Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku bankowość cyfrowa to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.
Studia podyplomowe w Poznaniu na tym kierunku są zaprojektowane w celu zapewnienia wiedzy i umiejętności niezbędnych do zarządzania oraz rozwijania usług bankowych w środowisku cyfrowym. Kierunek ten koncentruje się na nowoczesnych technologiach i innowacjach, które kształtują współczesny sektor bankowy. Celem studiów z zakresu bankowości cyfrowej jest przygotowanie specjalistów zdolnych do efektywnego zarządzania nowoczesnymi technologiami w bankowości, rozumienia trendów cyfrowych oraz implementacji innowacyjnych rozwiązań w sektorze finansowym. Program ma na celu rozwijanie umiejętności analitycznych, technologicznych i zarządczych niezbędnych do efektywnego funkcjonowania w dynamicznie zmieniającym się środowisku bankowym.
Studia te przygotowują absolwentów do pracy w roli specjalistów do spraw bankowości cyfrowej, którzy zarządzają i rozwijają produkty oraz usługi bankowe w środowisku cyfrowym. Wdrażają też rozwiązania technologiczne i innowacje w bankach. Jako menedżerowie do spraw projektów FinTech będą z kolei koordynować projekty związane z technologiami finansowymi.
Studia w Poznaniu na tym kierunku skierowane są dla absolwentów studiów wyższych.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Program studiów obejmuje szereg modułów, które koncentrują się na różnych aspektach bankowości cyfrowej. Przykładowe moduły obejmują wprowadzenie do bankowości cyfrowej, technologie finansowe FinTech, bezpieczeństwo IT i zarządzanie ryzykiem.
W trakcie wykładów prezentowane są teoretyczne aspekty związane z najnowszymi informacjami na temat trendów i innowacji w bankowości cyfrowej. Podczas ćwiczeń praktycznych studenci pracują nad rzeczywistymi przypadkami biznesowymi lub symulacjami, pozwalającymi na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.
Warsztaty obejmują z kolei pracę nad projektami, dyskusje grupowe oraz sesje z ekspertami. Koncentrują się na rozwijaniu umiejętności praktycznych i kreatywnych.
Studia na kierunku bankowość cyfrowa, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Absolwenci potrafią planować, wdrażać i monitorować projekty związane z technologiami finansowymi, takie jak rozwój nowych aplikacji czy systemów płatności. Analizują dane klientów i transakcji, tworzą raporty oraz wizualizacje danych.
Zabezpieczają systemy informatyczne i dane przed zagrożeniami, zarządzają ryzykiem w kontekście cyberbezpieczeństwa. Analizują także zagrożenia, audyty bezpieczeństwa i zarządzają incydentami.
Samodzielnie opracowują i wdrażają strategie rozwoju nowych produktów i usługi bankowe w środowisku cyfrowym. Poza tym znają regulacje prawne dotyczące bankowości cyfrowej i technologii finansowych, zapewniając zgodność z wymogami prawnymi.
Studia na kierunku bankowość cyfrowa trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci mogą pracować jako specjaliści do spraw bankowości cyfrowej, którzy odpowiadają za rozwijanie i zarządzanie produktami oraz usługami bankowymi w środowisku cyfrowym. Mogą również zajmować się wdrażaniem nowych technologii i innowacji w bankach.
Jako menedżerowie do spraw projektów FinTech koordynują projekty związane z technologiami finansowymi, takie jak rozwój aplikacji mobilnych czy systemów płatności. Zarządzają też zespołem projektowym i monitorują postęp prac.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bankowość cyfrowa
Kształcenie to przygotowuje do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku, gdzie technologia odgrywa istotną rolę w redefiniowaniu usług finansowych.