Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Poznań

Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie - Poznań

Studia jednolite w Poznaniu

kierunek lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

15.10.2024

Kierunek lekarsko-dentystyczny jednolite studia magisterskie Poznań | woj. wielkopolskie

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu to 5-letnie studia jednolite magisterskie, które kończą się uzyskaniem dyplomu lekarza dentysty. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej.

Opis kierunku

Kierunek lekarsko-dentystyczny od wielu lat cieszy się niegasnącą popularnością. Kierunki medyczne dają nie tylko możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy, lecz przyczyniają się przede wszystkim do znalezienia satysfakcjonującej pracy! Studenci kierunku lekarsko-dentystycznego poznają tajniki współczesnej stomatologii. Nauczą się nie tylko jak leczyć, lecz również jak skutecznie zapobiegać różnorodnym chorobom zębów i jamy ustnej.

Jaka zawodowa przyszłość czeka absolwentów kierunku lekarsko-dentystycznego? Stomatolodzy po zdaniu odpowiednich egzaminów będą mogli pracować nie tylko w publicznych placówkach. Część dentystów decyduje się na prowadzenie własnej, prywatnej praktyki.

 

Uczelnie

W Poznaniu kierunek lekarsko-dentystyczny (studia jednolite magisterskie) możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny UMP).

 

Jakie są wymagania na jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym

Aby zostać studentem kierunku lekarsko-dentystycznego powinieneś zdać egzamin maturalny z matematyki, języka polskiego, języka obcego, biologii na poziomie rozszerzonym oraz dodatkowo z chemii lub fizyki/fizyki i astronomii.

Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów rekrutacyjnych, w tym zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. Dlatego też, niezwykle ważne jest dbanie o stan swojego uzębienia i jamy ustnej oraz przestrzeganie profilaktycznych badań dentystycznych. W związku ze zwiększająca się świadomością zdrowotną oraz coraz lepszym dostępem do medycyny a całym świecie, rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych stomatologów, których kształceniem zajmuje się kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia medyczne powinny spełnić kilka istotnych warunków. Jedną z ważniejszych kwestii jest zainteresowanie naukami ścisłymi, biologicznymi oraz medycznymi oraz chęć rozwoju w tym kierunku. Ponadto, kandydatów na lekarzy dentystów powinna wyróżniać odpowiedzialność, zaangażowania i empatia. Jeżeli powyższy opis idealnie do ciebie pasuje, to koniecznie aplikuj na kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu.

 

Typ i tryb studiów


Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, chemicznych, medycznych czy nawet technicznych. W czasie studiów będziesz uczęszczał na liczne zajęcia i wykłady, na których dowiesz się więcej na temat:

  • farmakologii
  • psychologii klinicznej
  • protetyki
  • ratownictwa medycznego
  • i innych zagadnień związanych z branżą medyczną

 

Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i nauczysz się diagnostyki, technik ortodontycznych i chirurgi dentystycznej. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób obsługiwać specjalistyczną aparaturę medyczną i wykonywać zdjęcia radiologiczne jamy ustnej. Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.

 

Gdzie studiować na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu

Kierunek lekarsko-dentystycznym (studia jednolite magisterskie) - uczelnie w Poznaniu

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Poznaniu trwają 5 lata (studia jednolite magisterskie).

Jednolite studia magisterskie na kierunku lekarsko-dentystycznym trwają pięć lat, czyli dziesięć semestrów. Po upływie tego czasu absolwenci uzyskują tytuł lekarza dentysty.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Uczelnie w Poznaniu, dzięki ciekawym i dopasowanym do współczesnej rzeczywistości programom nauczania, kształcą specjalistów doskonale odnajdujących się na obecnym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku lekarsko-dentystycznego będziesz miał wiele ciekawych możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim, znajdziesz zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, między innymi w szpitalach czy prywatnych gabinetach stomatologicznych.

Co więcej, idealnie odnajdziesz się w zawodzie:

  • ortodonty
  • chirurga szczękowego
  • protetyka

 

Ponadto, możesz rozpocząć karierę w firmach farmaceutycznych lub w zawodzie przedstawiciela medycznego. Absolwenci często decydują się na pracę w ośrodkach badawczo-naukowych, laboratoriach medycznych lub specjalistycznych wydawnictwach naukowych. Uzyskaną wiedzę i umiejętności z powodzeniem wykorzystasz zakładając własny gabinet stomatologiczny.

Komentarze (0)