Grafika komputerowa

Studia w Warszawie

grafika komputerowa

Odkryj studia grafika komputerowa w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Grafika komputerowa studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Grafika komputerowa to jedna z bardziej popularnych propozycji kształcenia. Powinna być ona jednak wybierana przede wszystkim przez osoby, które dysponują pewną wrażliwością estetyczną i talentem plastycznym. Studenci, którzy zainteresowani są sztuką nowych mediów ich aspektem technicznym mogą czerpać dużo intelektualnej satysfakcji, jeśli wybiorą właśnie tę drogę edukacyjną. Zapoznają się oni chociażby z możliwościami wykorzystania tych narzędzi w przypadku tworzenia różnorodnych projektów granicznych.

Dla studentów również ważne będzie zdobycie takich umiejętności jak budowanie, testowanie i obsługiwanie zaawansowanych systemów informatycznych. W siatce programowej odnajdą oni przedmioty takie jak: projektowanie graficzne, sztuka nowych mediów, programowanie graficznych interfesjów użytkownika, czy programowanie stron internetowych. Po zakończeniu kształcenia studenci mogą znaleźć bardzo atrakcyjne zatrudnienie w potężnym sektorze informatycznym lub np. instytucjach edukacyjnych. To także dobra okazja, by pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej!

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Grafika komputerowa

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Informatyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Program studiów i przedmioty

Studenci grafiki komputerowej rozwijają w szczególności swoje umiejętności w zakresie m.in. zastosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych w ramach rozwoju sztuki nowych mediów. W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone np.: sposobom kreacji projektów graficznych; budowaniu, testowaniu i obsługiwaniu systemów informatycznych w grafice komputerowej czy programowania stron internetowych i graficznych interfejsów użytkownika.

Studia na grafice komputerowej szkolą studentów w zakresie m.in.: projektowania graficznego z wykorzystaniem profesjonalnych aplikacji komputerowych; wykorzystywania nowoczesnych platform do budowy stron internetowych; łączenia kompetencji technologicznych z artystycznymi; zarządzania projektami informatycznymi.

W programie studiów na grafice komputerowej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:

  • Projektowanie graficzne
  • Sztuka nowych mediów
  • Programowanie graficznych interfejsów użytkownika
  • Programowanie stron internetowych

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: narzędzi informatycznych, służących projektowaniu grafiki komputerowej; nowoczesnych programów i platform graficznych; zasad tworzenia stron internetowych oraz graficznych interfejsów użytkowników.

Absolwenci grafiki komputerowej to osoby, które nie tylko znają, ale również rozwijają trendy obecne w projektowaniu graficznym. Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą szukać zatrudnienia m.in. w: firmach informatycznych zajmujących się programowaniem aplikacji dla różnych branż; firmach zajmujących się zastosowaniem narzędzi informatycznych w obszarze sztuki użytkowej; wydawnictwach; agencjach reklamowych lub studiach graficznych.

Absolwent grafiki komputerowej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • instytucje edukacyjne
  • przedsiębiorstwa technologiczne
  • firmy wytwarzające gry komputerowe
  • firmy wytwarzające systemy internetowe
  • firmy wytwarzające aplikacje na urządzenia mobilne lub systemy wbudowane
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Grafika komputerowa to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.

 

Informatyka studia w Warszawie

Studenci informatyki poznają m.in.: zasady programowania; najnowsze trendy z zakresu bezpieczeństwa systemów i sieci; podstawy sztucznej inteligencji; sposoby budowania i działania systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych; zastosowanie informatyki w przedsiębiorstwach i zarządzaniu projektami informatycznymi.

Informatyka przygotowuje absolwentów kompleksowo do pracy np. w: zespołach tworzących gry komputerowe lub programujących strony internetowe, a także w firmach tworzących oprogramowania czy zarządzających sieciami komputerowymi. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, są gotowe do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług informatycznych – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

Komentarze (0)