Otwarcie nowoczesnej kliniki weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Otwarcie nowoczesnej kliniki weterynarii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Studia Toruń - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

24.05.2023

Otwarcie nowoczesnej kliniki weterynarii UMK

W nowej siedzibie Instytutu Medycyny Weterynaryjnej UMK powstały: klinika dla koni, przychodnia dla małych zwierząt domowych i stanowiska dla zwierząt hodowlanych. Oficjalne otwarcie zmodernizowanego ośrodka odbyło się 19 maja, koszty wyposażenia obiektu szacowane są na około 70 milionów złotych!
Na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu mieści się wielopoziomowy gmach uczelni. Jego powierzchnia obejmuje aż 5,6 tysięcy metrów kwadratowych. Obiekt zyskał miano najnowocześniejszego obiektu tego typu w Polsce. Otwarcie nowej kliniki przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia toruńskich studentów oraz lepszego przygotowania ich do zawodu. 
Obiekt ma aż dwa piętra, dodatkowo do użytku zostało oddane podziemie, w którym zlokalizowano część kliniczną dla trzody chlewnej, bydła, kóz i owiec, a także parking oraz dach, na którym otwarto taras widokowy. Na drugim piętrze znajdziemy laboratoria, sale wykładowe i dydaktyczne, aulę oraz pokoje dla pracowników placówki.
Studia w Toruniu o profilu weterynaryjnym od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. UMK zajmuje miejsce w czołówce rankingu najlepszych szkół wyższych, realizujących program weterynarii. Władze uczelni przewidują, że dzięki wprowadzonym modernizacjom w nowym roku akademickim 2023/2024 do rekrutacji na studia w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu przystąpi jeszcze więcej kandydatów. 
Klinika dla koni rozpoczęła swoją działalność już w marcu bieżącego roku. Lecznica cieszy się dużym zainteresowaniem od momentu otwarcia, obecnie wszystkie osiem dostępnych boksów pozostaje zajętych.
Na Bydgoskim Przedmieściu powstaje również przychodnia dla małych zwierząt domowych, która ma działać na zasadach komercyjnych. Mieszkańcy będą mogli w niej leczyć swoje pupile. Przychodnia rozpocznie swoją działalność na przełomie maja i czerwca. W budynku znajdziemy również stanowiska dla trzody chlewnej, kóz i owiec, przy których studenci będą mogli zdobywać umiejętności praktyczne.

Komentarze (0)