydział Informatyki i Komunikacji, z kierunkami: Akademia komunikacji internetowej, Analiza danych z wykorzystaniem narzędzi SAS, Business English, Business Intelligence z wykorzystaniem narzędzi SAS, Custom publishing – tworzenie mediów firm i instytucji, Doskonalenie i modelowanie procesów metodą Lean Six Sigma, Elektroniczna administracja publiczna - rządowa i samorządowa - w teorii i praktyce, Menedżer ds kluczowych klientów i Dyrektor Sprzedaży, Metody i narzędzia zarządzania projektami, Narzędzia informatyczne w analizie danych, Projektowanie i narzędzia informatyczne analizy procesów logistycznych, Przetwarzanie i analiza danych biznesowych w systemie SAS, Public relations - nowoczesna komunikacja w praktyce, Technologie automatyzacji działań marketingowych (Marketing Automation Technology), Technologie informatyczne w dydaktyce matematyki, Zarządzanie projektami - Międzynarodowe Studia Podyplomowe, Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej
 • Wydział Zarządzania, z kierunkami: Aktywne doradztwo i pośrednictwo pracy, Menedżer logistyki, Przedsiębiorczość dla nauczycieli, Rekrutacja i selekcja oraz rozwój pracowników w nowoczesnej organizacji, Trener, coach i menedżer ds. szkoleń, Zarządzanie i marketing w biznesie, Zarządzanie projektem, Zarządzanie projektem europejskim, Zarządzanie współczesnym przedsiębiorstwem, Zarządzanie zasobami ludzkimi - aspekty ekonomiczne,
 • Wydział Finansów i Ubezpieczeń, z kierunkami: Analiza i modelowanie ryzyka przedsiębiorstwa, Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych, Controlling, Działanie banków uniwersalnych, Finanse i rachunkowość w grupie kapitałowej, Informacja w zarządzaniu nowoczesną instytucją finansową, Międzynarodowe standardy rachunkowości, Międzynarodowe standardy rachunkowości sektora publicznego, Międzynarodowe Studia Menedżersko-Finansowe, Rachunkowość, Rachunkowość finansowa, Rachunkowość i sprawozdawczość w sektorze finansów publicznych, Rzeczoznawca majątkowy, Strategia podatkowa, Ubezpieczenia gospodarcze, Wycena przedsiębiorstw, Zamówienia publiczne, Zarządzanie finansami przedsiębiorstw, Zarządzanie nieruchomościami, Zastosowanie technologii informatycznych w małych i średnich przedsiębiorstwach.
 • Wydział Ekonomii, z kierunkami: Audyt miejski, Audyt systemów informatycznych, Ekonomia sportu, Handel zagraniczny, Informatyka i Technologia Informacyjna dla Nauczycieli, Komunikacja w biznesie, Kreowanie wizerunku osób i instytucji publicznych, Marketing i public relations, Mechanizmy funkcjonowania strefy euro, Menedżer kultury, Psychologia menedżerska, Public relations, Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR), Systemy informatyczne w zarządzaniu i e-biznes, Zarządzanie instytucjami publicznymi, Zarządzanie jakością i wartością kapitału ludzkiego organizacji, Zarządzanie organizacjami pozarządowymi, Zarządzanie ryzykiem w organizacjach świadczących usługi publiczne i społeczne, Zarządzanie sprzedażą na rynkach krajowych i międzynarodowych, Zarządzanie w ochronie zdrowia, Zarządzanie zrównoważoną mobilnością w miastach.

Uniwersytet Śląski w Katowicach prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na poniższych kierunkach, podzielonych na odpowiadające mu jednostki:

 • Wydział Artystyczny organizuje zajęcia na kierunkach: Studia Podyplomowe Produkcja i Kreacja Muzyczna oraz Dyrygentura orkiestr dętych i big-bandów.
 • Wydział Biologii i Ochrony Środowiska prowadzi zajęcia na kierunkach: Studia Podyplomowe dla nauczycieli kwalifikujące do nauczania przedmiotu „Przyroda” w szkole podstawowej, Studia Podyplomowe dla nauczycieli kwalifikujące do nauczania przedmiotu „biologia” oraz Neurodydaktyka z grywalizacją i techniką informacyjną.
 • Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji to zajęcia na kierunkach: Podyplomowe Studia Pedagogika Specjalna w zakresie Oligofrenopedagogiki, Podyplomowe Studia Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, Podyplomowe Studia Arteterapia, Studia podyplomowe Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka niepełnosprawnego oraz Resocjalizacja z interwencją kryzysową – kwalifikacyjne studia podyplomowe.
 • Wydział Filologiczny prowadzi zajęcia na kierunkach: Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej, Studia Podyplomowe Obcy Język Biznesu (język angielski), Podyplomowe Studia Sztuki Retoryki i Kreowania Wizerunku dla Prawników, Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia, Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Logopedii i Medialnej Emisji Głosu. Specjalność - Logopedia, Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Logopedii i Medialnej Emisji Głosu. Specjalność – Surdologopedia, Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Logopedii i Medialnej Emisji Głosu. Specjalność – Neurologopedia, Komunikacja i Etykieta Interkulturowa Krajów Niemieckojęzycznych, Podyplomowe studia doskonalące „Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie” oraz Studia Podyplomowe Nauczanie Języków Obcych w Wychowaniu Przedszkolnym i Edukacji Wczesnoszkolnej.
 • Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach organizuje zajęcia na kierunkach: Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne „Edukacja Informatyczna i Techniczna” oraz Studia podyplomowe „E-zdrowie”.
 • Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii to kierunki: Studia Podyplomowe Matematyka Finansowa i Ubezpieczeniowa, Studia podyplomowe Analiza instrumentalna, Optometria, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne „Informatyka na III i IV etapie edukacyjnym”, Wydział Nauk o ziemi oraz Zastosowanie współczesnych metod hydrologii w inżynierii, gospodarce wodnej i ochronie przeciwpowodziowej.
 • Wydział Nauk Społecznych prowadzi zajęcia na kierunkach: Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Historyczne, Studia PodyplomoweWiedzy o Społeczeństwie, Podyplomowe Studia Menedżerskie, Podyplomowe Studia Filozofii i Etyki, Podyplomowe Studia Historii Sztuki, Kwalifikacyjne Podyplomowe Studia Pedagogiczno-Dydaktyczne WNS, Podyplomowe Studia Kształcenia Kompetencji Etycznych. Etyka stosowana, Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Coaching Strategiczny, Studia podyplomowe „Społeczeństwo Prosumenckie - Prosumencka Energetyka”, Metody coachingowe w edukacji, Filozoficzne warsztaty rozwojowe oraz Podyplomowe Historyczne Studia Śląskoznawcze.
 • Wydział Pedagogiki i Psychologii to kierunki: Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Pedagogiczne, Podyplomowe Studia Psychologia Zachowań Społecznych, Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne z Oligofrenopedagogiki, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Terapia Pedagogiczna i Rewalidacja Dziecka ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi, Podyplomowe Studia Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich z Elementami Coachingu, Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, Podyplomowe kwalifikacyjne studia dla nauczycieli w zakresie edukacji zdrowotnej i wychowania do życia w rodzinie.
 • Wydział Prawa i Administracji to kierunki: Podyplomowe Studia Wyceny i Gospodarki Nieruchomościami, Podyplomowe Studia Administracji i Zarządzania, Podyplomowe Studia Prawa Gospodarczego i Handlowego, Podyplomowe Studia Prawo w ochronie zdrowia, Prawne i ekonomiczne aspekty prowadzenia kancelarii prawnej oraz działalności zawodowej radcy prawnego, Prawo i Proces Karny – współczesne problemy praktyczne, Kurs dokształcający prawa Stanów Zjednoczonych Ameryki The School of US Law, Studia Podyplomowe Zamówienia publiczne i partnerstwo publiczno-prywatne, Szkoła Prawa i Kultury Chińskiej - The School of Chinese Law and Culture, Studia podyplomowe Prawne aspekty kierowania placówką oświatową, Studia podyplomowe Mediacje szkolne i podstawy prawa dla nauczycieli, Studia podyplomowe Prawne aspekty prowadzenia działalności twórczej, artystycznej i managementu, Podyplomowe studia Prawne aspekty pracy dziennikarza śledczego.
 • Wydział Teologiczny prowadzi zajęcia na kierunkach: Podyplomowe Studia Teologii Pastoralnej oraz Studia Podyplomowe Teologii Duchowości.

Szkoła Języka i Kultury Polskiej prowadzi zajęcia na kierunkach: Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne Nauczania Kultury Polskiej i Języka Polskiego jako Obcego oraz Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej.

Szkoła Zarządzania organizuje zajęcia na kierunkach: Podyplomowe Studia Doradztwo Zawodowe, Podyplomowe Studia Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Studia Podyplomowe Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Studia Podyplomowe Zarządzanie projektami w ochronie zdrowia, Studia Podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską).

Projekt UPGOW organizuje zajęcia na kierunkach: Studia Podyplomowe Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwa informacji oraz Kwalifikacyjne podyplomowe studia pedagogiczne przygotowujące do nauczania przedmiotu chemia/fizyka.

Międzynarodowa Szkoła Nauk Politycznych nie prowadzi studiów podyplomowych.

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego nie prowadzi studiów podyplomowych.

Politechnika Śląska – Publiczna Wyższa Uczelnia Techniczna w Gliwicach organizuje studia podyplomowe na wydziałach:

 • Wydział Architektury: Architektura wnętrz i wzornictwo, Gospodarka przestrzenna, Grafika oraz Zintegrowany rozwój miast.
 • Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki: Sieci i systemy komputerowe, bazy danych.
 • Wydział Elektryczny: Systemy automatyki SIMATIC i energoelektroniczne układy napędowe.
 • Wydział Górnictwa i Geologii: Aerologia i ratownictwo górnicze, Bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie.
 • Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii: Certyfikacja wyrobów w inżynierii produkcji, Lean Manufacturing, Metalurgia, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie oraz Zarządzanie przedsiębiorstwem.
 • Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki: Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków, Gospodarka odpadami, Postęp techniczny w wodociągach i kanalizacji, Systemy ochrony powietrza i zarządzanie środowiskiem oraz Współczesna energetyka gazowa i gazownictwo.
 • Wydział Matematyki Stosowanej: Nauczanie matematyki w szkołach.
 • Wydział Mechaniczny Technologiczny: Automatyzacja i robotyzacja procesów technologicznych, Inżynieria procesów odlewniczych i obróbki plastycznej oraz Technologie spawalnicze i kontrola jakości.
 • Wydział Organizacji i Zarządzania: Bezpieczeństwo i higiena pracy, Controlling i inżynieria finansowa w zarządzaniu przedsiębiorstwem, Metody i narzędzia zarządzania małym i średnim przedsiębiorstwem, Nowoczesna produkcja i logistyka - studia menedżerskie, Postępowanie administracyjne, Rachunkowość i controlling finansowy, Studia coachingu, Zarządzanie bezpieczeństwem informacji, Zarządzanie bezpieczeństwem wewnętrznym w organizacjach publicznych, Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie, Zarządzanie placówką oświatową, Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie, Zarządzanie projektem inwestycyjno-budowlanym oraz Zarządzanie w administracji publicznej.
 • Wydział Transportu: Logistyka transportu, Przewoźnik drogowy - logistyka przewozów drogowych rzeczy i osób oraz Zasady prowadzenia ruchu kolejowego i systemy sterowania ruchem kolejowym.
 • Kolegium Pedagogiczne: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – oligofrenopedagogika, Edukacja i terapia osób ze spektrum zaburzeń autystycznych, Przygotowanie pedagogiczne, Surdopedagogika oraz Tyflopedagogika.

 

Praca po studiach podyplomowych

Trudno określić jaką pracę można znaleźć po studiach podyplomowych, ponieważ cały sens istnienia studiów podyplomowych polega na ich uniwersalności. Studia podyplomowe służą do pogłębiania wiedzy w znanej nam dziedzinie - wtedy praca, którą podejmiemy może być związana bezpośrednio z naszymi studiami licencjackimi czy magisterskimi, studia podyplomowe mogą jednak podjąć ludzie, którzy potrzebują szybko się przekwalifikować.

Zmiana kwalifikacji zwykle związana jest z brakiem pracy w zawodzie wyuczonym i potrzebie odnalezienia się na rynku pracy w kompletnie innej branży. Dzięki temu geograf w ciągu roku może zyskać wiedzę i uprawnienia administratora nieruchomości, archeolog zostanie architektem ogrodów, a socjolog optometrystą. Ponieważ studia podyplomowe służą do otwierania drzwi do kariery, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia zawodowego i wykształcenia.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PODYPLOMOWE

Komentarze (0)