Spędź weekend na 21. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Spędź weekend na 21. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Studia Toruń - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

20.04.2023

Spędź weekend na 21. Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki

Nie masz planów na ten weeked? Bez obaw! Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na Festiwal Nauki i Sztuki, który odbędzie się 22-24 kwietnia. Celem wydarzenia jest popularyzacja nauki i sztuki wśród mieszkańców miasta i regionu. 
Poprzednie edycje Festiwalu cieszyły się dużą popularnością, osiągając sukces zarówno organizacyjny, jak i frekwencyjny - około 30. tysięcy uczestników. W harmonogramie ostatniej odsłony święta znalazło się 130 imprez, w skład których weszły: spotkania, prezentacje, wykłady, dyskusje, wycieczki, wystawy, warsztaty oraz konkursy. 
Do udziału zapraszana jest społeczność uniwersytecka, szkolna oraz wszyscy pasjonaci nauki i sztuki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak na niektóre warsztaty, pokazy i spotkania obowiązują zapisy elektroniczne. Zarejestruj się już teraz! 
Jeżeli planujesz od nowego roku akademickiego podjąć studia w Toruniu, warto wziąć udział w wydarzeniu. Być może prowadzone podczas Festiwalu Nauki i Sztuki warsztaty przekonają cię do zapoznania się z ofertą kierunków studiów oraz do przystąpienia do rekrutacji na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Tegorocznej edycji Festiwalu przyświęcać będzie hasło: "Pięć wieków po Koperniku". Jednak nie wszystkie imprezy swoją tematyką nawiązywać będą do życia i działalności patrona UMK. Program składa się aż z 15 bloków tematycznych do najciekawszych należą: "Muzealne tajmemnice", "Ogony pod gwiazdami",  "Kopernik był też prawnikiem" oraz "Kosmos w piwnicach".
Obchody Festiwalu będą odbywać się w sześciu strefach: Stare Miasto, Podgórz, Wydział Sztuk Pięknych, W Młynie wiedzy i kultury, Kampus UMK oraz "Blisko strefy". 

Komentarze (0)