Architektura wnętrz studia I stopnia - Lublin

Architektura wnętrz studia I stopnia - Lublin

Architektura wnętrz studia I stopnia - Lublin

Studia I stopnia w Lublinie

architektura wnętrz

Odkryj architekturę wnętrz w Lubliniei i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia I stopnia Lublin | woj. lubelskie

Psychologowie wielokrotnie udowadniali, że wystrój pomieszczeń wywiera niebagatelny wpływ na samopoczucie osób przebywających wewnątrz. Właściwy dobór kolorów i dekoracji, a także odpowiednie rozmieszczenie mebli sprawia, że wnętrza wyróżniają się dobrym designem. Studia w Lublinie na kierunku architektura wnętrz powstały w celu wyspecjalizowania grona fachowców, zdolnych do tworzenia wszelkich projektów architektonicznych, dotyczących pomieszczeń mieszkalnych oraz usługowych.

Predyspozycje, jakie powinny wyróżniać przyszłych kandydatów na ten prestiżowy kierunek, to między innymi: uzdolnienia plastyczne, umiejętności manualne, dzięki którym projekty będą miały cenną wartość estetyczną, wyobraźnia, zdolności matematyczne oraz zainteresowanie historią szeroko rozumianej architektury. Jeżeli w tym opisie potrafisz odnaleźć siebie, to najprawdopodobniej wybór studiów pierwszego stopnia na kierunku architektura wnętrz w Lublinie okaże się strzałem w samą dziesiątkę!

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz studia I stopnia - Lublin

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz

Aby dostać się na wybrane kierunki studiów w Lublinie, należy sprostać konkretnym wymaganiom rekrutacyjnym, jakie są ustanawiane przez regulamin danej uczelni wyższej.

Jeśli myślisz o podjęciu architektury wnętrz w Lublinie, przygotuj się do zdawania egzaminu maturalnego z matematyki, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, ponieważ właśnie te przedmioty są najczęściej brane pod uwagę w procesie rekrutacji.

Pamiętaj również, że niejednokrotnie wymaga się od przyszłych kandydatów na architekturę wnętrz zdawania praktycznego sprawdzianu umiejętności plastycznych.

Architektura wnętrz w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku architektura wnętrz nie bez powodu zaliczają się do kanonu prestiżowych – łączą bowiem pragmatyzm i użyteczność projektów z ich wyjątkowymi walorami wizualnymi. Aby stać się ekspertem, zdolnym do stworzenia doskonałych planów architektonicznych, należy zmierzyć się z siatką przedmiotów, jaką oferuje dana uczelnia wyższa. Oto niektóre z nich:

 • percepcja w sztuce projektowej
 • komputerowe wspomaganie projektowania
 • geometria wykreślana
 • makietowanie i struktury przestrzenne
 • historia sztuki i kultury
 • budownictwo ogólne i konstrukcje

Ile trwają studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz w Lublinie?

Studia architektoniczne pierwszego stopnia zwykle składają się z trzech lub czterech semestrów, wypełnionych po brzegi przedmiotami kierunkowymi. Przyszli licencjaci poświęcają na naukę trzy lata, inżynierowie natomiast trzy i pół roku. Sprawdź, jaki tytuł uzyskasz, jeżeli wybierzesz kształcenie na interesującej cię uczelni w Lublinie. Niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Głównym celem, jaki stawiają sobie uczelnie w Lublinie, jest uposażenie studentów w komplet wiedzy i umiejętności o takim zakresie, który pozwoli na bezproblemowe odnalezienie się w spektrum wybranego kierunku. Architektura wnętrz umożliwi ci odnalezienie zatrudnienia w:

 • międzynarodowych pracowniach architektonicznych i planistycznych
 • branżach wymagających podjęcia współpracy ze specjalistami z zakresu informatyki oraz budownictwa
 • własnej działalności gospodarczej
 • niektórych jednostkach administracyjnych
 • mass mediach
 • agencjach reklamowych

 

Ostateczny wybór będzie zależał wyłącznie od ciebie, jednak niezależnie od opcji, na którą się zdecydujesz, najprawdopodobniej uzyskasz stabilność i dobre perspektywy finansowe.

Kierunki architektura i budownictwo w Lublinie

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Lublinie

Komentarze (0)