Studia I stopnia licencjackie i inżynierskie Kielce

Studia I stopnia licencjackie i inżynierskie Kielce

Studia I stopnia licencjackie i inżynierskie Kielce

Studia licencjackie

w Kielcach 2021

Odkryj studia I stopnia w Kielcach i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia I stopnia Kielce (licencjackie i inżynierskie)

Studia I stopnia w Kielcach to studia licencjackie lub inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 4 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera). Ukończenie studiów I stopnia umożliwia podjęcie studiów II stopnia na tym samym kierunku lub kierunkach pokrewnych.

Na studia I stopnia przyjmowane są osoby posiadające świadectwo dojrzałości.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym) lub online

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Wszystkie kierunki studiów w Kielcach

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Uczelnie w Kielcach

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska

Kierunki studiów: 21

Studia podyplomowe: 8

al. 1000-lecia Państwa Polskiego 7 25-541 Kielce centrala tel.: 41 34 24 444; 34 24 445 POKAŻ WIĘCEJ

Jak wyglądają studia I stopnia licencjackie i inżynierskie w Kielcach

Studia pierwszego stopnia licencjackie w Kielcach zazwyczaj składają się z sześciu semestrów, a więc trzech lat nauki, natomiast studia inżynierskie trwają 3,5 roku. Podejmując studia I stopnia w Kielcach otrzymujesz gwarancję, że zdobyte kompetencje będą respektowane przez wszystkie kraje europejskie, dzięki czemu z powodzeniem rozważysz kontynuowanie kształcenia na studiach drugiego stopnia na dowolnie wybranej uczelni w jednym z krajów europejskich, dzięki przyjętej przez Polskę Deklaracji Bolońskiej.

Ogromna uniwersalność, jaka jest związana z uzyskaniem tytułu licencjata lub inżyniera, a jednocześnie wyższego wykształcenia, jest doceniana przez wielu przyszłych kandydatów do podjęcia studiów, a także samych pracodawców – powiedzieć, że posiadanie dyplomu ukończenia studiów ułatwia kształtowanie swojej ścieżki zawodowej, to jak nic nie powiedzieć.

Ukończenie studiów pierwszego stopnia w Kielcach stwarza absolwentom ogromne możliwości. Mogą oni nie tylko rozważyć niezwłoczne podjęcie pracy zawodowej, ale również podjąć dalsze kształcenie w ramach studiów magisterskich na dowolnie wybranej uczelni wyższej, która posiada w swojej ofercie studia drugiego stopnia na kierunku identycznym, jak ten, z którego uzyskamy dyplom lub pokrewnym.

Aby dostać się na studia pierwszego stopnia na wymarzonym kierunku, należy zapoznać się z regulaminem kształcenia, prezentowanym przez konkretną uczelnię. W ten sposób dowiesz się, jakie przedmioty odgrywają główną rolę w procesie rekrutacji. Może okazać się również, że dana uczelnie rezygnuje z konkursu świadectw na rzecz przyjęcia kandydatów na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Wówczas powinieneś zadbać o dopilnowanie terminu, w którym będziesz mógł zarejestrować swoją kandydaturę na wybrany wcześniej kierunek studiów.

Marzysz o uzyskaniu wyższego wykształcenia? Zdajesz sobie sprawę z ogromnej konkurencji, jaka jest obecna na współczesnym rynku pracy? Chciałbyś uzyskać tytuł licencjata lub inżyniera, a wraz z nim uprawnienia do rozpoczęcia kształtowania swojej kariery zawodowej? Jeżeli tak, to rozpoczęcie studiów I stopnia będzie dla ciebie najlepszą z możliwych opcji.

Komentarze (0)