Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy to studia inżynierskie, których program kształcenia trwa 3,5 roku (studia inżynierskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć stacjonarnie.
Rekrutacja na studia w Krakowie na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy przeznaczona jest dla absolwentów szkół średnich. Uwzględnia się wyniki z matury z takich przedmiotów, jak np.:
Kierunki studiów w Krakowie, do których należy inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy wymagają też, aby kandydaci wykazywali się kompetencjami cyfrowymi.
* Uczelnie mają określone wymagania kwalifikacyjne, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy uwzględniają interdyscyplinarny program obejmujący zakres infrastruktury miast oraz pozostałych jednostek osadniczych. W efekcie uczestnicy uczą się całościowego podejścia do problemu, jakim jest zanieczyszczone powietrze. Kształcenie w ramach tego kierunku jest unikatowe na skalę kraju i dostarcza bardzo potrzebnych obecnie informacji pod względem poprawy jakości stanu powietrza.
Kierunek jest odpowiedzią na rosnące problemy związane z pogarszającą się jakością powietrza oraz jej wpływem na zdrowie człowieka. Kształcenie ma na celu podniesienie wiedzy i świadomości społecznej w celu podejmowania działań na rzecz obniżenia norm jakości powietrza zgodnie z regulacjami prawa.
Uczelnie w Krakowie w ramach tego kierunku dają również uczestnikom możliwość uczestnictwa w wielu spotkaniach z praktykami zawodowymi i czerpania z ich doświadczenia czy wiedzy.
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy kształcą absolwentów, którzy mają rozbudowany zakres informacji w obszarze podejmowania działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Potrafią identyfikować źródła i rodzaje emisji zanieczyszczeń powietrza, rozpoznawać mechanizmy i ich procesy rozprzestrzeniania się. Proponują także rozwiązania techniczne, technologiczne czy systemowe, których celem jest poprawa jakości powietrza.
Absolwent wykazuje się także znajomością aktualnych przepisów i norm prawnych w zakresie redukcji zanieczyszczeń powietrza – np. Program Czyste Powietrze. Potrafi wdrażać rozwiązania w firmach i gospodarstwach domowych, które obniżają emitowane zanieczyszczenia.
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy trwają 3,5 roku (studia inżynierskie).
Po ukończeniu studiów na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy absolwenci wykazują się aktualną i rozbudowaną wiedzą w zakresie sposobów na redukcję i ograniczenie zanieczyszczeń powietrza.
Mogą prowadzić kompleksowe działania, których celem jest poprawa jakości powietrza w jednostkach samorządu terytorialnego czy administracji państwowej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy
Studia na kierunku inżynieria czystego powietrza – kierunek międzywydziałowy umożliwiają uczestnikom podniesienie wiedzy, umiejętności i świadomości w zakresie zanieczyszczeń powietrza – ich redukcji, monitorowania i ograniczenia. Absolwenci bez problemu znajdą więc zatrudnienie zgodne ze swoim wykształceniem.