UAM. Znamy datę rozpoczęcia rekrutacji!

UAM. Znamy datę rozpoczęcia rekrutacji!

Studia Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

24.03.2023

UAM. Znamy datę rozpoczęcia rekrutacji!

W czwartek, 1 czerwca 2023 r., rozpocznie się rekrutacja na studia w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na kandydatów czeka bogata oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.

1 czerwca to istotna data nie tylko dlatego, że obchodzony jest wtedy międzynarodowy dzień dziecka. To właśnie tego dnia kandydaci na studia będą mogli zakładać indywidualne konta w Systemie Internetowej Rekrutacji i rozpocząć starania o indeks poznańskiej uczelni. Jak przebiega nabór na studia? Jakie dane powinny znaleźć się w prawidłowo wypełnionym zgłoszeniu? Na ile kierunków można aplikować?

 

System Internetowej Rekrutacji

System Internetowej Rekrutacji to specjalna strona internetowa, adresowana do kandydatów na studia. Oznacza to, że niemal wszystkie działania związane z procesem kwalifikacyjnym prowadzone są w jednym miejscu, właśnie tutaj. Aby prawidłowo założyć konto, które przypisane jest do konkretnej osoby, należy podczas rejestracji podać swoje dane osobowe oraz dane szkoły.

Strona główna systemu SIR to także katalog wszystkich kierunków kształcenia, a zatem kierunków prowadzonych na studiach pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Po wybraniu odpowiedniego kierunku wystarczy kliknąć „zapisz się”. Co ważne, kandydaci mogą aplikować na dowolną liczbę kierunków.

 

Etapy rekrutacji

Założenie konta w Systemie Internetowej Rekrutacji to pierwszy krok w procesie naboru na studia. Do kolejnych, jakie muszą poczynić kandydaci, należą: wniesienie opłaty rekrutacyjnej, wprowadzenie wyników egzaminów maturalnych oraz złożenie wymaganych dokumentów. Informacje dotyczące harmonogramu poszczególnych etapów dostępne są oczywiście w Systemie Internetowej Rekrutacji.

 

Jakieś pytania?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uruchomił Blog Kandydata, czyli miejsce dedykowane wyłącznie kandydatom na studia. Pod adresem blogkandydata.amu.edu.pl można odnaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji, jak również zapoznać się z ofertą edukacyjną, przeczytać wiele ciekawych artykułów, a nawet posłuchać maturalnego podcastu. Ponadto, dostępne jest także rekrutacyjne FAQ.

Pełna oferta dydaktyczna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dostępna jest na stronie internetowej uczelni: rekrutacja.amu.edu.pl/kierunki-studiow

Komentarze (0)