Kierunki studiów w Gdańsku związane z intermediami są zróżnicowane i obejmują szeroki zakres przedmiotów, łącząc sztukę wizualną, nowe media i technologie. Program studiów został zaprojektowany w taki sposób, aby rozwijać umiejętności artystyczne oraz techniczne studentów.
Uczestnicy uczą się podstawowych technik rysunku i malarstwa, studium postaci czy kompozycji. Pracują też z różnymi materiałami, tworzeniem form przestrzennych czy technik rzeźbiarskich. Zapoznają się także z obsługą programów graficznych do tworzenia cyfrowych ilustracji.
Uczelnie w Gdańsku w ramach tego kierunku przygotowały także zajęcia z podstaw performance, które obejmują techniki i zasady performance, pracę z ciałem czy przestrzenią. W programie uwzględniono także intensywne zajęcia praktyczne, w ramach których studenci eksperymentują z różnymi technikami i mediami.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku intermedia możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia licencjackie,
-
studia magisterskie.
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Absolwenci znają zasady kompozycji, perspektywy i proporcji. Tworzą formy przestrzenne z różnych materiałów, takich jak glina, metal czy drewno. Potrafią samodzielnie tworzyć i montować filmy wideo, pracować z kamerą czy oświetleniem.
Obsługują programy graficzne i tworzą cyfrowe ilustracje. Znają techniki animacji 2D i 3D, potrafiąc tworzyć efekty specjalne, animację postaci i obiektów. Wiedzą też, jak programować i tworzyć interaktywne instalacje czy aplikacje.