Fotonika - Warszawa

Studia w Warszawie

fotonika

Odkryj fotonike w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.02.2023

Fotonika studia Warszawa 2023 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Fotonika w Warszawie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Studia na kierunku fotonika w Warszawie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Warszawie fotonikę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 2 uczelniach publicznychPolitechnice Warszawskiej (Wydział Fizyki PW, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW) oraz Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Fizyki UW).
 

Opis kierunku

Zależy Ci na zdobyciu interdyscyplinarnego wykształcenia technicznego? Wybierz fotonikę! Dzięki studiom w Warszawie na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z pogranicza nauk takich jak fizyka, optyka, elektronika czy informatyka. Nieobce będą dla ciebie także tajniki królowej nauk, czyli informatyki.

 

Praca po studiach

W trakcie kształcenia poznasz między innymi zasady projektowania i modelowania układów fotonicznych. Poznasz także elementy budowy i działania elementów optoelektronicznych, technik pomiarowych i technik optycznego przetwarzania informacji. Po studiach fotonicznych można rozwijać się zawodowo między innymi w ośrodkach badawczo-rozwojowych, a także wszelkich przedsiębiorstwach przemysłowych wykorzystujących nowoczesne rozwiązania przemysłowe.

czytaj dalej wszystko o Fotonika - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek FOTONIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Fotonika stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie fotonika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Elektronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku elektronika

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Fizyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku fizyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fotonika w Warszawie?

Domyślasz się zapewne, że największe znaczenie podczas procedury rekrutacyjnej będą mieć przedmioty ścisłe. Studia na kierunku fotonika zarezerwowane są bowiem dla tych absolwentów szkół średnich, którzy nigdy nie mieli problemu z przedmiotami takimi jak: matematyka, fizyka, czy informatyka.

Pamiętaj także, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – wtedy jest duża szansa, że na pewno znajdziesz się na listach osób przyjętych!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fotonika w Warszawie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FOTONIKA?

Nie masz pomysłu, na studia wyższe i jednocześnie chciałbyś wybrać profil kształcenia, który wyda się wyjątkowo przyszłościowy? Wybierz fotonikę! To interdyscyplinarna nauka techniczna, która wykorzystuje zdobycze optyki, elektroniki i informatyki w celu przetwarzania informacji. Brzmi abstrakcyjnie? Możesz być spokojny – to jedna z tych dyscyplin ścisłych, od których dziś w szczególności zależne są wszelkie zdobycze cyfryzacji, a wiec i nasze funkcjonowanie w Internecie.

Studia na kierunku fotonika będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałby w szczególności rozwijać swoje pasje techniczne i ścisłe. Jeśli nie boisz się zatem wyzwań intelektualnych oraz interesujesz się nowinkami ze świata nauki i technologii, to możesz mieć niemal pewność, że studia o tym profilu przyniosą ci dużo satysfakcji. Pamiętaj jednak, że nie jest to kierunek zarezerwowany dla każdego absolwenta szkoły średniej – szansę na kształcenie mają wyłącznie najlepsi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fotonika możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku fotonika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku.

Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś większość absolwentów szkół średnich pragnie wybierać takie kierunki studiów, dzięki którym rozwijać będą nie tylko swoje pasje, lecz także zapewnią sobie atrakcyjne wykształcenie. Znaczenie ma także wybór odpowiedniego miasta. Obecnie studia w Warszawie cieszą się największą popularnością – to tam znajdują się bowiem najlepsze uczelnie. Jeśli i tobie zależy na kształceniu w stolicy, to studia na kierunku fotonika rozpoczniesz na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Swoją przygodę z fotoniką rozpoczniesz przede wszystkim od zgłębiania podstawowych nauk ścisłych. To one dadzą ci niezbędne podwaliny, dzięki którym zrozumienie dużo bardziej skomplikowanych zagadnień będzie relatywnie proste. Przygotuj się zatem na mnóstwo zajęć poświęconych matematyce, czy fizyce. Oprócz tego w siatce programowej odnajdziesz:

  • materiały i struktury fotoniczne
  • podstawy fotoniki
  • podstawy fotografii

Ile trwają studia na kierunku fotonika w Warszawie?

Studia na kierunku Fotonika w Warszawie trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Fotonika w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FOTONIKA?

Osoby, które posiadają tytuł naukowy inżyniera, nie muszą współcześnie martwić się o zatrudnienie. Na aktualnym rynku pracy pojawiają się bowiem nieustannie propozycje, które skierowane są właśnie do tej grupy zawodowej. Jeśli czujesz zatem, że przedmioty ścisłe stanowią twoją mocną stronę, to zdecyduj się na studia na politechnice – nie będziesz musiał martwić się o pracę. Dodatkowo uczelnie w Warszawie starają się zapewnić swoim studentom dostęp do najlepszych praktyk i staży.

A gdzie konkretnie znajdziesz pracę jako abiturient fotoniki? Przede wszystkim czeka na ciebie szeroko rozumiana branża IT, gdzie zajmować się będziesz wdrażaniem nowych rozwiązań cyfrowych i technologicznych. Zatrudnienie znajdziesz także w wielu różnorodnych sektorach przemysłowych, które czerpią z rozwiązań elektronicznych i optycznych. Swoją karierę możesz rozwijać także w:

  • klasycznych zakładach fotonicznych
  • instytucjach teleinformatycznych

 

Jeśli czujesz, że masz duszę badacza, to możesz rozwijać się we wszelkich ośrodkach badawczych.

Gdzie studiować na kierunku fotonika w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Warszawskiej oraz jako specjalność na Uniwersytecie Warszawskim.

Uczelnie na których można studiować kierunek fotonika w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek fotonika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Fizyki PW) stacjonarne studia I stopnia więcej
Uniwersytet Warszawski (Wydział Fizyki UW) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Fotonika w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fotonika Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fotonika Warszawa studia stacjonarne

Kierunki fizyczne w Warszawie

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia inżynierskie w Warszawie

Politechnika Warszawska kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia