Analityk rynku finansowego

Analityk rynku finansowego

Analityk rynku finansowego

Studia w Warszawie

analityk rynku finansowego

Odkryj studia analityk rynku finansowego w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Analityk rynku finansowego studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Chciałbyś w przyszłości pracować w prężnie rozwijającym się sektorze bankowym? Lubisz przedmioty ścisłe? Od zawsze interesujesz się finansami? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to propozycja kształcenia jaką jest analityk rynku finansowego powinna spełnić twoje oczekiwania. Dzięki niej będziesz mógł rozwinąć swoje specjalistyczne kompetencje.

Studenci, którzy kształcić się będą na analityków rynku finansowego, odnajdą w programie kształcenia między innymi przedmioty takie jak: strategie przedsiębiorstw na rynku pieniężno-kapitałowym, analiza fundamentalna, psychologia inwestowania,  analiza sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy, czy formy finansowania działalności gospodarczej. Warto podkreślić, że wykształcenie analityków rynku finansowego będzie mieć charakter interdyscyplinarny.

Dodatkowo abiturienci tej propozycji kształcenia nie powinni martwić się o swoje perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Mogą oni śmiało ubiegać się o pracę na giełdach papierach wartościowych, firmach konsultingowych, czy biurach maklerskich. Absolwenci mogą pracować chociażby jako specjaliści do spraw inwestycji kapitałowych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Analityk rynku finansowego

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Pokaż więcej

Program studiów i przedmioty

Studia na ścieżce kształcenia analityk rynku finansowego szkolą studentów w zakresie m.in.: konstruowania portfeli inwestycyjnych; dokonywania wyboru skutecznych narzędzi i metod analizy rynku finansowego; zarządzania i wyceniania instrumentów finansowych; przeprowadzania analizy rynków kapitałowych; wykorzystywania nowoczesnych narzędzi analitycznych czy zarządzania portfelami papierów wartościowych.

Absolwenci ścieżki kształcenia analityk rynku finansowego rozumieją nie tylko ekonomiczne, ale również m.in. prawne, społeczne i technologiczne czynniki wpływające na rozwój sektora finansowego polskiej i międzynarodowej gospodarki. W trakcie zajęć studenci rozwijają swoje umiejętności analityczne, organizacyjne i komunikacyjne, niezbędne do prawidłowego interpretowania sytuacji finansowej różnych podmiotów oraz efektywnego rozwiązywania problemów finansowych.

W programie studiów na ścieżce kształcenia analityk rynku finansowego znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

 • Strategie przedsiębiorstwa na rynku pieniężno-kapitałowym
 • Formy finansowania działalności gospodarczej
 • Analiza i wycena instrumentów finansowych – inwestycje kapitałowe i ostałym dochodzie
 • Analiza sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy
 • Analiza i wycena instrumentów finansowych – derywaty i inwestycje alternatywne
 • Funkcjonowanie GPW
 • Metody wyceny spółek giełdowych
 • Psychologia inwestowania

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: tradycyjnych i innowacyjnych instrumentów finansowych; metod analizy rynku finansowego; specyfiki rynków kapitałowych; sposobów wyceny instrumentów finansowych; technik komunikacyjnych stosowanych w poradnictwie finansowym.

Absolwenci, którym zależy na kontynuowaniu kariery zawodowej ze stanowiskiem analityka rynku finansowego, mogą liczyć na podjęcie pracy jako np. eksperci ds. inwestowania nadwyżek pieniężnych w instrumentach finansowych. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą również aplikować na stanowisko np. doradcy inwestycyjnego, pracownika działów inwestycyjnych czy makler. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują studentów do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent ścieżki kształcenia analityk rynku finansowego może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

 • przedsiębiorstwa, korporacje
 • biura maklerskie i rachunkowe
 • firmy doradztwa finansowego
 • fundusze inwestycyjne i emerytalne
 • firmy ubezpieczeniowe
 • podmioty sektora administracji publicznej
 • banki, instytucje finansowe
 • instytucje Unii Europejskiej
 • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Analityk rynku finansowego to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość i zarządzanie.

 

Finanse i rachunkowość studia w Warszawie

Kierunek finanse i rachunkowość pozwala studentom zdobyć wszechstronną wiedzę oraz cenne umiejętności z zakresu m.in. finansów i rachunkowości przedsiębiorstw czy instytucji – zarówno w prywatnym, jak i publicznym sektorze rynku gospodarczego lub finansowego. Studia te umożliwiają poznać np. funkcjonowanie przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych, a także rozwiązywać problemy z zakresu m.in. bankowości, ubezpieczeń, finansów publicznych, prawa i administracji czy ekonomicznych uwarunkowań działalności gospodarczej.

Absolwenci finansów i rachunkowości zatrudniani są zarówno na krajowym, jak i europejskim rynku pracy. Specjaliści tej dziedziny mogą liczyć na zatrudnienie m.in. w: działach księgowości przedsiębiorstw, bankach i instytucjach finansowych, firmach ubezpieczeniowych lub konsultingowych czy doradztwie finansowym. Finansiści mają też kompetencje, które ułatwią im rozpoczęcie i poprowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)