Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studenci bankowości oraz strategii inwestycyjnych szkolą się w zakresie m.in.: dokonywania analizy portfelowej czy budowania efektywnych strategii inwestycyjnych. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: współczesnym systemom podatkowym czy inżynierii finansowej. Uczestnicy zajęć poznają m.in.: nowoczesne metody oceny projektów inwestycyjnych, podstawy bankowości inwestycyjnej oraz zaawansowane instrumenty finansowe.
Studia na bankowości oraz strategiach inwestycyjnych pozwalają studentom zgłębić również tajniki np.: standardów rachunkowości we współczesnych przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych; ekonometrii w finansach i rachunkowości; nadzoru korporacyjnego; narzędzi informatycznych w finansach i rachunkowości; analizy fundamentalnej i zarządzania wartością firmy; sprawozdawczości finansowej.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia są cenieni zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku pracy. Osoby, które ukończyły bankowość oraz strategie inwestycyjne, mogą liczyć na zatrudnienie np. w komórkach organizacyjnych instytucji lub przedsiębiorstw, które związane są z rachunkowością finansową i menedżerską. Ponadto mogą one szukać pracy np. w urzędzie administracji publicznej, firmie konsultingowej, instytucji finansowej lub towarzystwie ubezpieczeniowym.
Studenci bankowości oraz strategii inwestycyjnych zdobywają wiedzę oraz umiejętności w zakresie np.: projektowania systemów informacyjnych wykorzystywanych w finansach i rachunkowości; diagnozowania zjawisk i procesów występujących w szeroko pojętej bankowości; sporządzania zaawansowanych raportów finansowych; stosowania instrumentów rynku finansowego; zarządzania inwestycjami firmy; współpracowania z podmiotami rynku finansowego; przeprowadzania kontroli i audytu w zakresie bankowości i inwestycji finansowych.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: budżetowaniu finansowemu; ryzykom towarzyszącym inwestycjom; źródłom finansowania; rachunkowości. Uczestnicy zajęć poznają m.in.: zasady funkcjonowania globalnych i lokalnych instytucji finansowych; przepisów prawa finansowego; księgowe systemy komputerowe; standardy kontroli finansowej; sposoby minimalizowania strat przy inwestycjach finansowych.
W programie studiów na bankowości oraz strategiach inwestycyjnych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobów oceny projektów inwestycyjnych; narzędzi i technik służących zarządzaniu finansowemu; strategii budowania portfela osobistego; podstaw bankowości inwestycyjnej.
Absolwenci bankowości oraz strategii inwestycyjnych wyróżniają się kompetencjami, które cenione są np. w biurach świadczących usługi w zakresie rachunkowości i doradztwa podatkowego czy urzędach administracji publicznej. Ponadto wiedza i umiejętności osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są wykorzystywane również m.in. w przedsiębiorstwach, firmach użyteczności publicznej, bankach centralnych i komercyjnych, towarzystwach ubezpieczeniowych czy biurach maklerskich.
Absolwent bankowości oraz strategii inwestycyjnych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Bankowość oraz strategie inwestycyjne to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.
Finanse i rachunkowość to dziedzina ekonomiczna, która skierowana jest w szczególności do osób zainteresowanych m.in.: rynkami kapitałowymi, nowoczesnymi metodami analizy sytuacji finansowej dowolnego podmiotu gospodarczego; funkcjonowaniem instytucji finansowych; organizacją systemu podatkowego; wpływem rynku finansowego na działalność przedsiębiorstwa w Polsce lub za granicą. Kierunek ten związany jest z zagadnieniami charakterystycznymi np. dla prawa, administracji, bankowości, zarządzania, komunikacji społecznej czy marketingu.
Osoby, które ukończyły finanse i rachunkowość, są przygotowane kompleksowo do pełnienia roli np. menedżera lub dyrektora finansowego; specjalisty ds. finansów; księgowego; audytora lub kontrolera finansowego; doradcy podatkowego. Kompetencje absolwentów tego kierunku cenione są zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku. Ponadto finansiści wyróżniają się wiedzą oraz umiejętnościami, które niezbędne są do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie