Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia

Studia w Warszawie

psychologia wspierania rozwoju i kształcenia

Odkryj studia psychologia wspierania rozwoju i kształcenia w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia studia Warszawa - specjalność / ścieżka kształcenia

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia to obecnie jedna z tych propozycji kształcenia, która cieszy się największą popularnością. Dlaczego? Odpowiada ona na aktualne zapotrzebowanie na specjalistów, dziś bowiem korzystamy coraz częściej z pomocy osób, które chcą pomóc nam na naszej drodze rozwojowej. Jeśli bierzesz tę propozycję pod uwagę, pamiętaj jednak, że powinieneś posiadać szereg predyspozycji.

Powinna cechować cię pogłębiona empatia, komunikatywność oraz chęć niesienia konstruktywnej pomocy. W siatce programowej odnajdziesz wiele interesujących zajęć, które pozwolą rozwinąć ci kompetencje zawodowe. To dzięki nim będziesz mógł aktywnie współpracować ze swoimi podopiecznymi. Do twoich naczelnych umiejętności zaliczyć będzie można stawianie trafnych diagnoz oraz aktywne prowadzenie terapii.

Psychologowie z tego obszaru nie powinni martwić się o swoje zatrudnienie. Szybko uda im się znaleźć pracę zgodną z profilem zatrudnienia. Czekać na nich będą wszelkie placówki edukacyjne, ośrodki kształcenia, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki doradztwa zawodowego czy urzędy pracy. Zajmować się tam będą między innymi prowadzeniem różnorodnych szkoleń – także tych z pogranicza coachingu.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest specjalność / ścieżka kształcenia Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

Psychologia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Program studiów i przedmioty

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia to ścieżka, która skierowana jest w szczególności do osób zainteresowanych zagadnieniami ściśle związanymi np. z rozwojem intelektualnym, emocjonalnym i kulturowym dzieci, młodzieży lub osób dorosłych, a także niesieniem psychologicznej pomocy osobom zmagającym się z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Studenci szkolą się w zakresie m.in. wspierania rozwoju człowieka na każdym etapie życia oraz wzmacniania psychologicznych kompetencji jednostek wychowujących się w różnych środowiskach.

Studia na psychologii wspierania rozwoju i kształcenia poznają np.: metody diagnozowania możliwości i potrzeb rozwojowych; metody i techniki pracy z osobami, którym zależy na wykorzystywaniu swoich szans rozwojowych w życiu osobistym i zawodowym; zasad planowania i prowadzenia konsultacji; podstaw prowadzenia poradnictwa, doradztwa i szkoleń; sposoby ewaluacji podejmowanych oddziaływań psychoedukacyjnych i wspierających.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyficznych zachowań oraz aspektów rozwojowych na poszczególnych etapach dorastania człowieka; skutecznych strategii psychoedukacyjnych i wspierających; roli psychologa we wspomaganiu rozwoju dzieci, młodzieży lub osób dorosłych.

Absolwenci psychologii wspierania rozwoju i kształcenia mogą szukać pracy np. w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, centrach interwencji kryzysowej, ośrodkach wychowawczych i resocjalizacyjnych, prywatnych lub publicznych gabinetach i klinikach, instytucjach, przedsiębiorstwach i organizacjach, biurach poradnictwa zawodowego lub rozwoju osobistego czy w domach opieki społecznej. Ponadto uczelnie w Warszawie przygotowują absolwentów tej ścieżki kształcenia do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Absolwent psychologii wspierania rozwoju i kształcenia może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:

  • ośrodki badawczo-naukowe
  • poradnie pedagogiczno-psychologiczne
  • ośrodki pomocy społecznej
  • ośrodki interwencji kryzysowej
  • poradnie, kliniki, gabinety
  • fundacje, stowarzyszenia
  • przedsiębiorstwa, firmy
  • doradztwo zawodowe
  • własna działalność gospodarcza

 

Na jakim kierunku

Psychologia wspierania rozwoju i kształcenia to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku psychologia.

 

Psychologia studia w Warszawie

Kompetencje psychologa wykorzystywane są zarówno w celach medycznych, jak i naukowych, kulturowych, wychowawczych, doradczych czy motywacyjnych. Coraz więcej dziedzin wspiera się naukami psychologicznymi, które nie tylko pozwalają nieść pomoc drugiemu człowiekowi, ale stanowią też elementy skutecznych metod m.in. pozyskiwania klientów czy poprawiania jakości pracy w firmach. Psychologia to kierunek interdyscyplinarny.

W trakcie studiów uczestnicy zajęć uczą się tego, w jaki sposób np. rozmawiać z dziećmi, dorosłymi oraz osobami starszymi zmagającymi się z różnorodnymi zaburzeniami psychicznymi. Odpowiednie przygotowanie pozwala absolwentom psychologii podjęcie pracy na stanowisku np. psychoterapeuty, seksuologa, specjalisty ds. HR, trenera, szkoleniowca czy marketingowca. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą np. w zakresie poradnictwa psychologicznego.

Dowiedz się więcej: psychologia studia w Warszawie

 

Zobacz także:

rekrutacja na studia

rekrutacja na studia w Warszawie

kierunki studiów w Warszawie

 

Komentarze (0)