Celem kształcenia jest przekazanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianych nauk społecznych, w tym przede wszystkim nauk o prawie i administracji oraz podstawowej wiedzy ekonomicznej. Studenci na kierunku administracja nabywają wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim kompetencje społeczne do działania w sposób obywatelski (społeczny), uzyskują wszechstronnie przygotowanie do pełnienia różnorodnych ról społecznych, do sprawowania funkcji, w tym menedżerskich, w szeroko rozumianej administracji - zarówno w administracji publicznej (rządowej i samorządowej), gospodarczej jak też w instytucjach i podmiotach niepublicznych. Kompetencje związane z edukacją obywatelską i umiejętnością promowania właściwych jej treści.
Administracja jako kierunek studiów stanowi jeden z trwałych elementów wiedzy współczesnego urzędnika bez względu na miejsce, w którym będzie on zatrudniony. Studiowanie na tym kierunku ma na celu nie tylko przygotować nowoczesnych administratywistów, profesjonalnych, przyszłych urzędników do wykonywania zadań związanych z pracą w instytucjach sektora publicznego. Wymienione umiejętności i postawy zostają osadzone na zdobytej w trakcie studiów wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu problematyki wiążącej się ze sferą działalności administracji publicznej, jak również wiedzy na temat fundamentalnych instytucji ekonomicznych, gospodarczych, społecznych i prawnych.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Administracja brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Administracja jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz średnia uzyskanych ocen w toku studiów.
Studia pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe dostarczają absolwentom zarówno ogólną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, jak i umiejętności praktycznego działania w sytuacjach kryzysowych oraz kompetencje społeczne, ułatwiające podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa. Absolwent będzie dysponował:
- podstawowym zasobem wiedzy ogólnej z zakresu filozofii bezpieczeństwa, historii, nauki o społeczeństwie i polityce;
- wiedzą z zakresu nauk o bezpieczeństwie, ekonomicznych, prawnych i politycznych, umożliwiającą rozumienie charakteru i mechanizmów funkcjonowania bezpieczeństwa narodowego oraz wiedzą kierunkową z zakresu ogólnej i polskiej problematyki bezpieczeństwa, polityki bezpieczeństwa w wymiarze krajowym i ponadnarodowym, zarządzania bezpieczeństwem m.in. zaznajamiając się z: prawnymi podstawami bezpieczeństwa; stosunkami międzynarodowymi i ich wielopłaszczyznowym kontekstem; współczesnymi zagrożeniami cywilizacyjnymi mającymi podłoże zarówno o charakterze militarnym, jak i niemilitarnym; funkcjonowaniem instytucji kształtujących środowisko bezpieczeństwa na różnych szczeblach funkcjonowania Państwa;
- umiejętnościami w tym m.in: analizowania i stosowania zasad prawnych oraz procedur bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w odniesieniu zarówno do skali globalnej czy narodowej, ale także regionalnej i lokalnej, a także refleksji nad integralnością i efektywnością systemu zarządzania kryzysowego jako elementu systemu bezpieczeństwa narodowego; rozpoznawania, diagnozowania i definiowania zasadniczych problemów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, umocowanym w historycznych doświadczeniach, a także wyzwań bezpieczeństwa globalnego i europejskiego;
- kompetencjami społecznymi takimi jak m.in.: przygotowanie do pracy na stanowiskach w administracji publicznej (w szczególności w jednostkach organizacyjnych służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe); kierowanie zespołami ludzkimi wykonującymi nowe zadania związane z zagrożeniami powodowanymi przez współczesne uwarunkowania cywilizacyjne; posługiwanie się fachową literaturą oraz aktualnym ustawodawstwem z zakresu działalności związanej z bezpieczeństwem narodowym;
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe jest konkurs dyplomów – ocena na dyplomie.
Celem kształcenia na kierunku ekonomia jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy, umiejętności i zachowań składających się na sylwetkę absolwenta. Czas realizacji programu kształcenia oraz sekwencja przedmiotów określonych w planie studiów umożliwiają osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia w postaci wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych.
Kluczowe treści kształcenia określone w przedmiotach podstawowych/kierunkowych dotyczą przedmiotów bezpośrednio związanych z ekonomią. Każda z grup przedmiotów do wyboru ponadto daje studentom możliwość uzyskania, poza umiejętnościami kształtowanymi przez przedmioty podstawowe i kierunkowe, dodatkowej wiedzy i umiejętności właściwych dla danej grupy.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Ekonomia brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Ekonomia jest rozmowy kwalifikacyjnej oraz średnia uzyskanych ocen w toku studiów.
Nadrzędnym celem programu kształcenia na kierunku finanse i rachunkowość jest wyposażenie absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje osób odpowiedzialnych za finanse i rachunkowość jednostek organizacyjnych, zarówno sektora prywatnego jak i publicznego.
Program kształcenia uwzględnia zarówno przedmioty podstawowe, takie jak m.in.: mikroekonomia, podstawy makroekonomii, zarządzanie czy bankowość, wsparte wiedzą i umiejętnościami z zakresu matematyki, ekonometrii, matematyki finansowej, jak i kierunkowe takie jak: finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, rachunkowość, analiza finansowa czy controlling. Program studiów uwzględnia także wiedzę specjalistyczną z szeroko definiowanych obszarów rachunkowości i finansów.
Absolwent kierunku zdobędzie umiejętności analizy zjawisk i procesów gospodarczych w wymiarze makro- i mikroekonomicznym, a także sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw i jednostek sektora publicznego. Absolwent kończąc studia na kierunku finanse i rachunkowość będzie rozumiał znaczenie finansów w działalności przedsiębiorstw i jednostek sektora publicznego, a także dostrzegał potrzebę opracowania strategii finansowania, odpowiadającej działalności konkretnej jednostki organizacyjnej.
Będzie potrafił wskazać odpowiednie źródła finansowania działalności krótko- i długookresowych, co poprzedzi ich analizą i jak najlepszym dopasowaniem do sytuacji przedsiębiorstwa. Będzie znał regulacje prawne związane z prowadzeniem finansów i rachunkowości. Dzięki zajęciom o charakterze praktycznym, jak i teoretycznym kształtować się będą kompetencje związane z zarządzaniem finansami, prowadzeniem rachunkowości i dokonywaniem analiz ekonomiczno-finansowych. Student będzie posiadał umiejętności językowe zgodnie z wymaganiami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego określonymi dla poziomu B2.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość jest ocena na dyplomie.
Celem kształcenia na kierunku kryminologia stosowana jest wyposażenie absolwenta w pełną i wszechstronną wiedzę z zakresu kryminologii i nauk jej pokrewnych, m.in. o przestępstwie jako szczególnej formie zachowania dewiacyjnego, przestępczości jako pewnego rodzaju zjawisku społecznym, mechanizmach kontroli społecznej, sprawcy przestępstwa, ofierze przestępstwa, analizowaniu i przeciwdziałaniu czynom kryminogennym, a także w pogłębioną wiedzę z zakresu prawa, polityki karnej oraz metod pracy kryminalistycznej związanej z prawem karnym procesowym i postępowaniem dowodowym.
Celem jest także kształtowanie umiejętności rozpoznawania, opisu i wyjaśniania przebiegu procesów wpływających na przestępczość i powstawanie patologii społecznych, a także wyposażenie studentów w interdyscyplinarną wiedzę obejmującą różne koncepcje naukowe odnoszące się do etiologii i przebiegu procesów przestępczych; umiejętność diagnozowania, analizowania i rozstrzygania konkretnych problemów w praktyce kryminologicznej.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Kryminologia stosowana brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Głównym celem kształcenia na kierunku studiów logistyka jest ukształtowanie sylwetki absolwenta posiadającego określony zasób wiedzy z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, organizacji transportu i spedycji oraz umiejętności menedżerskie. Studia na kierunku logistyka przygotowują do organizowania, zarządzania i kontrolowania systemów logistycznych w przedsiębiorstwie.
Absolwent tego kierunku powinien:
- posiadać wiedzę w dziedzinie organizowania, funkcjonowania, zarządzania i kontrolowania nowoczesnych systemów logistycznych, transportu i spedycji;
- posiadać umiejętności analizy otoczenia rynkowego i konkurencyjnego przedsiębiorstwa, zasobów wewnętrznych oraz planowania strategii logistycznych, zarządzania produkcją i usługami, finansami i personelem przedsiębiorstwa;
- umieć dokonywać wyboru form przepływów w łańcuchu logistycznym oraz zarządzać zapasami i kosztami logistycznymi;
- umieć wdrażać optymalne strategie transportu wewnętrznego i zewnętrznego, opracowywać plany zamówień usług transportowych oraz dystrybucji produktów;
- mieć wyrobiony nawyk ustawicznego samokształcenia, pozwalający elastycznie dostosowywać się do zmieniającego się otoczenia i podjęcia studiów drugiego stopnia.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Logistyka brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
ZWIŃ
|
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Politologia jest złożenie wymaganych dokumentów. W przypadku przekroczenia limitu - ranking ostatecznego wyniku studiów zawartego w suplemencie lub zaświadczeniu wydanym przez uczelnię.
Nadrzędnym celem kształcenia na kierunku prawo jest wyposażenie absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne osób potrafiących wykorzystywać i integrować wiedzę teoretyczną z zakresu prawa i powiązanych z nim dyscyplin w celu analizy problemów prawnych i poszukiwania sposobów ich rozwiązywania. W ujęciu praktycznym celem kształcenia jest ukształtowanie umiejętności sprawnego obserwowania i interpretowania zjawisk społecznych i gospodarczych oraz analizowania ich powiązania z różnymi obszarami działalności prawnej.
Program studiów obejmuje zarówno przedmioty podstawowe, takie jak m.in. prawo rzymskie, prawo konstytucyjne, prawo europejskie, jak i kierunkowe, w którym uwzględniono podstawowe dyscypliny prawnicze takie jak np.: prawo cywilne, prawo karne (materialne, skarbowe, procesowe), prawo administracyjne, prawo gospodarcze. Ponadto, program uzupełniony między innymi o zajęcia z historii państwa i prawa, logiki prawniczej, ekonomii czy też polityki społeczno-gospodarczej, co umożliwi studentowi rozpoznanie miejsca nauk prawnych wśród innych nauk społecznych w wymiarze historycznym oraz roli i znaczenia prawa we współczesnym świecie.
ZWIŃ
Studia jednolite magisterskie |
W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunku Prawo brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Stosunki międzynarodowe brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe jest ocena na dyplomie.
Studia skandynawskie koncentrują się głównie na filologii duńskiej, norweskiej i szwedzkiej , zwłaszcza językoznawstwie , historii i kulturoznawstwie . Dania, Norwegia i Szwecja tworzą Skandynawię zgodnie z definicją panującą w samej Skandynawii, a większość ludzi to Skandynawowie w sensie etnicznym, którzy mówią językami skandynawskimi w sensie językowym. Studia skandynawskie zazwyczaj obejmują również filologię islandzką i farerską oraz filologię związaną z mniejszością szwedzką w Finlandii. Dziedzina jest także domem dla badań związanych ze skandynawską diasporą, a także z regionami dotkniętymi przez skandynawski kolonializm .
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Studia skandynawskie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Przeprwowadzonie zostanie egzamin z języka angielskiego.
Celem kształcenia na kierunku zarządzanie jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy, umiejętności i zachowań składających się na sylwetkę absolwenta. Zgodnie z nią absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku zarządzanie wykazuje się:
- wiedzą dotyczącą zarządzania i dyscyplin komplementarnych,
- wiedzą specjalistyczną odnoszącą się do poszczególnych funkcji zarządzania,
- umiejętnością stosowania narzędzi menedżera, metod i technik planowania, organizowania, koordynowania, kontrolowania, motywowania,
- umiejętnością pełnienia poszczególnych ról menedżerskich na każdym szczeblu kierowniczym,
- umiejętnościami interpersonalnymi i koncepcyjnymi,
- umiejętnością twórczego myślenia i działania, związaną z koniecznością dostosowywania się do zmiennych warunków otoczenia,
- umiejętnościami dodatkowymi: znajomość technik komputerowych, języka obcego, pracy zespołowej,
- przygotowaniem do podjęcia ewentualnie pracy naukowej, w tym umiejętnością pozyskania i weryfikacji informacji z różnych źródeł, jej przetwarzania, analizy, syntezy, prezentacji wyników.
Realizacja programu studiów przygotowuje do podjęcia pracy zawodowej w charakterze menedżera niższego i średniego szczebla zarządzania w różnorodnych organizacjach, w tym w przedsiębiorstwach, jednostkach administracji publicznej, organizacjach non profit, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Studia II stopnia |
Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Zarządzanie jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz średnia uzyskanych ocen w toku studiów.
W przekazywaniu treści z zakresu zarządzania w politykach publicznych za punkt wyjścia należy przyjąć wiedzę ogólną z dziedziny nauk społecznych, szczególnie z nauk o polityce i administracji oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Głównym celem nauczania jest kształtowanie świadomości w dziedzinie procesów społecznych, politycznych oraz ekonomicznych określających funkcjonowanie szeroko rozumianego samorządu – od szczebla gminy (miasta) do szczebla regionalnego.
Osią procesu kształcenia jest zbudowanie wszechstronnej wiedzy na temat zarządzania w instytucjach publicznych oraz społecznych, których działanie definiuje środowisko funkcjonowania jednostki w nowoczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie.
Projektowany charakter oraz struktura kierunku Zarządzanie w politykach publicznych są wyrazem świadomości nieliniowości procesów oddziałujących na społeczeństwo obywatelskie, w tym wzrostu znaczenia instytucji samorządowych (jako pochodnej rosnącego upodmiotowienia jednostki i ewolucji ustrojów demokratycznych) oraz presji zmian technologicznych (wyrażającej się we wzroście roli informacji oraz szans, wyzwań i zagrożeń z nim związanych).
ZWIŃ
Studia I stopnia |
W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Zarządzanie w politykach publicznych brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Jeżeli jesteś ambitny to wybór prawa na tym wydziale jest doskonały
Młodym osobom, które chcą w życiu osiągnąć sukces polecam studiowanie na tym uniwersytecie, nawet stosunkowo nudny kierunek jakim jest ekonomia, jest ciekawie prowadzony i zachęca do nauki
Mimo dużej ilości wiedzy teoretycznej zajęcia na politologii i tak są ciekawe a to bardzo duży plus!
Studiuje tutaj prawo i to był jeden z lepszych wyborów ;)
Jak chcesz się rozwinąć to zacznij tu studiować ;)
Miła atmosfera, super wykładowcy i możliwość rozwoju to cechy, które charakteryzują ten Wydział
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite:
Studia I stopnia:
Studia II stopnia:
Jednolite: