Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Doradztwo podatkowe i kontrola podatkowa to jedna z tych propozycji kształcenia, która odzwierciedla zapotrzebowanie na aktualnym rynku zatrudnienia. Dziś bowiem to właśnie podatki wielokrotnie potrafią spędzać nam sen z powiek. Dlaczego nie zwrócić się więc czasami w stronę specjalisty, który będzie wiedział, jak sobie z nimi poradzić?
Jeśli chcesz być jednym z nich, to będziesz mógł rozwinąć swoje kompetencje na warszawskich uczelniach. W programie kształcenia czekać będą na ciebie różnorodne przedmioty, do których zaliczyć można: rachunkowość instrumentów finansowych, obciążenie fiskalne w przedsiębiorstwie, prawo podatkowe, czy podstawy ekonomii. Jako specjalista z tego obszaru otrzymasz również pogłębioną wiedzę prawniczą.
Doradcy podatkowi i specjaliści do spraw kontroli podatkowej nie powinni mieć żadnego problemu ze znalezieniem zatrudnienia w przyszłości. Czekać na nich będą przede wszystkim wszelkie instytucje w sektorze bankowym. Poza tym mogą oni pracować na stanowiskach eksperckich w przedsiębiorstwach o różnorodnych profilach działalności.
Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość
W programie doradztwa podatkowego i kontroli podatkowej znajdują się przedmioty poświęcone np.: współczesnym systemom podatkowym oraz sposobie ich działania czy wpływie na funkcjonowanie podmiotów rynkowych. W trakcie zajęć studenci poznają np.: pojęcie ryzyka podatkowego oraz funkcje podatków w państwie. Studia na tej ścieżce kształcenia pozwalają także zrozumieć m.in.: regulacje prawne obowiązujące w innych państwach UE czy sposób kształtowania działalności podmiotów gospodarczych przez obciążenia podatkowe.
Absolwenci doradztwa podatkowego i kontroli podatkowej potrafią np.: projektować efektywne strategie finansowania przedsiębiorstw, w tym strategie podatkowe, których celem jest minimalizowanie wydatków podatkowych oraz optymalizacja tych operacji. Studenci tej ścieżki kształcenia szkolą się również w zakresie np.: oceniania efektywności gospodarowania środkami finansowymi oraz analizowania różnorodnych zjawisk ekonomicznych, dotyczących współczesnych przedsiębiorców.
W programie studiów na doradztwie podatkowym i kontroli podatkowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobu funkcjonowania współczesnych systemów podatkowych w Polsce i w krajach UE; zasad i narzędzi rachunkowości podatkowej; efektywnych metod rozliczania podatków; podstaw kontroli podatkowej.
Doradztwo podatkowe i kontrola podatkowa to ścieżka, która pozwala studentom rozwinąć kompetencje niezbędne do pracy w takich zawodach, jak np.: doradca podatkowy, menedżer, specjalista ds. rozliczeń podatkowych, audytor wewnętrzny księgowy, specjalista ds. controllingu, analityk biznesowy. Wiedza oraz umiejętności osób, które ukończyły doradztwo podatkowe i kontrolę podatkową cenione są m.in. w: biurach rachunkowych, biurach obsługi nieruchomości, firmach konsultingowych, biurach doradztwa podatkowego czy kancelariach notarialnych.
Absolwent doradztwa podatkowego i kontroli podatkowej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Doradztwo podatkowe i kontrola podatkowa to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku finanse i rachunkowość.
Studia na finansach i rachunkowości skierowane są do osób, które interesują się m.in.: polityką finansową państw europejskich; strategiami finansowymi i podatkowymi współczesnych przedsiębiorstw; systemem podatkowym w Polsce; organizacją i zakresem działań instytucji finansowych; metodami analizy finansowej. Kierunek ten czerpie z takich dziedzin, jak np.: administracja, prawo, ekonomia, bankowość, zarządzanie, psychologia czy statystyka.
Absolwenci finansów i rachunkowości mogą liczyć na zatrudnienie zarówno w prywatnym, jak i publicznym sektorze krajowego i międzynarodowego rynku. Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, które cenione są na stanowiskach np. kierowniczych, analitycznych, eksperckich, organizacyjnych lub związanych z kontrolą wewnętrzną czy komunikacją w biznesie. Ponadto absolwenci finansów i rachunkowości są przygotowani do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie