Administracja i finanse samorządowe

Administracja i finanse samorządowe

Administracja i finanse samorządowe

Studia w Warszawie

adminiastracja i finanse samorządowe

Odkryj studia administracja i finanse samorządowe w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Administracja i finanse samorządowe studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Chcesz lepiej zrozumieć zasady organizacji pracy urzędów? Swoją przyszłość zawodową wiążesz z sektorem działalności urzędniczej? Chciałbyś wiedzieć, jak planować i organizować wykonywanie zadań jednostki samorządowej? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to możesz śmiało rozważyć jedną z propozycji, która pojawiła się w ofercie warszawskich ośrodków akademickich. A jest to: administracja i finanse samorządowe.

Jak sama nazwa wskazuje – obejmuje ona dwie potężne dziedziny i wyposaży cię w zakres unikalnych kompetencji, które szybko zostaną docenione. Otrzymasz bowiem interdyscyplinarne wykształcenie z zakresu prawa, finansów, czy oczywiście administracji. W siatce programowej odnajdziesz przykładowo przedmioty takie jak: prawo finansowe samorządu terytorialnego, prawo finansowe samorządu terytorialnego, akty prawa miejscowego, czy gospodarkę komunalną.

Po ukończeniu kształcenia będzie na ciebie czekać wiele interesujących możliwości zawodowego rozwoju. Możesz pracować bowiem jako pracownik urzędów gmin, czy samorządowych jednostek organizacyjnych lub specjalista w zakładach i spółkach komunalnych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Administracja i finanse samorządowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Program studiów i przedmioty

Studenci administracji i finansów samorządowych w trakcie zajęć poznają m.in.: zasady organizacji pracy urzędów organów samorządu terytorialnego; sposoby projektowania aktów prawa miejscowego; procesy towarzyszące planowaniu i kontrolowaniu budżetu jednostki samorządowej; zasady współpracy jednostki samorządowej z organizacjami społecznymi.

W programie tej ścieżki kształcenia mieszczą się przedmioty poświęcone np.: prawnym, ekonomicznym i społecznym aspektom zarządzania działaniami samorządów terytorialnych, specyfice gospodarki lokalnej czy sposobom koordynowania działań poszczególnych organów administracji samorządowej.

W programie studiów na administracji i finansów samorządowych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Ustrój samorządu terytorialnego
  • Prawo finansowe samorządu terytorialnego
  • Gospodarka komunalna
  • Nadzór nad jednostkami samorządu terytorialnego
  • Akty prawa miejscowego

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zakresu obowiązków jednostek samorządowych czy sposobów zarządzania finansami samorządowymi.

Absolwenci administracji i finansów samorządowych mogą liczyć na zatrudnienie w sektorze administracji zarówno publicznej, jak i prywatnej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia gotowe są do pełnienia funkcji np. urzędniczych, organizacyjnych lub związanych z księgowością i rachunkowością. Cenne umiejętności pozwalają absolwentom także rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Absolwent administracji i finansów samorządowych może szukać zatrudnienia m.in. w:

  • urzędach gmin, starostw, urzędów marszałkowskich
  • samorządowych jednostkach organizacyjnych
  • zakładach i spółkach komunalnych
  • organizacjach pozarządowych
  • własnej działalności gospodarczej

 

Na jakim kierunku

Administracja i finanse samorządowe to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.

 

Administracja studia w Warszawie

Absolwenci administracji doskonale rozumieją zasady funkcjonowania oraz zakres obowiązków organów, urzędów i instytucji podlegających administracji publicznej, dzięki czemu potrafią oni bez problemu stosować przepisy prawa.

Kierunek ten skierowany jest w szczególności do tych osób, które interesują się m.in.: sposobami organizacji pracy urzędu administracji; tworzeniem dokumentów i podejmowaniem decyzji administracyjnych; obsługą obywateli i przedsiębiorców; procedurami administracyjnymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. Uczelnie w Warszawie oferują kandydatom możliwość podjęcia nauki na jednej z wielu ścieżek kształcenia na tym kierunku.

Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)