Studia fizyczne Warszawa

Studia fizyczne Warszawa

Studia fizyczne Warszawa

Największy wybór studiów

fizycznych w Warszawie

Odkryj kierunki fizyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Fizyka studia Warszawa | woj. mazowieckie

Studia fizyczne dziś to nie tylko zakuwanie wzorów, obliczenia, wykłady i seminaria. To prawdziwa przygoda w realizacji intrygujących projektów, mających zmienić oblicze świata! Fizyka wykorzystywana jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Nie może jej zabraknąć nawet w gastronomii! Szeroki wachlarz specjalizacji powstał właśnie z myślą o współczesnych fizykach i możliwych dlań miejscach pracy. Często wybrane specjalizacje obejmują dwa wydziały, łączą wiedzę, by dać studentom tym większą możliwość poznania specjalistycznych tajemnic. Powstają kierunki łączące wiedzę fizyczną z chemiczną, matematyczną, jak i geograficzną.

Jeśli z fizyką czujesz się jak za pan brat, to może warto przyjrzeć się realnym korzyściom z tytułu jej dokładnego poznania? Jednak samo poczucie bliskości z fizyką nie wystarczy, by w tym zawodzie odnieść sukces. Fizykom niezwykle potrzebna jest staranność, dokładność, jak i cierpliwość. Jeśli będziesz wykonywać różnego rodzaju doświadczenia, również powinieneś wziąć pod uwagę zdolności manualne. Dobra kondycja, wzrok, a także samozaparcie to podstawy dla przyszłego fizyka! Co takiego uzyskasz na studiach fizycznych w Warszawie? Przygotowanie do pracy w instytutach naukowych, laboratoriach badawczych, firmach informatycznych oraz oczywiście w szkolnictwie.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA FIZYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI Z FIZYKĄ W WARSZAWIE

astronomia
fotonika
optometria
photonics
Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia z fizyką w Warszawie

Jeśli Twoim konikiem w szkole średniej była fizyka, chemia, biologia czy matematyka to idealnie! Wystarczy bardzo dobrze zdać egzamin maturalny, z któregoś z tych kierunków – nie musi być to typowo fizyka, by dostać się na studia fizyczne w Warszawie. Oprócz przedmiotu ścisłego, komisje rekrutacyjne biorą pod uwagę ilość zdobytych punktów z języka obcego. Dziś bez znajomości języków obcych, żadna nauka nie ma szans powodzenia, dlatego warto od razu pomyśleć o jakimś certyfikacie z języka angielskiego, który znacząco podniesie Wasze kwalifikacje i zwiększy możliwość zaklepania sobie miejsca na studiach fizycznych w Warszawie!

szczegółowe wymagania na uczelniach

STUDIA FIZYCZNE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

Praca po studiach fizycznych

Będąc absolwentem fizyki i mając co nieco pojęcia, gdzie ów dziedzina znajduje swoje zastosowanie, z pewnością nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem odpowiedniej dla Was pracy. Fizyka jest podstawą każdej części życia, więc specjalistów od jej rozumienia i umiejętnego wykorzystywania potrzeba praktycznie wszędzie. Największa grupa absolwentów znajduje zatrudnienie w różnego rodzaju laboratoriach analitycznych, medycznych, diagnostycznych, jak i w placówkach opieki zdrowotnej, w przemyśle farmaceutycznym. Sporo osób zajmuje się ochroną środowiska i opracowywaniem nowych rozwiązań technologicznych przyjaznych ekologii. W sektorze nowych technologii fizycy tworzą nowe rozwiązania do zastosowania w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, jak i budowlanym.

Zdolniejsi, szaleni naukowcy pozostają w instytutach badawczych, w których prowadzone są bardzo często tajne projekty, mające związek z astronomią, jak i bronią jądrową. Dzięki otwartym granicom i swobodnemu przepływowi wiedzy, studenci i absolwenci fizyki, mogą wraz z kolegami i koleżankami z zagranicy tworzyć niesamowite badania, o których mówi cały świat. Często takie grupy zdolnych, młodych fizyków opracowują nową technologię, łączą się i zakładają start up’y, które potem są kasowym hitem! Może i ty, dzięki studiom fizyki, dołączysz do takiej grupy z przyszłością?

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA FIZYCZNE

Wydział Fizyki

 • Fizyka (specjalności II stopnia: Biofizyka, Fizyka biomedyczna, Fizyka jądrowa i cząstek elementarnych, Fizyka materii skondensowanej i nanostruktur półprzewodnikowych, Metody jądrowe fizyki ciała stałego, Metody rentgenowskie w fizyce materii skondensowanej, Fizyka teoretyczna, Fotonika, Geofizyka, Metody fizyki w ekonomii (ekonofizyka), Matematyczne i komputerowe modelowanie procesów fizycznych, Nauczanie i popularyzacja fizyki, Optyka) – studia I i II stopnia, stacjonarne
 • Astronomia – studia I i II stopnia
 • Zastosowanie fizyki w biologii i medycynie – biofizyka molekularna, projektowanie molekularne i bioinformatyka, fizyka medyczna neuroinformatyka – studia I i II stopnia
 • Europejskie studia optyki okularowej i optometrii – studia I stopnia
 • Inżynieria nanostruktur (specjalności II stopnia: Nanotechnologie i Charakteryzacja Nowych Materiałów, Fotonika, Modelowanie Nanostruktur i Nowych Materiałów – studia I i II stopnia
 • Geofizyka w geologii – studia I stopnia
 • Energetyka i chemia jądrowa – studia I i II stopnia
 • Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej oferuje kształcenie na kierunkach:
 • Fizyka Techniczna – specjalności: optoelektronika, fizyka komputerowa, materiały i nanostruktury, fizyka medyczna – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne
 • Fotonika – studia I i II stopnia, stacjonarne, niestacjonarne,
 • Nanostruktury – studia II stopnia, stacjonarne
 • Ekologiczne źródła energii – studia II stopnia, stacjonarne
 • Fizyka i technika jądrowa – studia II stopnia, stacjonarne
 • Modelowanie układów złożonych – studia II stopnia, stacjonarne
 • Fizyka medyczna – studia II stopnia, stacjonarne
 • Informatyka optyczna – studia II stopnia, stacjonarne

dowiedz się więcej

 


UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO STUDIA FIZYCZNE

Także Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oferuje kształcenie na kierunku FIZYKA - studia I i II stopnia na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym.

dowiedz się więcej

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)