Sport w Bydgoszczy

Sport w Bydgoszczy

Sport w Bydgoszczy

 

Sport na studiach w Bydgoszczy

Bydgoszcz dobrze wie, że aktywność fizyczna to ważna część życia. Powstają nowe siłownie, kluby fitness, boiska i coraz więcej chętnych te miejsca odwiedza. Studia w Bydgoszczy to świetna okazja do poprawy kondycji naszego umysłu, a także świetna okazja do poprawy naszej kondycji fizycznej.

Na dwóch kółkach zdecydowanie lepiej jest poruszać się po zakorkowanym mieście, a przy okazji zobaczyć, co ciekawego miasto ma do zaoferowania. Dlatego mamy do dyspozycji Bydgoski Rower Aglomeracyjny, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Jak z niego korzystać? To proste. Należy zarejestrować się na stronie internetowej, zaakceptować regulamin i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. I już. Co ważne, ten sposób przemieszczania się należy do najtańszych, gdyż pierwsze dwadzieścia minut jazdy rowerem jest zupełnie bezpłatne. W ramach ciekawostki, warto wspomnieć, że przez Bydgoszcz przebiega najdłuższa w Europie Międzynarodowa Trasa Rowerowa R-1.

Jeśli nie macie jeszcze jasno określonych planów i nie wiecie jaką dyscyplina sportowa zostanie Waszą ulubioną, to można udać się na ulicę Gdańską 163, przy której mieści się związek sportowy Zawisza Bydgoszcz. Tutaj możecie korzystać z dużego kompleksu sportowego, w skład którego wchodzą, między innymi: hala sportowa, strzelnica, kryta bieżnia, hala tenisowa i korty odkryte, siłownia, sala bokserska, hala gimnastyki sportowej, czy boisko lekkoatletyczne.

Dla tych, którzy chcą zsiąść z rowerów i pospacerować, także znajdzie się ciekawa propozycja. Zagęszczenie szlaków w okolicy Bydgoszczy jest największe w regionie i większe niż w wielu innych dużych miastach. Spośród szlaków pieszych można wyróżnić następujące: szlaki Brdy (prowadzą one na północ od Bydgoszczy głównie terenami leśnymi wzdłuż Brdy i Zalewu Koronowskiego), szlaki Wisły (obejmują cztery krainy: Dolinę dolnej Wisły, dorzecze dolnej Wdy, zachodnią część Pojezierza Chełmińskiego i północne krańce Puszczy Bydgoskiej), szlaki Noteci (prowadzą dorzeczem Noteci, obejmując część etnicznych terenów Kujaw i Pałuk, przez Bydgoskie Łąki Nadnoteckie oraz Puszczę Bydgoską, krzyżując się w okolicy Jeziora Jezuickiego).

Jednym z najważniejszych miejsc na sportowej i rekreacyjnej mapie Bydgoszczy jest tor regatowy „Brdyujście”, którego historia sięga końca XIX wieku. Na torze organizowane są regaty kajakowe, wioślarskie, żeglarskie, a także wyścigi smoczych łodzi. Kajakarze mają do dyspozycji dziewięć torów, na których rozgrywane są zawody na dystansie 200, 500, 1000, 2000, 3000 i 5000 metrów. Wioślarze dysponują sześcioma torami o długości 2000 metrów. Trybuny mogą pomieścić tysiąc widzów.

Na biegaczy czeka impreza o nazwie „Maraton Puszczy Bydgoskiej” . Zawodnicy mają możliwość wyboru, na jakim dystansie chcą wystartować, a wszystko to w ciekawym krajobrazie puszczy Bydgoskiej.

Dla sympatyków sportu, ale takich, którzy lubią go tylko z pozycji kibica, także znajdzie się coś interesującego. Najpopularniejszym sportem w Bydgoszczy jest żużel, zatem każdy kto znajdzie się w mieście powinien wybrać się na mecz drużyny Polonii.

 

w Bydgoszczy - zasady rekrutacji

Komentarze (0)