Matura 2023 z rozszerzonej matematyki - maturzyści są załamani

Matura 2023 z rozszerzonej matematyki - maturzyści są załamani

Matura 2023 z rozszerzonej matematyki - maturzyści są załamani

12.05.2023

Matura 2023 z rozszerzonej matematyki - Maturzyści są załamani

O godzinie 12:00 absolwenci liceów i techników zakończyli pracę nad tegorocznym arkuszem z matematyki na poziomie rozszerzonym. Egzamin trwał 180 minut. Abiturienci mieli do rozwiązania 10-13 zadań. Maturę pisali w dwóch formułach 2015 oraz 2023.

W tym roku matematyka była drugim najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym przez maturzystów. O 9:00 do arkusza zasiadło około 82 tysięcy osób.

Zdający formułę 2023 mieli do zdobycia maksymalnie 50 punktów, z kolei ci piszący starszą formułę mogli uzyskać 46 punkty.

Warto wspomnieć, że matura z matematyki rozszerzonej nie ma progu zdawalności, aby otrzymać świadectwo dojrzałości należy tylko i wyłącznie do niej podejść. W ubiegłym roku średnia wyników z egzaminu wyniosła 33%.

"Mówcie mi Pitagoras, bo wymyśliłam 45 nowych reguł matematycznych na tej maturze"- - pisze jedna ze zdających na Twitterze. Użytkownicy dzielą się swoimi opiniami na temat arkusza na portalach społecznościowych. Zdecydowana większość jest załamana i liczy na cud.

Bazując na poziomie trudności poprzednich tegorocznych matur absolwenci spodziewali się zdecydowanie łatwiejszego arkusza: "Matematyka rozszerzona zmiotła mnie z planszy, mimo że chciałam tylko się podpisać to czułam, że da się to napisać ale nie z moją wiedzą i próbowałam do końca".

Abiturienci dzielili się swoimi obawami dotyczącymi wyników, pisząc: "Czas pogrzebać wszystkie marzenia po rozszerzonej matmie, gorszych zadań chyba nie mogli dać" oraz "Pomódlmy się za marzenia uczniów, chcących zdać matematykę rozszerzoną [*]". Niektórzy współczują przyszłorocznym zdającym: "Jeśli tak ma wyglądać rozszerzenie w przyszłych latach, to ja współczuję tym co będą musieli mieć min. 30%".

Spory odłamek maturzystów skarży się na niewystarczającą ilość czasu przeznaczoną na rozwiązanie zadań: "Jak matematykę podstawową robią tak łatwą, że można rozwiązać w 2h, a rozszerzoną tak trudną, to może by łaskawie dali trochę więcej czasu na rozwiązanie tych zadań" oraz "Nie wiem kto wymyślił, że damy radę zrobić 13 zadań w 3h".

najpopularniejsze dzisiaj

matura ustna język polski 2023

matura poprawkowa 2023

niezdana matura 2023 co dalej

wyniki matur 2023, kiedy i gdzie sprawdzić

rekrutacja na studia 2023 terminy

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia